Silent Hill Heaven Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


České Silent Hill Heaven Fórum
 
silent-hill.cz  PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Silent Hill z pohledu okultismu

Goto down 
+2
travis
Hrobař
6 posters
AutorZpráva
Hrobař
Registrovaný uživatel



Poeet p?íspivku : 13
Age : 34
Registration date : 12. 12. 12

Silent Hill z pohledu okultismu Empty
PříspěvekPředmět: Silent Hill z pohledu okultismu   Silent Hill z pohledu okultismu Icon_minitimeWed 12 Dec 2012 - 11:07

Rád bych se s vámi podělil o svůj pohled na Silent Hill tedy o pohled okultisty. Netroufnu si odhadnou zda se o něco podobného pokusil někdo přede mnou, ale doufám, že tak jako tak vnesu něco nového. Pokusím se téma pojmout tak aby i čtenář, který není obeznámený s moderní magií mohl vstřebat úvahy zde uvedené. Předem se omlouvám za nedostatky v textu.

Astrální svět: Astrál je definován různě. V kontextu Silent Hillu si ho můžeme představit jako místo o úroveň jinde než je naše hmotná realita. Vnímaná realita podotýkám protože Astrální rovina je pro lidi stejně reálná a určující jako hmotná ovšem naše smysli ji nedovedou zpracovat. Stejně jako jsou lidé ovlivněni děním v Astrálu tak je i Astrál ovlivněn lidmi. Lidská duševní a mentální energie je, zejména když se spojí větší množství osob, silný nástroj utvářející realitu. Vždyť vše kolem nás, například počítač, na kterém zrovna píšu, prvně vzniklo v lidské mysli a až dodatečně tomu byla dána hmotná podoba. Astrál, též někdy nazýván psychoprostor, je tedy úroveň reality přímo bezprostředně spoluutvářená našimi představami, emocemi sny i nočními můrami. Čím silnější emoce tím silnější otisk zanechá. Na rozdíl od hrubohmotné roviny kde musí nápady být zrealizovány našima rukama tak Astrál tuhle bariéru přesahuje. Příčina a následek jsou si tam mnohem blíž.
Astrál není jednolitý prostor, je rozdělen na mnoho různých míst, úrovní či vesmírů. Tyhle místa se různě mění, přesouvají, mizí a zase se objevují. Každé z nich má svoje vnitřní pravidla a zákony. A Sillent Hill je jedním z nich. A je mnohem starší a mocnější než se na první pohled zdá.

Stvoření očistce: Silent Hill místo kde pikáte za svoje hříchy. Nikoli hříchy z desatera nebo jiného náboženského dogmatu ale za vinnu mnohem niternější, za hříchy proti vlastnímu svědomí. (Patrné je to zejména v SH2.) Tahle myšlenka je však mnohem starší než SH. Je stejně stará jako vinna sama. Od pradávna do Astrálu mířili emoce lidí, co něco provedli a sžíralo je svědomí nebo naopak obětí které toužili po spravedlnosti. Každý ve skrytu duše doufá, že existuje nějaká vyšší spravedlnost. Pravda je že neexistuje, vesmíru jsme ukradení ale mi jsme si svou spravedlnost stvořili sami. Tisíce let bolesti a utrpení obětí, výčitek hříšníků a krutosti celé lidské rasy se v Astrálu koncentruje, aby vytvořili místo kde konečně zavládne spravedlnost. Můžeme ho pojmenovat Sillent Hill. Můžeme mu také říkat očistec či dokonce Alenčina říše divů. Celá pokolení našich předků to místo utvářeli a podvědomě o něm věděli. Mnohokrát ho promítli do umění, knih nebo her. Tomu celému se říká Egregor. Proces kdy lidé vnutí realitě svoji vůli a vůle se pak stane sama realitou. A živou vnímající bytostí.

Propast: Když se příliš dlouho díváš do Propasti tak Propast pohlédne na tebe. Tohle staré moudro je první věc, kterou se každý okultista musí naučit. V podstatě to popisuje výše zmíněný proces kdy se naše nejtemnější tajemství, zločiny i touhy odrazí zpátky do našeho života. Tentokrát však opatřeny vědomím. Já vím, je těžké si to představit u celého města jakým je Silent hill. Zkuste si to tedy představit v podobě Satana. Chlupatá rohatá příšera smažící v kotli hříšníky. Vykonavatel Boží spravedlnosti. Tak dlouho jsme té představě dodávali energii, někdy v jejím jménu upalovali i lidi, až se stala skutečnou. Nejen to, energie je základní stavební kámen života takže se přestava stala i živou a nakonec energie je i nositelem informace takže se Satan stal inteligentním vnímajícím tvorem s jasně daným posláním. Stvořili jsme ho, aby nás mučil a trestal. Totéž doslova platí i o Silent Hillu.

Spravedlnost: Zatím jsme mluvili o tom, že SH je místem spravedlnosti. Je tedy opravdu Spravedlivé? Není. Pamatujte, že ho stvořili lidé. Lidé, kteří často zaměňovali svoji touhu po pomstě za spravedlivý hněv. Lidé ublížení, ničení žalem, kteří chtěli, aby trpěl někdo stejně, jako trpí oni a bylo jim vlastně jedno, jestli si to ten druhý zaslouží. Proto nečekejte slitování, nečekejte polehčující okolnosti. Silent Hill je soudce a Pyramid Head je jeho popravčí. Nezajímají se, jestli máte špatné nebo dobré srdce. Jestli to byla jenom nehoda, mladická nerozvážnost či jestli toho litujete. Jsou tu jen proto, aby dohlédli na váš trest.

Cesta do ticha: Většině z vás asi bude připadat Astrál jako abstraktní pojem mimo váš každodenní život. To je zcela pochopitelné. Něco co nevidíme nás přece netrápí. Ale ta hranice není pevná. Stejně jako se při použití určitých meditačních metod dá dostat z našeho světa do Astrálu tak se čas od času Astrál promítne do všední reality. Na základě takovýchto událostí vznikají mnohé pověsti a záhady. Záludná povaha Egregoru totiž má tendenci se projevovat. A když o sobě dá vědět, případně někoho úplně pohltí tak tím zase trochu vyroste. Jednoduše řečeno čím víc lidí věří či pouze o dané věci přemýšlí tím živější Egregor je. Některé projevy Egregoru jsou slabé. Sny, umělecká díla, podezřelí pohyb v mlze ale některé mohou být fatální. Pověsti jsou plné nebožáků, co vstoupili do mlhy a už je nikdy nikdo nespatřil. Odešli do ticha.
Moc podobnosti: Jedním z hlavních zákonů magie je podobnost. Tedy že podobné věci se přitahují. Když chcete udělat rituál na podporu úrody tak spálíte hrst obilí. Totéž samozřejmě platí i o projevech Egregorů. Sillent Hillem a jeho příbuznými díly se zabývám roky. Asi si dovedete představit můj šok, když jsem se dozvěděl, že nejnovější díl hry tvoří Brněnská skupina, která se dokonce inspirovala Brněnskými lokalitami. Jsem totiž z Brna a na některá z těch míst chodím. Teť když je na ně navázáno takové pouto tak jen čekám kdy se tu Egregor projeví. Tohle uvádím pouze jako příklad síly podobnosti.

Požehnání: Z předchozího textu jste možná nabyli dojmu, že SH beru jako hrozbu. To je sice pravda ale vidím v ní i velkou příležitost. V SH musíte čelit svým nejhlubším strachům, nočním můrám a hříchům. Každá z vašich slabostí projde zkouškou. Pokud v ní ovšem uspějete tak dosáhnete takřka nadlidského stavu síly. Člověku, který překoná svůj strach silou železné vůle se nemůže nic postavit. To je dar těm, kteří vyjdou ze soudu Silent Hillu živí.

Mohl bych pokračovat ještě dlouho, ale myslím, že základní úvahu jsem předložil. Snad dostatečně srozumitelně. Pro fanoušky Silent Hillu na závěr jedna dobrá zpráva. Silent Hill existuje a možná ho jednou navštívíte i vy.
Návrat nahoru Goto down
travis
Wall Man



Poeet p?íspivku : 262
Age : 38
Registration date : 08. 07. 08

Silent Hill z pohledu okultismu Empty
PříspěvekPředmět: Super   Silent Hill z pohledu okultismu Icon_minitimeWed 12 Dec 2012 - 16:22

Přečetl jsem to a je to hodně zajímavé klidně pokračuj ještě hloubjeji a hloubjeji ale ne tak hluboko aby to nedopadlo jak v PP s Balrogem.Very Happy
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Silent Hill z pohledu okultismu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Silent Hill z pohledu okultismu   Silent Hill z pohledu okultismu Icon_minitimeWed 12 Dec 2012 - 20:12

Zajímavé, mám na to úplně stejný pohled. Snažil jsem se to nějak podobně vyjádřit v mých povídkách.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Hrobař
Registrovaný uživatel



Poeet p?íspivku : 13
Age : 34
Registration date : 12. 12. 12

Silent Hill z pohledu okultismu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Silent Hill z pohledu okultismu   Silent Hill z pohledu okultismu Icon_minitimeWed 12 Dec 2012 - 20:21

To abych si nějakou přečetl :-)
Návrat nahoru Goto down
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

Silent Hill z pohledu okultismu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Silent Hill z pohledu okultismu   Silent Hill z pohledu okultismu Icon_minitimeFri 4 Jan 2013 - 19:36

Hrobař napsal:

Stvoření očistce: Silent Hill místo kde pikáte za svoje hříchy. Nikoli hříchy z desatera nebo jiného náboženského dogmatu ale za vinnu mnohem niternější, za hříchy proti vlastnímu svědomí. (Patrné je to zejména v SH2.) Tahle myšlenka je však mnohem starší než SH. Je stejně stará jako vinna sama. Od pradávna do Astrálu mířili emoce lidí, co něco provedli a sžíralo je svědomí nebo naopak obětí které toužili po spravedlnosti. Každý ve skrytu duše doufá, že existuje nějaká vyšší spravedlnost. Pravda je že neexistuje, vesmíru jsme ukradení ale mi jsme si svou spravedlnost stvořili sami. Tisíce let bolesti a utrpení obětí, výčitek hříšníků a krutosti celé lidské rasy se v Astrálu koncentruje, aby vytvořili místo kde konečně zavládne spravedlnost. Můžeme ho pojmenovat Sillent Hill. Můžeme mu také říkat očistec či dokonce Alenčina říše divů. Celá pokolení našich předků to místo utvářeli a podvědomě o něm věděli. Mnohokrát ho promítli do umění, knih nebo her. Tomu celému se říká Egregor. Proces kdy lidé vnutí realitě svoji vůli a vůle se pak stane sama realitou. A živou vnímající bytostí.

Propast: Když se příliš dlouho díváš do Propasti tak Propast pohlédne na tebe. Tohle staré moudro je první věc, kterou se každý okultista musí naučit. V podstatě to popisuje výše zmíněný proces kdy se naše nejtemnější tajemství, zločiny i touhy odrazí zpátky do našeho života. Tentokrát však opatřeny vědomím.

Spravedlnost: Zatím jsme mluvili o tom, že SH je místem spravedlnosti. Je tedy opravdu Spravedlivé? Není. Pamatujte, že ho stvořili lidé. Lidé, kteří často zaměňovali svoji touhu po pomstě za spravedlivý hněv. Lidé ublížení, ničení žalem, kteří chtěli, aby trpěl někdo stejně, jako trpí oni a bylo jim vlastně jedno, jestli si to ten druhý zaslouží. Proto nečekejte slitování, nečekejte polehčující okolnosti. Silent Hill je soudce a Pyramid Head je jeho popravčí. Nezajímají se, jestli máte špatné nebo dobré srdce. Jestli to byla jenom nehoda, mladická nerozvážnost či jestli toho litujete. Jsou tu jen proto, aby dohlédli na váš trest.



KONEČNĚ NĚKDO!!!! (souhlasím s celým příspěvkem - jenom jsem vybrala části které mě zaujaly nejvíc...inu člověku není nikdo horším soudcem, než je on sám)

Sice nejsem úplně okultista (rozhodně ne odborník) - spíš symbolista a fanoušek do mytologie/démonologie, ale vždycky mě tak nějak táhlo k mystériím. Silent Hill chápu úplně stejně - celou dobu se snažím tady na fóru vysvětlit podobnou věc (akorát jsem na to šla vlastními slovy, potažmo svou filozofií, která si hodně bere z východních náboženství). Kruci to mi připomíná že musím zveřejnit ty články co mám na blogu Very Happy...jo stejně jako Aldaris jsem se to snažila přiblížit pomocí povídky...

btw - opravdu jsou v Downpour brněnský lokality...? Já se novým dílům docela vyhýbám, ale kvůli Brnu bych to DP zkusila Very Happy (jsem taky z Brna Very Happy)
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
Hrobař
Registrovaný uživatel



Poeet p?íspivku : 13
Age : 34
Registration date : 12. 12. 12

Silent Hill z pohledu okultismu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Silent Hill z pohledu okultismu   Silent Hill z pohledu okultismu Icon_minitimeSat 5 Jan 2013 - 20:15

těší mě že moje práce někomu přinesla užitek. A ano. Z Brna je tam podzemí Špilberku (podle netu) a z jeho okolí Macocha (kterou jsem poznal já sám z gameplay) Mělo bych jích být víc ale bohužel hru nemám abych to zjistil.
Návrat nahoru Goto down
Hrobař
Registrovaný uživatel



Poeet p?íspivku : 13
Age : 34
Registration date : 12. 12. 12

Silent Hill z pohledu okultismu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Silent Hill z pohledu okultismu   Silent Hill z pohledu okultismu Icon_minitimeTue 19 Feb 2013 - 21:56

Tak tu pro vás mám pokračování, tentokrát kratší.

Která cesta vede do Silent Hill? Jaká je pozice mlžného města v rámci astrálu? Tentokrát se blíže podíváme na metody jak navázat s touto sférou kontakt.
Prvně je třeba si uvědomit v jaké vrstvě astrálu se SH nachází. Pravda je že hned v několika. Jak už jsem vysvětloval minule. SH je vlastně manifestací lidské potřeby konečného soudu. A jako takové je napájeným Egregorem. Egregory se běžně zpětně projevují skrze umění, a tedy i počítačové hry. A Hry zase ovlivňují podobu Egregoru. Je to kruh akce a reakce. To nám naše pátrání usnadní protože každý aspekt je zároveň příčina i následek a proto se dá dosledovat.
Zaprvé se podívejme jak se do SH sféry dostali hrdinové her. Snadno si můžeme všimnout že první kontakt vždy probíhal ve stavu omezeného vědomí. Tedy během spánku nebo při otřesu po autonehodě. Totéž schéma vidíme i v příbuzných dílech jako je například Alice v říši divů. Alenka usíná pod stromem usoužená starostmi když v tom se objeví bílí králík a odvádí ji do díry. Zde vidíme tři stále se opakující prvky. Změněný stav vědomí (spánek) průvodce (králík) a bránu (díra). Stejné schéma je dobře vidět na prvním díle SH. Kdy se Harry probouzí po autonehodě (spánek) a následuje svoji dceru Cheryl (průvodce) do mlhy Silent Hillu (brána). Podobné příběhy můžeme nalézt i v reálu. Například případ jednoho člověka který kráčel po lesní stezce. Najednou si dezorientovaně uvědomil že netuší kde je i když oblast znal. V tom se odněkud vynořil havran a jakoby ho vedl do mlhy která se nenadále objevila před ním. Poutník měl dost rozumu aby pelášil opačným směrem protože jinak by jsme se tento příběh nikdy nedozvěděli. Cháma cesty je tedy jasné. Teď se podívejme na cíl.
Silen Hill, Říše divů nebo jakkoli si tu sféru nazveme neexistuje pouze na jednom místě v astrálu. Jak nám ukazují SH hry tak vrstev má hned několik. První je reálná, ukotvená k zemi, druhá je mlžná, a třetí je temnota. Jak už nám pravidla astrálu napovídají tak čím dále cestovatel putuje od naší hrubohmotné sféry tím jsou astrální pláně víc abstraktnější.
Dalším prvkem který stojí za zmínku jsou rituální a psychotropní prostředky jak dosáhnout této konkrétní sféry. V SH je to znázorněno Kultem a drogou bílá Claudie. Využívání tranzu a drog je prastará magická technika. Jsem přesvědčený že za použití správného rituálu a drogy lze dosáhnout přímo této sféry. Pravděpodobně je to však jednosměrka proto nedoporučuji.

Ať už volíte jakoukoli cestu z jakéhokoli důvodu tak věřte že poutník musí být vybaven naprosto čistým svědomím. Musí mít urovnanou minulost, splacené dluhy a žádná tajemství. Protože každou slabinu v vašem morálním rejstříku SH použije proti vám.
Návrat nahoru Goto down
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

Silent Hill z pohledu okultismu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Silent Hill z pohledu okultismu   Silent Hill z pohledu okultismu Icon_minitimeMon 25 Feb 2013 - 19:14

Pročetl jsem si Hrobařovi příspěvky a musím říci, že mě to velice zaujalo. A napadla mě taková myšlenka. Pokud by člověk skutečně mohl vstoupit do světa Silent Hillu, patřně ale ne do toho fiktivního města ze hry či filmu, ale jenom do jiné roviny či dimenze zrovna na tom místě, na kterém se ten člověk nachází, tak pokud neexistuje žádná spravedlnost ve smyslu nějaké vyšší moci, která zaručí, že každý dostane přesně to, co si zaslouží, znamená to, že tedy takhle můžeme trestat jenom mi sebe samotné a tím, co nás v tom světě pronásleduje je vlastně naše zhmotněné svědomí. Pokud je tedy potřeba se nejprve očistit od všeho, co nás tíží, pak nemůže existovat nějaký seznam toho, od čeho se máme očistit, než tam vspoupíme, protože pokud jsme to jenom mi sami, kdo se může v tom světě trestat, záleží pak jenom na nás, co považujeme za správné a co ne. Co kdyby do toho světa vstoupilo například nevinné dítě, jako třeba Laura a zároveň s ní nějaký vyšinutý, smyslu zbavený psychopat, který by nevnímal náš svět a dokonce by ani nevnímal rozdíly mezi dobrým a špatným. A jak už jsem uvedl, byla by to jenom jeho vlastní definice dobrého a špatného, kterou máme každý z nás, ale on to nemá v hlavě v pořádku a tak kvůli tomu, že tohle nedokáže rozlišit, necítí žádnou tíhu svědomí ani potřebu se před vstupem do toho světa jakkoli očistit a protože ho tedy nijak netíží svědomí, protože z jeho vlastního pohledu, i kdyby udělal cokoli, by to nevnímal jako špatné věci (např. vražda atd.) a tak by ho čekalo jenom místo bez nočních můr stejně jako to dítě.
Návrat nahoru Goto down
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

Silent Hill z pohledu okultismu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Silent Hill z pohledu okultismu   Silent Hill z pohledu okultismu Icon_minitimeTue 13 Aug 2013 - 9:30

bomb napsal:
A jak už jsem uvedl, byla by to jenom jeho vlastní definice dobrého a špatného, kterou máme každý z nás, ale on to nemá v hlavě v pořádku a tak kvůli tomu, že tohle nedokáže rozlišit, necítí žádnou tíhu svědomí ani potřebu se před vstupem do toho světa jakkoli očistit a protože ho tedy nijak netíží svědomí, protože z jeho vlastního pohledu, i kdyby udělal cokoli, by to nevnímal jako špatné věci (např. vražda atd.) a tak by ho čekalo jenom místo bez nočních můr stejně jako to dítě.
Tohle mi vždycky vrtalo hlavou - jak je na tom člověk který nemá svědomí?? Rozhodně bych nedala rovnítko mezi takového člověka a dítě. Každý člověk má z něčeho strach - každý má slabinu a Silen Hill ji vždy vyhmátne. I ten psychopat. Pokud vnímá "špatné věci" jako "neškodné" musí to fungovat i obráceně (tedy co by "normálního" člověka nevyděsilo, jej vyděsí...)

Ale co potom člověk, který opravdu nemá žádné svědomí??? Existuje několik možností...řekla bych že takový člověk se do SH nikdy nedostane, protože je příliš zaslepený (egem, mocí, penězmi, vlastní bestialitou...). Je to dobře nebo špatně? Člověk který díky svému vnitřnímu soudci - svědomí - projde "peklem" vlastního otherworldu, přežije a je schopen obejmout svůj strach a přijmou nezkalenou pravdu taková jaká je, takový člověk je vítěz. Naopak loutka bez svědomí je ztracená ve vlastní zaslepenosti - žádná bolest žádný zisk. Co se stane s takovým člověkem? Podle mě duše takového člověka je buď mrtvá, nebo ve stadiu umírání...

Ať je otherworld jakýkoli, dává člověku možnost očištění. Jak tu správně podotýká Hrobař - neomezuje se jen na SH samotný (jak dokázala koneckonců 3ka i 4ka.

Kdyby se na to člověk podíval trochu z buddhistického pohledu: Člověk se může očistit mnoha způsoby - může prohlédnout a obejmout sám sebe třeba díky meditaci. Skutečně jít do sebe a oprostit se od svého ega. Jenže někteří (vlastně mnozí) lidé to nedokážou. Příšerně lpí na svém egu, přestože tam hluboko uvnitř po tom očištění volají. Jakékoliv lpění vyvolává spoustu negativních emocí které mají tendence stát se destruktivními. Z toho vyplývá že lpění na egu je utrpením duše. Otherworld by se dal chápat jako nezkalené zrcadlo nás samých...dalo by se dokonce říct že mlha jakožto iluze může být manifestace onoho ega a našeho lpění na něm...otherworld pak manifestuje emoce, které z takového lpění vyplývají, ale zároveň nám surově ukazuje skutečnost...co s tím uděláme je na nás. Buď se poučíme (SH2 leave ending, SH 0 good ending, SH3 normal ending, v podstatě i Angela která nakonec projde ohněm)...nebo i tak lpíme na emocích (vina - in water ending, křivda a z ní nenávist - Eddie,...). Perfektním příkladem lpění je Maria ending. Netvrdím že to tak musí být. Je to jen další úhel pohledu. Z takového pohledu by se mohlo zdát, že otherworld jsou dveře do naší mysli - jestli je otevřeme, nebo utečeme zpět k našemu lpění, je pouze na nás...
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Silent Hill z pohledu okultismu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Silent Hill z pohledu okultismu   Silent Hill z pohledu okultismu Icon_minitimeTue 13 Aug 2013 - 10:08

To by mě zajímalo, jak by musel vypadat můj SH, abych se v něm očistil a dostal z těch sraček, ve kterých jsem už tak dlouho a zabředám čím dál hlouběji.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

Silent Hill z pohledu okultismu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Silent Hill z pohledu okultismu   Silent Hill z pohledu okultismu Icon_minitimeTue 13 Aug 2013 - 11:20

aldaris napsal:
To by mě zajímalo, jak by musel vypadat můj SH, abych se v něm očistil a dostal z těch sraček, ve kterých jsem už tak dlouho a zabředám čím dál hlouběji.
Silent Hill z pohledu okultismu Sad2 too bad. Nevím jestli ti to pomůže, ale zkus se z toho vypsat. Vlastně tu otázku co sis položil by byla dobrý základ. Psát sám (o) sobě...člověk musí být k sobě upřímný. Nemusíš to nikde zveřejňovat. Jenom to svinstvo vylít na papír aby ses jej alespoň částečně zbavil...


Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
Dominno
Wall Man
Dominno


Poeet p?íspivku : 384
Age : 34
Bydliště : Havířov
Registration date : 17. 08. 07

Silent Hill z pohledu okultismu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Silent Hill z pohledu okultismu   Silent Hill z pohledu okultismu Icon_minitimeSat 18 Jul 2015 - 21:39

Svůj SH bych opravdu vidět nechtěl...Opravdu ne, ani ze zvědavosti...A o tom to je...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Silent Hill z pohledu okultismu Empty
PříspěvekPředmět: Re: Silent Hill z pohledu okultismu   Silent Hill z pohledu okultismu Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Silent Hill z pohledu okultismu
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Silent Hill 2 OST
» Silent Hill
» Silent Hill 4 pro ps2
» Help
» Silent Hill 2 HD

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Silent Hill Heaven Fórum :: Lake View Hotel :: Cafe 5to2-
Přejdi na: