Silent Hill Heaven Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


České Silent Hill Heaven Fórum
 
silent-hill.cz  PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Teorie o bozích Silent Hillu

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
James Sunderland
Administrátor
James Sunderland


Poeet p?íspivku : 238
Age : 39
Bydliště : Roztoky
Registration date : 13. 11. 13

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeWed 22 Jul 2015 - 11:04

Celkem zajímavá teorie Smile

1. část:


2. část


Naposledy upravil Superbo dne Sun 26 Jul 2015 - 14:31, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeFri 24 Jul 2015 - 20:43

Mno sposta těch věcí, co tam uvadí není jen teorie - je to celkem kanonický. Jsem docela ráda, že po dlouhé době vidím teorii která v hodně věcech odpovídá SH mytologii a zároveň vychází z toho co se dá najít o mytologii Aztéků a Hebrejců. Taky mě potěšilo, že OW vidí i jako matčino lůno a ne jenom jako personal hell. Pokud budeme považovat za kanonické hlavně SH 1-4 + 0rigins, tak si všimnem že nejšílenější, nejkrvavější jsou ty kde má Posvátná Matka porodit boha. Nebo pokud měla být posvátná matka povolána.

Metatron jako demaskovaný PH je kapitola sama o sobě a fanoušci se přou a nikdo neví jak to je. Já se přikláním k tomu, že jde o různá božství. Dokonce považuji za dost pravděpodobné, že se nikdy nedozvíme kdo Xuchilbara/Red God vlastně je. V Aztécké mytologii je to bohyně. (více zde: http://www.paganspace.net/profiles/blogs/1342861:BlogPost:287321) Chci říct, že Xuchilbara, Metatron, Valty a PH můžou být zcela různí bohové/bytosti. Můžou a nemusí. Valty může být Metatronův služebník ale může být Metatronem sám. Teoreticky by to mohlo být obojí zároveň. Záležitost ohledně těhto čtyř stvoření asi nebude nidy jasná - na druhou stranu je to dobře.

A zase ten Sam. Mark of Samael neexistuje. Je to lež vymyšlená Dahlií aby zmanipulovala Harryho. To je jediná věc která mi tam nesedí. Samael je označení které používali křesťané pro božstva kultu. A nepřekvapí, že křesťané kult moc v lásce neměli. Je o tom zmínka ve trojce - knihovna v Nowhere, Jinak mě ale ten chlapík příjemně překvapil.
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
James Sunderland
Administrátor
James Sunderland


Poeet p?íspivku : 238
Age : 39
Bydliště : Roztoky
Registration date : 13. 11. 13

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeSat 25 Jul 2015 - 9:29

Viděl jsem, že SH fandové byli dost naštvaní kvůli tomuhle videu. Že prý ten člověk bez jejich vědomí vykradl jejich teorie, které postnuli na silenthillcomunity.com. Místo toho aby byli rádi, že se to tam objevilo, tak se naštvou. To člověk nepochopí.
Návrat nahoru Goto down
James Sunderland
Administrátor
James Sunderland


Poeet p?íspivku : 238
Age : 39
Bydliště : Roztoky
Registration date : 13. 11. 13

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeSun 26 Jul 2015 - 14:30

Přidána 2. část.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeMon 27 Jul 2015 - 14:43

Podle mě PH vůbec nebude mít nic společného s Valtielem ani ničím jiným, spíše jen koná ,,černou práci", prostě popravčí, navíc se vyskytuje jen jako ztělesnění Jamesova svědomí, tudíž nemusí mít nic společného se Silent Hillem ani celou jeho mytologií, James si ho tam mohl už dovézt, třeba mu v dětství postava v kápi způsobila nějaké trauma a jeho podvědomí dalo podobu právě takovouto. Nicméně, Japonci tak do hloubky ani neuvažovali, tak asi nemá smysl se v tom více babrat.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
James Sunderland
Administrátor
James Sunderland


Poeet p?íspivku : 238
Age : 39
Bydliště : Roztoky
Registration date : 13. 11. 13

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeMon 27 Jul 2015 - 14:49

Myslím, že SH2 byl opravdu doslova o osobním pekle, takže by to s mytologií nemělo mít nic společného.
Ale ve druhém díle mě zaujalo, že jak se Heather na konci hry ohlédla, že slyšela dětský pláč. To jsem nečekal.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeTue 28 Jul 2015 - 10:26

Fakt? To mi uniklo, pořád jsem si říkal, co mohla vidět.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
James Sunderland
Administrátor
James Sunderland


Poeet p?íspivku : 238
Age : 39
Bydliště : Roztoky
Registration date : 13. 11. 13

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeTue 28 Jul 2015 - 10:58

Že prý se to opakovalo. Jako byla v SH1 narozena Alessa, z ní potom Heather, tak z Heather zase další.
Návrat nahoru Goto down
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeTue 11 Aug 2015 - 11:46

Tak zkouknuta část 2. Zajímavá teorie, ale spousta věcí mi nesedí.

Dahlia je ex-člen sekty Posvátné Matky. Protože 21 obětí stálo za prd, "povolala" posvátnou matku jinak (tedy stylem sekty Posvátné Ženy). Claudia je odjakživa člen sekty Posvátné Ženy.

Nevím jestli má moc smysl rozebírat význam slova Lobsel Vith. Nepřekvapilo by mě, kdyby si ho tvůrci vymysleli (ale i tak z něčeho museli vycházet). Každopádně respekt k autorovi videa - muselo dát práci to hledat...

Pak je ta část s opakujícím se cyklem a prokletím. Je na každém jestli ten bludnej kruh zlomí. Jestli podlehne osobnímu peklu nebo obejme svůj strach, poučí se z něj a dokáže si odpustit. Ale jak tu pravil Superbo - do toho bych mytologii The Order netahala. Nehledě na to že v mýtu se jasně praví že Bohyně se vrátí. Ano, autor videa tvrdí že je to jen falešná naděje, protože bůh je "špatný" a rituál se nikdy nepovedl.

"God? Are you sure you don't mean Devil?"
"Whichever you like."

Za prvé BAD se vztahuje k tomu vessel, nemusí to znamenat, že je špatný bůh. Může to klidně znamenat, že srdce Matky Boží = vessel, je třeba naplnit nenávistí. A to pořádnou dávkou. Dahlia zkoušela naplnit nenávistí srdce několika dívek a ani jedna to psychicky nedala. Pak si uvědomila, že s Alessou by to mohlo vyjít. Claudia pak pokračovala v Dahliném odkazu.

To jestli je Bůh abominace nebo ne - to záleží na perspektivě - bohyně má podobu jakou má v mysli ten, kdo ji povolal. To, co měla v mysli Dahlia (Dívka v bílém) jako abominace nevypadalo. Pro Alessu ale znamenal démona, a proto v good endings vidíme "abominace". Protože Claudia s Alessou byly nej kámošky, Claudia se části té představy nemohla zbavit. Její bohyně je tak Alessina abominace s hlavou Alessy. O tom jestli je Bůh zlý nebo dobrý: svět je prohnilý - když se holt kácí les, lítají třísky. Můj oblíbený přiklad: Co uděláte s domem, do kterého je zažraná plíseň a každý nový nátěr vydrží čím dál méně? Takový dům je lepší od základů spálit.

Proč to nikdy nevyšlo? Podle mě to vyšlo - mnohokrát, ale kult se holt potkal s oním "expactations vs reality." Je taky možné, že dřív to nevycházelo jednoduše proto, že rituály nebyly přesné. Až Dahlia s Claudií to vypilovaly. Možná chtěl Bůh udělat přesně to, co chtěl udělat na konci Constantina Gabriel: "Jen tváří v tvář hrůze, dokážete najít svou vlastní vznešenost. Tak na vás sešlu hrůzu, abyste se mohli povznést."

Jinak ten pláč (taky jsem to přeslechla XD) na konci SH3 může znamenat spoustu věcí - kdyby to znamenalo znovuzrození Alessy, tak Heather zanikne - tělesně nebo duševně (possessed ending?) Ten moment jejího ohlédnutí může bejt symbolické ohlednutí za minulostí - možná to byla vize - retroprekognice...zároveň moment kdy Heather konečně přijala kým byla - přijala Alessu se vším všudy. Ten moment by se dal vyložit tolika způsobi, že je mi až líto že má trojka tak málo endingů Sad
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
James Sunderland
Administrátor
James Sunderland


Poeet p?íspivku : 238
Age : 39
Bydliště : Roztoky
Registration date : 13. 11. 13

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeSat 22 Aug 2015 - 18:05

To s Heather je napsané i na wiki, že to Masahiro Ito potvrdil.
(pod nadpisem TRIVIA): http://silenthill.wikia.com/wiki/Silent_Hill_3
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeSun 23 Aug 2015 - 18:48

V tom případě jsou ty konce úplně trochu mimo, proč tam tedy Heather to mimino nenesla? Přijde mi to nedotažené...Což je škoda.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
James Sunderland
Administrátor
James Sunderland


Poeet p?íspivku : 238
Age : 39
Bydliště : Roztoky
Registration date : 13. 11. 13

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeMon 24 Aug 2015 - 13:24

Jak vůbec Heather z místa bossfightu odešla? Při bossfightu tam žádný východ nebyl. Navíc nevíme co Heather po otočení dělala. Třeba to dítě zapíchla tím nožem kterým vystrašila Douglase.
Návrat nahoru Goto down
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeMon 24 Aug 2015 - 16:05

Superbo napsal:
Jak vůbec Heather z místa bossfightu odešla? Při bossfightu tam žádný východ nebyl. Navíc nevíme co Heather po otočení dělala. Třeba to dítě zapíchla tím nožem kterým vystrašila Douglase.

Má cenu řešit "východ" z otherworldu?? Byla nějaká cesta ven při boss fightu se splitwormem? Ne. Otherworld zmizel a voilá Heather se probere v normálním světě. To samé bossfight s Leonardem (okay tam sice byl žebřík, ale Heath ho nestihla využít). Co Memory of Alessa? Dokud nedokončíte fight s MoA, tak se vám tam neobjeví onen "magický" otvor do Nowhere Church. Bossfight na konci není vyjímka. Buď se na konci znovu objevila "magická" brána ven (posessed i normal). Nebo se Otherworld rozplynul jako několikrát předtím.

To, co se píše na wikipedii, zmínil ten týpek ve druhé části videa (tedy i to že Ito něco takového potvrdil). A jak říkám může to znamenat mnoho věcí. Můžeš mít klidně pravdu i s tím že to dítě zapíchla. Jenom mi to k Heather/ALesse/Cheryl nějak nesedí že by zapíchla plačící dítě. Je tam moc věcí které nejsou vysvětlené - příliš mnoho proměnných. Jestliže na konci má být kanonicky dítě, proč se rozhodli dát ten pláč pryč? Jakoby si tvůrci řekli "fajn je tam máloe ndingů, tak v tom uděláme trochu guláš aby měli lidi o čem přemýšlet Teorie o bozích Silent Hillu 2giggle"

Další možnost je že to dítě je iluze Heather/Alessy. Shadow of the past. Jestliže si ale bůh našel nového hostitele, tohle moc neobstojí. Podle mě je nejpravděpodobnější teorie následující: Bůh se skutečně přemístil do jiného hostitele. Kdo tím hostitelem je, je v celku jedno, ale je celkem pravděpodobné že Heather ho nevidí. Nebo ho zahlédne, ale už je pozdě, protože otherworld odchází. Jako by jí tím Bůh říkal - "Tohle už není tvůj přípěh, ani tvůj svět, odejdi." Dává to smysl i případě possessed. Heather tam prostě zůstane dýl (v OW) a bůh ji posedne. Bůh "Jestli neodejdeš hned, fajn, budiž prokleta!"
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeWed 26 Aug 2015 - 10:03

Hm to je možné, že OW zmizel dříve, než stihla cokoliv udělat a v possesed se Bůh mohl znovu vtělit do ní.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeWed 26 Aug 2015 - 13:43

aldaris napsal:
Hm to je možné, že OW zmizel dříve, než stihla cokoliv udělat a v possesed se Bůh mohl znovu vtělit do ní.

jj i tak se to tá Teorie o bozích Silent Hillu Wink2
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
James Sunderland
Administrátor
James Sunderland


Poeet p?íspivku : 238
Age : 39
Bydliště : Roztoky
Registration date : 13. 11. 13

Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitimeFri 25 Dec 2015 - 14:12

Superbo napsal:
Myslím, že SH2 byl opravdu doslova o osobním pekle, takže by to s mytologií nemělo mít nic společného.
Ale ve druhém díle mě zaujalo, že jak se Heather na konci hry ohlédla, že slyšela dětský pláč. To jsem nečekal.

Hmm, ten člověk to nejspíš odvodil z Making Of SH3, kde byla na konci scéna, kde se Heather ohlédla a do toho pustili dětský pláč.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Teorie o bozích Silent Hillu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Teorie o bozích Silent Hillu   Teorie o bozích Silent Hillu Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Teorie o bozích Silent Hillu
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Symbolika Silent Hillu
» Chyby v Silent Hillu
» UFO Konce v Silent Hillu

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Silent Hill Heaven Fórum :: Lake View Hotel :: Cafe 5to2-
Přejdi na: