Silent Hill Heaven Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


České Silent Hill Heaven Fórum
 
silent-hill.cz  PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu

Goto down 
+3
aldaris
bomb
pepazdepa
7 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
SandyShepherd
Insane Cancer
SandyShepherd


Poeet p?íspivku : 136
Age : 32
Bydliště : Shepherd´s Glen, Silent Hill
Registration date : 05. 08. 11

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeSat 13 Aug 2011 - 14:32

g.schreiber napsal:


jsem to možná před tím blbě identifikovala - emoce tam jsou ale jsou udělané moc americky - občas se ty postavy tváří divně...japonci maj emoce úplně jinak zažitý - japonci totiž emoce nevyjadřují, proto je jejich tvorba emocemi přetékající, což se netýká jen SH...emocemi napráskaný je třeba i Project zero, nebo forbidden Siren...ale stejně jak pepu by mě zajímalo pořadí v jakém jsi hrála SH

Já teda proti americkým emocím nic nenamítám a v těch japonských mám takovej dojem vynucenosti a zpomalenosti v těch hrách. Ale jednu věc, kteoru prostě říkám furt - každej jsme jinej, každej vnímá jinak a každýmu se líbí něco jinýho. A to neznamená, že 5ka je horší než 2ka... A dvojka má svý ALE taky ... Ona, dvojka má jedinečnej neovlivněnej příběh jinýma dílama, ale bez toho psycha, co tam je, by to nebylo nic moc. James na mně vždycky působil tak, že nedokáže rozhodnout nebo vymáčknout. Jasně, beru v potaz to všechno, co se mu stalo, takže celkově. Jasně, hodně záleží i na povaze, kterou pro něj zvolili tvůrci. Ale prostě můj favorit je Alex a Henry... Dokud jsem se v posledních dnech nesžila s Alexem (hlavně díky okolnostem v mým životě, co nemají s tímhle, co dělat) tak jsem byla nejvíc sžitá s Jamesem, h lavně díky neskomírající lásce, kterou choval i po Maryině smrti k ní samotné. Taková ta bizardní krása v tom poutu je.
Návrat nahoru Goto down
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeSat 13 Aug 2011 - 19:41

Nemyslíš asi emoce jako spíš formu (ne)vyjadřování emocí. Jsme přeci jen všichni lidi a emoce nebudou zas tak rozdílné.

Z objektivního hlediska (vynechme, že každému se líbí něco jiného, někdo třeba žere hrozně film a jak komicky to byla předělaná první hra) je Silent Hill Homecoming horší než Silent Hill 2 hlavně v neoriginálním příběhu, možná i co do designu, ale třeba emoce, ale i grafiku nebo hudbu objektivně nepoměříš. Svůj argument proti SH2 podporuješ slovy "bez toho psycha", proč ale myslíš, že to tam ti herní vývojáři to psycho dali? :-) Dvojka má jedinečnej příběh neovlivněnej úspěchem předchozích dílů, řekl bych. Pokud bys brala v potaz to všechno, co se mu stalo, nemohl by na tebe působit tak, že se nedokáže rozhodnout nebo vymáčknout, ale jako obyčejná lidská bytost.

Každý si v Silent Hillech něco najde a jak říkáš, v posledních dnech ses sžila hlavně s Alexem (a Henrym), je fajn, že tyhlety slabší díly série mají někteří fanoušci za nejlepší díl série (čímž nemyslím ty, co hráli jen jeden díl, ale ty jako ty, co mají možnost srovnání).

Snad to někdo přelouská. :-) Jdu si nainstalovat Homecoming, abych při jeho hraní mohl nabrat argumenty proč se mi vlastně nezamlouvá jako nej díl série.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeSun 14 Aug 2011 - 2:00

Možná se na mě opět snese krupobití, ale lépe než ty Pepo, bych to nenapsal.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
SandyShepherd
Insane Cancer
SandyShepherd


Poeet p?íspivku : 136
Age : 32
Bydliště : Shepherd´s Glen, Silent Hill
Registration date : 05. 08. 11

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeSun 14 Aug 2011 - 2:57

pepazdepa napsal:
Nemyslíš asi emoce jako spíš formu (ne)vyjadřování emocí. Jsme přeci jen všichni lidi a emoce nebudou zas tak rozdílné.

Z objektivního hlediska (vynechme, že každému se líbí něco jiného, někdo třeba žere hrozně film a jak komicky to byla předělaná první hra) je Silent Hill Homecoming horší než Silent Hill 2 hlavně v neoriginálním příběhu, možná i co do designu, ale třeba emoce, ale i grafiku nebo hudbu objektivně nepoměříš. Svůj argument proti SH2 podporuješ slovy "bez toho psycha", proč ale myslíš, že to tam ti herní vývojáři to psycho dali? :-) Dvojka má jedinečnej příběh neovlivněnej úspěchem předchozích dílů, řekl bych. Pokud bys brala v potaz to všechno, co se mu stalo, nemohl by na tebe působit tak, že se nedokáže rozhodnout nebo vymáčknout, ale jako obyčejná lidská bytost.

Každý si v Silent Hillech něco najde a jak říkáš, v posledních dnech ses sžila hlavně s Alexem (a Henrym), je fajn, že tyhlety slabší díly série mají někteří fanoušci za nejlepší díl série (čímž nemyslím ty, co hráli jen jeden díl, ale ty jako ty, co mají možnost srovnání).

Snad to někdo přelouská. :-) Jdu si nainstalovat Homecoming, abych při jeho hraní mohl nabrat argumenty proč se mi vlastně nezamlouvá jako nej díl série.

Prosím, ale já ho nepovažuju za nejlepší díl :_)) Sama jsem přece napsala, že dvojka je originální a že já jsem fanouškem pětky hlavně díky těm vztahům v Shepherdovic rodině. Určitě, to psycho je tam dané záměrně a dvojka je opravdu nejlepší díl dějově, co se hratelnosti týče taky, co se bonusovky Born From a Wish týče je to taky tak... bonusovka vkusně doplňuje hlavní hru a zároveń otevírá další záhady. Viz. Ernest. Byl jen duch, kterého si Maria vytvořila v hlavě, aby nebyla v celém městě sama, nebo i samotná Maria byla stvořena z Jamesova přání opět spatřit živou a zdravou Mary? Homecoming s dvojkou snad nemůžeme graficky porovnávat vzhledem k propastnému rozdílu 7 let, pokud se nepletu. Ano, Homecoming kopíruje dvojku v tom smyslu, že Alex "zabil" Joshe, kterého se snaží po celou dobu hry najít/chytit. Ale samotná zápletka o odtržení rodin od Silent Hillu a kultu, je opravdu novinka. Většinou to byli v dílech jen jednotlivci (jako Lisa), kteří s kultem nedrželi, ale drželi se v ústranní činnům. Ale Isaac Shepherd a další tři zakladatelé Shepherd´s Glen udělali krok vpřed (zároveň i vzad) tou nepřiměřenou obětí vlastních dětí. Konečně se odloučili od kultu, ikdyž nedoslova a neúplně, ale to přece nešlo, když sami viděli nebo věděli jaký je, hněv bohů. Takže Homecoming je pro mně plnohodnotný díl SH, zároveň pro mně emočně nejzajímavější, protože vím, jak se cítí Alex, vztahy v Homecomingu jsou pro mně jako zrcadlo. Ale rozhodně děj kopíruje jednotlivé složky z předchozích dílů a dost vkusně je kombinuje do sebe. Dál Homecoming otvírá další dveře do minulosti SH. To se mi na něm líbí, ale jediněčnost SH2 v celé sérii asi jen tak něco nepřebije. The Room má taky svojí jedinečnost, ale už to dost odbíhá od tématu, který SH měl. Storyline SH2 je báječná, začíná a končí v určitým bodě. Dotevřela dost dveří do záhad samotného města (Mary:"You know what I heard? This whole area used to be a sacred place... I think I can see why...") a přimněla hráče, aby si vytvořil vlastní pouto k Jamesovi a vůbec ke každé postavě. Dodala i notnou plejádu rozdílných povah u postav, takže vás nenapadne "Tak tohle bude typickej křupan...", ale hlavně vás v tom hra neutvrdí. U Eddieho jsem nejdřív měla pocit, že to bude takovej ten roztomilej tlouštík, co uteče před vším, co se hne. Ba ne... Eddie byl totálka jiný kafčo :_D Teda pořádnej kotel kafe (a nemluvím jen o fyzických proporcích) :_D Jak jsem řekla - Homecoming.... každá postava se objeví, promluví a je hnedka jasný, jak se bude chovat dál, jakej vztah bude mít s hl. hrdinou atd. atd. Jediným překvapením pro mně bylo, když Alex křičel na svojí matku, aby mu řekla pravdu konečně. Ale budu se zas a znovu opakovat - Homecoming je mi bližší rodinnými vztahy, a protože moje rodina je moje priorita, je to pro mně plnohodnotný díl. Nikoliv nejlepší :_) Je oblíbený a plnohodnotný. Jestli se mi nějakej fakt nelíbil, tak to byla trojka. Ano, doplnila a dokončila storyline SH1, ale prostě sestřenka mně to donutila hrát jen z recese a asi to bylo danný i tím, že hrajeme Heather, která mi byla už v SH1 asympatická jako Cheryl, a nyní je z ní 17ti letá holka, kterou máme hrát a já nevím... Když porovnám díl s dílem, tak je to taková mega-otočka, protože pokaždý hrajeme obyč chalana nad 20let :_DDD
Abych svůj nekončící monolog uzavřela KONEČNĚ.... tak jednoduše - Homecoming vede po citové stránce. 2ka vede po dějové a originální stránce. The Room vede odbočením ze zaběhnuté tratě. Děkuji za pochopení :_D
Návrat nahoru Goto down
SandyShepherd
Insane Cancer
SandyShepherd


Poeet p?íspivku : 136
Age : 32
Bydliště : Shepherd´s Glen, Silent Hill
Registration date : 05. 08. 11

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeSun 14 Aug 2011 - 3:12

aldaris napsal:
Možná se na mě opět snese krupobití, ale lépe než ty Pepo, bych to nenapsal.

I´m waiting....
Waiting for you to stop saying I´ll be mad at you...

(I´m not mad about your opinions. Everyone´s diffrent. I can see things like you, but I feel them diffrently. Just go with it....)

Nevím, kdy, kde a kdo na tebe "křičel" ale pleteš si mně s tou osobou ;_)
Návrat nahoru Goto down
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeSun 14 Aug 2011 - 10:48

Tak to jsem rád, že se shodneme na několika úvodních řádcích, kde vychvaluješ Silent Hill 2 skoro až do nebe. :-)

Na tvůj následný rozbor děje Silent Hill Homecoming bohužel nemám dostatek zkušeností s hraním. Pustil jsem si TRSHE dvojdíl o Homecomingu, ale stále se necítím sto to hodnotit. Děj zákonitě musí kopírovat alespoň některé složky z předchozích dílů, jestli je vkusně kombinuje do sebe je věc druhá. Vyvstává z toho otázka, který aspekt Silent Hillu zůstal dosud neprozkoumán nebo jestli každá budoucí hra (včetně Downpouru) bude tzv. "převařovat vodu"?

Na vývoji postav se tuším docela shodnete s g.schreiber, prostě Amerika no, žádná snaha proniknout do hloubky, postavy asi příliš ploché.

Já považuji všechny díly za plnohodnotné (tedy nejspíš kromě Play Novel a Arcade asi) a co se týče mých neoblíbených dílů, tak by to byl Silent Hill 4, který jsem nikdy pořádně nepochopil a nechci to zatracovat jen proto, že jsem se nedohrál daleko. Abych to uzavřel - jednička vede svou originální prvotností a jedinečností a trojka vede svou nástavbou na první díl.

P.S. Je snad nějaký problém s hraním za dámské hrdinky? :-P
Návrat nahoru Goto down
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeSun 14 Aug 2011 - 11:21

pepazdepa napsal:
P.S. Je snad nějaký problém s hraním za dámské hrdinky? :-P

Taky si říkám, proč je Heather zatím jediná ženská postava v hlavní roly. Mohli by udělat nějakej SH, kde by byla zase nějaká pořádná šťabajzna. DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 G
Docela bych se přimlouval i za hru, kde bude znovu v hlavní roly Heather, bylo by jí tak okolo 25 let a žila by ve svým vlastním bytě, třeba někde v New Yorku. Od návratu ze SH po skončení trojky by se jí to všechno vracelo ve snech a jednoho dne by to přišlo znova.
Taky by nebylo špatný, kdyby Heather měla dceru a ta by vypadala úplně stejně jako Alessa (ale když se to tak vezme, tak ony by měly bejt všechny stejný) a ta její dcera by mohla bejt hlavní hrdinkou.
Nebo by taky nebylo špatný, kdyby někdo, kdo se podílel na scénářích k prvním třem hrám, napsal knihu, kde by tohle bylo.
Návrat nahoru Goto down
SandyShepherd
Insane Cancer
SandyShepherd


Poeet p?íspivku : 136
Age : 32
Bydliště : Shepherd´s Glen, Silent Hill
Registration date : 05. 08. 11

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeSun 14 Aug 2011 - 11:27

pepazdepa napsal:

P.S. Je snad nějaký problém s hraním za dámské hrdinky? :-P

Ani ne tak za lady hero, ale prostě Heather mi vadí... Já prostě tu postavu nemám ráda. Nedokážu to dost dobře vysvětlit, ale prostě Heather není můj šálek kafe. Což je celkem evidentní, když moji dva povahově nejoblíbenější jsou ťuplas Henry a vlastenec Alex :_DDDD Já jsem 4ku pochopila až prostudování týhle stránky (viz níže). Ale popravdě jediný, co jsem pochopila bylo, že Henry má nejspíš kocovinu podle toho jak se probouzel :_D Alex a Henry se mi líbí hlavně proto, že dle mýho názoru jsem těma neobyčejnějšíma hrdinama v SH. Heather - během SH3 psychicky dospěje ale zároveň se bouří; Harry - Vzhledem k tomu, že se mu ztratila dcera mluvil celkem klidně a nezdálo se mi, že by fakt někam spěchal (mluvím o ukázkách); Travise jsem nehrála, tak nemůžu hodnotit; ale Henry.... troubík, co se probudil v posteli, neví která bije, ani odkud bije, jediný, co ví, že je zavřenej ve vlastním apartmánu a má ďuznu v pokoji, nejspíš nemá práci, je vážnej, dost smělej a jediné, co o o něm víme je jedno jméno a že bydlí v pokoji 302, a taky to, že nemá žádnou roštěnku (taky jsem se v něm docela dost vzhlídla, protože má hnědý vlasy a zelený oči :_) jako já, což mně přivedlo ke zvláštní myšlence už kdysi, není Henry nějak spřízněný s Eileen?? Já jen, že si jsou dost podobní...). Alex... už není nutno ani rozepisovat proč.... Totálka moje role v rodinným kruhu hadr.


A výše zmiňovaný link:
http://www.translatedmemories.com/
Návrat nahoru Goto down
SandyShepherd
Insane Cancer
SandyShepherd


Poeet p?íspivku : 136
Age : 32
Bydliště : Shepherd´s Glen, Silent Hill
Registration date : 05. 08. 11

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeSun 14 Aug 2011 - 11:30

bomb napsal:

Taky si říkám, proč je Heather zatím jediná ženská postava v hlavní roly. Mohli by udělat nějakej SH, kde by byla zase nějaká pořádná šťabajzna. DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 G
Docela bych se přimlouval i za hru, kde bude znovu v hlavní roly Heather, bylo by jí tak okolo 25 let a žila by ve svým vlastním bytě, třeba někde v New Yorku. Od návratu ze SH po skončení trojky by se jí to všechno vracelo ve snech a jednoho dne by to přišlo znova.
Taky by nebylo špatný, kdyby Heather měla dceru a ta by vypadala úplně stejně jako Alessa (ale když se to tak vezme, tak ony by měly bejt všechny stejný) a ta její dcera by mohla bejt hlavní hrdinkou.
Nebo by taky nebylo špatný, kdyby někdo, kdo se podílel na scénářích k prvním třem hrám, napsal knihu, kde by tohle bylo.

Já bych spíš udělala díl související se Shepherd´s Glen opět. Hl. hrdinka by byla tak 30ti letá rozvedená obyč ženská. A byla by do SH zatažena, protože v minulosti bylo něco špatně a je to na ní, aby to napravila - opět něco jako rodinný odkaz nebo tajemství. :_) Kostlivci ve skříni ;_D To je moje... to jsou mé hříšné vody :_D
Návrat nahoru Goto down
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeSun 14 Aug 2011 - 11:33

SandyShepherd napsal:
pepazdepa napsal:

P.S. Je snad nějaký problém s hraním za dámské hrdinky? :-P

Ani ne tak za lady hero, ale prostě Heather mi vadí... Já prostě tu postavu nemám ráda. Nedokážu to dost dobře vysvětlit, ale prostě Heather není můj šálek kafe. Což je celkem evidentní, když moji dva povahově nejoblíbenější jsou ťuplas Henry a vlastenec Alex :_DDDD Já jsem 4ku pochopila až prostudování týhle stránky (viz níže). Ale popravdě jediný, co jsem pochopila bylo, že Henry má nejspíš kocovinu podle toho jak se probouzel :_D Alex a Henry se mi líbí hlavně proto, že dle mýho názoru jsem těma neobyčejnějšíma hrdinama v SH. Heather - během SH3 psychicky dospěje ale zároveň se bouří; Harry - Vzhledem k tomu, že se mu ztratila dcera mluvil celkem klidně a nezdálo se mi, že by fakt někam spěchal (mluvím o ukázkách); Travise jsem nehrála, tak nemůžu hodnotit; ale Henry.... troubík, co se probudil v posteli, neví která bije, ani odkud bije, jediný, co ví, že je zavřenej ve vlastním apartmánu a má ďuznu v pokoji, nejspíš nemá práci, je vážnej, dost smělej a jediné, co o o něm víme je jedno jméno a že bydlí v pokoji 302, a taky to, že nemá žádnou roštěnku (taky jsem se v něm docela dost vzhlídla, protože má hnědý vlasy a zelený oči :_) jako já, což mně přivedlo ke zvláštní myšlence už kdysi, není Henry nějak spřízněný s Eileen?? Já jen, že si jsou dost podobní...). Alex... už není nutno ani rozepisovat proč.... Totálka moje role v rodinným kruhu hadr.


A výše zmiňovaný link:
http://www.translatedmemories.com/

btw henry je fotograf...ty stránky mi taky kdysi dost pomohly ale pořád v nich není všechno...
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
SandyShepherd
Insane Cancer
SandyShepherd


Poeet p?íspivku : 136
Age : 32
Bydliště : Shepherd´s Glen, Silent Hill
Registration date : 05. 08. 11

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeSun 14 Aug 2011 - 11:35

g.schreiber napsal:

btw henry je fotograf...ty stránky mi taky kdysi dost pomohly ale pořád v nich není všechno...

Já teda četla, že Henry má fotografování jen jako zálibu. Ne jako zamněstnání :_D Ale díky, o důvod víc proč se pídit dál :_)


------------
Oprava: Je možné, že je to fotograf :_)
Návrat nahoru Goto down
travis
Wall Man



Poeet p?íspivku : 262
Age : 38
Registration date : 08. 07. 08

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeSun 14 Aug 2011 - 14:53

Tak podle mně je nejlepší Silent Hill 2 a asi nemusím zminovat proč... a potom asi 1 dil... ta mlha, zahadnost atd...
Návrat nahoru Goto down
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeMon 15 Aug 2011 - 13:57

SandyShepherd napsal:
g.schreiber napsal:

btw henry je fotograf...ty stránky mi taky kdysi dost pomohly ale pořád v nich není všechno...

Já teda četla, že Henry má fotografování jen jako zálibu. Ne jako zamněstnání :_D Ale díky, o důvod víc proč se pídit dál :_)


------------
Oprava: Je možné, že je to fotograf :_)

obojí je pravda - má to jako koníček i profesi....
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeWed 17 Aug 2011 - 20:29

Tak jsem dohrál SH2 a konečně našel něco, co mě vede k tomu, si myslet, že James jel do Silent Hillu hned po zavraždění Mary. Prozradí to nepřímo Laura, když mu v hotelu předá dopis, kde se s ní Mary loučí, že jde domů a gratuluje k sedmým narozeninám. James se jí zeptá kolik jí je a Laura odpoví, že jí bude osm. V tu ránu se Jamesovi rozjasní a sám řekne, že Mary před třemi roky nezemřela, že byla zdravá. Dejme tomu, že když bylo Lauře sedm, propustili Mary ze špitálu a James ji měl nějaký čas doma, kde o ni musel pečovat a sledovat, jak pomalu a bolestivě umírá. Nakonec to už dále nemohl snášet a udělal to co udělal.
No tak takhle nějak to asi bylo.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeWed 17 Aug 2011 - 22:12

aldaris napsal:
Tak jsem dohrál SH2 a konečně našel něco, co mě vede k tomu, si myslet, že James jel do Silent Hillu hned po zavraždění Mary. Prozradí to nepřímo Laura, když mu v hotelu předá dopis, kde se s ní Mary loučí, že jde domů a gratuluje k sedmým narozeninám. James se jí zeptá kolik jí je a Laura odpoví, že jí bude osm. V tu ránu se Jamesovi rozjasní a sám řekne, že Mary před třemi roky nezemřela, že byla zdravá. Dejme tomu, že když bylo Lauře sedm, propustili Mary ze špitálu a James ji měl nějaký čas doma, kde o ni musel pečovat a sledovat, jak pomalu a bolestivě umírá. Nakonec to už dále nemohl snášet a udělal to co udělal.
No tak takhle nějak to asi bylo.

Přesněji, Laura odpoví, že minulý týden oslavila sedmé narozeniny. Jen detail, kdyby tě někdo chtěl tahat za slova.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeWed 17 Aug 2011 - 23:36

pepazdepa napsal:
aldaris napsal:
Tak jsem dohrál SH2 a konečně našel něco, co mě vede k tomu, si myslet, že James jel do Silent Hillu hned po zavraždění Mary. Prozradí to nepřímo Laura, když mu v hotelu předá dopis, kde se s ní Mary loučí, že jde domů a gratuluje k sedmým narozeninám. James se jí zeptá kolik jí je a Laura odpoví, že jí bude osm. V tu ránu se Jamesovi rozjasní a sám řekne, že Mary před třemi roky nezemřela, že byla zdravá. Dejme tomu, že když bylo Lauře sedm, propustili Mary ze špitálu a James ji měl nějaký čas doma, kde o ni musel pečovat a sledovat, jak pomalu a bolestivě umírá. Nakonec to už dále nemohl snášet a udělal to co udělal.
No tak takhle nějak to asi bylo.

Přesněji, Laura odpoví, že minulý týden oslavila sedmé narozeniny. Jen detail, kdyby tě někdo chtěl tahat za slova.
Aha, takže tam byla chyba v překladu. Hraju to totiž s češtinou.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
SandyShepherd
Insane Cancer
SandyShepherd


Poeet p?íspivku : 136
Age : 32
Bydliště : Shepherd´s Glen, Silent Hill
Registration date : 05. 08. 11

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeThu 18 Aug 2011 - 0:08

pepazdepa napsal:
aldaris napsal:
Tak jsem dohrál SH2 a konečně našel něco, co mě vede k tomu, si myslet, že James jel do Silent Hillu hned po zavraždění Mary. Prozradí to nepřímo Laura, když mu v hotelu předá dopis, kde se s ní Mary loučí, že jde domů a gratuluje k sedmým narozeninám. James se jí zeptá kolik jí je a Laura odpoví, že jí bude osm. V tu ránu se Jamesovi rozjasní a sám řekne, že Mary před třemi roky nezemřela, že byla zdravá. Dejme tomu, že když bylo Lauře sedm, propustili Mary ze špitálu a James ji měl nějaký čas doma, kde o ni musel pečovat a sledovat, jak pomalu a bolestivě umírá. Nakonec to už dále nemohl snášet a udělal to co udělal.
No tak takhle nějak to asi bylo.

Přesněji, Laura odpoví, že minulý týden oslavila sedmé narozeniny. Jen detail, kdyby tě někdo chtěl tahat za slova.

Laura řekne "I turned Eight last week" - minulý týden mi bylo osm... Ale přemýšleli jste? Laura vzala ten dopis sestřičce Rachel ze skřínky v šatně.... Podle mně je tohle poněkud polemizační. Můžeme se dohadovat, kdy Mary vůbec zemřela. Jamesova ztrápená mysl taky mohla jenom udělat výplod toho, že Mary zemřela před třemi lety - třeba ho jen opustila bez jediného slova. Vždyť to bylo v dopise (sice tam furt říkala, že je se ten dopis k němu dostane až když bude pryč, ale třeba ten dopis poslala Rachel až když Mary skutečně zemřela, což se mohlo stát až po třech letech, co Jamese opustila, aby ho netrápila. Třeba jí James neudusil, třeba jen ztratila vědomí a probudila se někde pohozená. Kdo ví, jak to vlastně bylo. Tvůrci v tomhle nechali dostatek mezer, aby si hráč mohl doplnit vlastní pravděpodobnější informace. Já si nemyslím, že se SH2 událo hnedka po tom. Vždyť Laura sama říkala, že Mary neviděla už dlouho a také ji hledá, to protože dopis sebrala až teď, protože Rachel nejspíš nechala otevřenou skřínku, když se chystala odeslat dopis Jamesovi. Ale Mary asi nezemřela ani v tomhle případě. To je moje teorie A NE - NEHÁDÁM SE. :_)
Návrat nahoru Goto down
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeThu 18 Aug 2011 - 0:26

Polemizovat by se hlavně dalo nad existencí samotného dopisu. Pokud v průběhu hraní zkoumáš ten dopis, po čase je prázdný a na konci hry už není v inventáři vůbec.

Podle tvé teorie se Mary a James před třemi lety rozešli bez jediného slova a po třech letech Rachel poslala dopis Jamesovi, že Mary zemřela? Snažím se vzpomenout na protiargumenty, zatím marně, takže nereálné to asi přímo nebude, nicméně pravděpodobné taky ne. I když se asi spíš bavíme o jiném dopise, jak tak nad tím přemýšlím.

Vedlejší příběh s Laurou a jejími motivy pro to, co dělá je složitá otázka, je tam dost otazníků. A omlouvám se, dopis i Laura se tedy zmiňují o osmých narozeninách. Ovšem proč by si Laura vymýšlela narozeniny, že byly takhle? Pokud si přečetla dopis, tak ví, že by na Jamese měla být aspoň trochu hodná. A přijela s Eddiem autem mám ten pocit. Zamotávám se v tom. Je to prostě fajn hra.
Návrat nahoru Goto down
SandyShepherd
Insane Cancer
SandyShepherd


Poeet p?íspivku : 136
Age : 32
Bydliště : Shepherd´s Glen, Silent Hill
Registration date : 05. 08. 11

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeThu 18 Aug 2011 - 1:40

Nemyslím si, že rozešli, ale že ona od něj prostě odešla, aniž by mu něco řekla, protože věděla k čemu to směřuje. A vůbec.... je možný, že všechno to byla jenom iluze. Že iluzí byla i samotná kazeta. Mám ten dojem, že ona od něj prostě odešla a z dopisu to vyznělo, že umřela, ale spíš jsem tomu rozumněla tak, že na něj čeká v Silent Hillu a poslala mu ho až se cítila o něco víc. Vždyť víme, že v jednom z endingů se Maria dokonce vydává za Mary... bůhví jak to vůbec bylo :_) A Lauřin příběh... na to už je moc pozdě a ty tři piva mi taky na schopnosti dedukce nepřidají. :_D
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeThu 18 Aug 2011 - 13:21

Tak a teď mám z toho hlavu v pejru úplně. No v dopise stálo, že Laura jej má dostat, až Mary odejde. Tudíž až zemře, protože hned nato se psalo, že až jej bude číst, bude na tichém krásném místě. Dejme tomu, že ho Laura šlohla brzy po tom, co Mary propustili. Tím tichým a krásným místem kde není trápení, nepochopila smrt, ale Silent Hill. Vyrazila tam. James ji musel zabít zcela určitě, ostatní hříšníci o tom věděli, nebo minimálně tušili. Angela to naznačovala a Eddie na konci to řekl téměř na férovku. Zřejmě během svého putování, naráželi na indicie o něm. A že by Mary odešla sama, to si nemyslím, protože podle toho co říkal doktor v rozhovoru který James poslouchal ve sluchátkách, byla na tom vskutku zle a sama by to nedokázala. Je pravda že dopis od Mary po shlédnutí kazety ztratí písmo a po smrti Trojhránků zmizí úplně-Mary odpustila. Souboj na střeše s Marií, je už jen pozlobení od duchů města. Kazeta asi iluzí nebude, iluzí je celý hotel, vypadá pro Jamese tak jako kdysi, ve skutečnosti je ale vyhořelý, to se ukáže až po shlédnutí kazety. Kazetu tehdy natáčel, mluví o ní Marie za mříží, že ji zapomněl při odjezdu z dovolené. A ten záběr kdy Mary zavraždí, už tam samozřejmě je z jasného důvodu. Na začátku hry James říká, že zemřela před třemi lety, pak někde jinde pronese, že před rokem. A na konci popře úplně, že by zemřela před třemi lety. Ona spíš byla nemocná už tři roky, tři roky sledoval, jak se mu ztrácí před očima, nemůže jí pomoct, tráví čas návštěvami a na závěr mu ji pošlou dolů, kde to sleduje 24 hodin denně. Chce zpátky život, užívat si, ne se každodenně starat o umírající ženu, která mu nadává, protože ví, že umírá. Nakonec to nevydrží. pak zřejmě tělo naloží do auta a chce se ho nějak zbavit. Možná se mu to povede. Druhý den má ve schránce dopis. A v konci Rebirth, se mu možná tělo objeví, připravené k oživení. To v loďce je skutečně její tělo. No dosáhli jsme tímhle jednoho, že určitě nezemřela před třemi lety.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
SandyShepherd
Insane Cancer
SandyShepherd


Poeet p?íspivku : 136
Age : 32
Bydliště : Shepherd´s Glen, Silent Hill
Registration date : 05. 08. 11

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeThu 18 Aug 2011 - 13:55


Mně to pořád stejně spíš připadá, že od něj odešla. Nevěřím tomu, že James (milující člověk, ikdyž mu nadávala apod.) by ji zabil. A pokud byl celej hotel iluze, proč by nebyla iluze i scéna na kazetě? Třeba jí James fakt vzal sebou domů a jen se mu to všechno zdálo. Vždyť tohle je tak na prd. Rozebírat tu všechno. Nevím jak ty, ale já nemám čas na to, abych si pouštěla jednotlivý části. Já si prostě myslím, že Mary od něj odešla před třema rokama a v SH čekala na smrt, která nepřicházela. A záleží na tom, jak hrajete - takže buď an konci Mary zemře nebo nezemře. A co Maria Ending? James zjistí, že zabil svojí ženu a bere si Mariu opět domů, a ještě jak Maria kašle, tak jí říká "You better do something about that cough" Tak co je teda potom tohle? A jak by Maria mohla být v SH jen rok, když její podnik funguje u hezkou dobu. MOje teoerie se opírá o ty tři roky. Podle Mary odešla a James si nějak v hlavě spojil její smrt s její nemocí, což by bylo logický, nemocná žena je pryč.... logicky tě napadne, že zemřela. Podle mně jen odešla do SH a tak nějak doufala, že se tam pojede podívat, aby se ujistil, že je mrtvá, ale James nikanic... A pak začala finální fáze její nemoci a tak řekla Rachel, aby poslala ten dopis. Takže Mary doufala, že jí James přijede navštívit včas. Ale zároveń si tím nebyla jistá a proto tam bylo "James, you made me happy" A co když sekvence udušení polštářem na kazetě měla být jen ukázkou toho, co se teprve má stát? Vždyť pak Mary zabije v tom souboji na střeše a tak či onak odchází ze S.Hillu. Ať sám nebo s tělem na loďce (ikdyby tam jel hnedka po její smrti její tělo by se už rozkládalo a hezyk by smrdělo :_D), nebo odchází s Laurou nebo s Mariou... O tom bysme se tu mohli dohadovat a nebaví mně to, že vždycky najdeš další a další tvrzení svojí verze a musíš prostě dostát svýho. Pak kdo se tu hádá. Na každý tvoje tvrzení (jakože Eddie řekl totok a tamtok a Angela taky) ti já můžu hodit další teorii... tohle prostě konce nebere DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Grin3 Takže tvoje teorie je tvoje a asik jí sdílí i ostatní a moje je moje DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Wink3
Návrat nahoru Goto down
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeThu 18 Aug 2011 - 15:15

aldaris napsal:
Tak a teď mám z toho hlavu v pejru úplně. No v dopise stálo, že Laura jej má dostat, až Mary odejde. Tudíž až zemře, protože hned nato se psalo, že až jej bude číst, bude na tichém krásném místě. Dejme tomu, že ho Laura šlohla brzy po tom, co Mary propustili. Tím tichým a krásným místem kde není trápení, nepochopila smrt, ale Silent Hill. Vyrazila tam. James ji musel zabít zcela určitě, ostatní hříšníci o tom věděli, nebo minimálně tušili. Angela to naznačovala a Eddie na konci to řekl téměř na férovku. Zřejmě během svého putování, naráželi na indicie o něm. A že by Mary odešla sama, to si nemyslím, protože podle toho co říkal doktor v rozhovoru který James poslouchal ve sluchátkách, byla na tom vskutku zle a sama by to nedokázala. Je pravda že dopis od Mary po shlédnutí kazety ztratí písmo a po smrti Trojhránků zmizí úplně-Mary odpustila. Souboj na střeše s Marií, je už jen pozlobení od duchů města. Kazeta asi iluzí nebude, iluzí je celý hotel, vypadá pro Jamese tak jako kdysi, ve skutečnosti je ale vyhořelý, to se ukáže až po shlédnutí kazety. Kazetu tehdy natáčel, mluví o ní Marie za mříží, že ji zapomněl při odjezdu z dovolené. A ten záběr kdy Mary zavraždí, už tam samozřejmě je z jasného důvodu. Na začátku hry James říká, že zemřela před třemi lety, pak někde jinde pronese, že před rokem. A na konci popře úplně, že by zemřela před třemi lety. Ona spíš byla nemocná už tři roky, tři roky sledoval, jak se mu ztrácí před očima, nemůže jí pomoct, tráví čas návštěvami a na závěr mu ji pošlou dolů, kde to sleduje 24 hodin denně. Chce zpátky život, užívat si, ne se každodenně starat o umírající ženu, která mu nadává, protože ví, že umírá. Nakonec to nevydrží. pak zřejmě tělo naloží do auta a chce se ho nějak zbavit. Možná se mu to povede. Druhý den má ve schránce dopis. A v konci Rebirth, se mu možná tělo objeví, připravené k oživení. To v loďce je skutečně její tělo. No dosáhli jsme tímhle jednoho, že určitě nezemřela před třemi lety.

Mám takovej pocit, že si na to kápnul. Teď mě napadlo, že pokud Mary zabil a potom jel do SH, mohlo to bejt tak, že ji naložil do kufru svýho auta (buď hned vzápětí a nebo je taky možný, že ji po smrti měl ještě pár dní doma a nechtěl se s ní ještě rozloučit, i když už byla mrtvá). Logicky pak taky přemýšlel, jak zajistit, aby se na tu vraždu nepřišlo a tak, protože ji měl rád a v SH prožili pěkné chvíle, rozhodl se, že ji tam vezme a pochová ji na tom míště plným vzpomínek. Cestou mu to všechno probíhalo v hlavě, myšlenky se mu v hlavě míhaly jedna za druhou a všechno to vyústilo v to, že zapomněl, že jí má v kufru auta a začal ji v SH hledat. Protože mu přeskočilo, zjevovali se mu věci, které představovaly jeho svědomí. On tu vraždu sice z mysli vytlačil, ale svědomí mu to stejně dávalo najevo. Pak by se dal vysvětlit i ten konec Rebirth, kde si vzpomněl, že ji má v autě a tak pro ni šel, aby ji znova oživil, protože věděl, že ji miluje a že ji chce spátky. Nemyslím si ale, že ji vůbec mohl jakkoli oživit. Byl prostě pomatenej a vzal si do hlavy, že ji oživí, i když věděl, že to není pravda. Je to něco podobnýho, jako ten film Jakobův žebřík, kde na konci ten chlap telefonuje se svoji ženou a omlouvá se jí za to, co ji proved a přitom je ten telefon rozbitej a nefuguje. Dalo by se říci, že se prostě upnul na tu svoji představu a pomohl by mu pak jedině až doktor.
Stejně tak by se to dalo použít k doplnění zakončení In Water, kdy jí má v tom autě a utopí se i s jejím tělem, takže by byli pohřbeni spolu.
Pak je tady ještě ten problém s tím dopisem, co mu Mary poslala, že na něj čeká v SH. Jak ho mohl dostat? Nebo je to ten dopis, kterej se ke konci hry vypaří z inventáře pryč? To by logicky vysvětlovalo jeho neexistenci a to, že si ho James prostě jenom představoval.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeThu 18 Aug 2011 - 16:42

To sandy: Ale proč by celá ta kazeta měla být iluze? Byla by to zcela zbytečná iluze a v SH nikdy není nic zbytečného. A jak píše Bomb, v konci In Water sjede James do jezera, nevzpomínám si přesně co říká, ale dá se z toho vyplynout, že má její tělo v autě. A ve stavu v jakém Mary byla, by si myslím nikdo nezačal hrát s myšlenkou, že důstojně odejde, za prvé na to nemá sílu, za druhé chce sám zemřít, zároveň ale zemřít nechce a už vůbec ne tím, že ho zabije někdo, koho miluje. A jak jsem předtím psal, ostatní protagonisté vědí o Jamesovo hříchu, jen to nemohou prozradit, aby se nezkazil konec. On Mary skutečně zabil, jinak by neměl důvod jet do Silent Hillu, vidět mrtvou Marii v posteli, Marii probodnutou v konstrukci která taky připomíná postel, bojovat s ,,pacienty" kteří taky jsou uvěznění v postelích, postel se i vznášela před oknem, když poslouchal záznam ve sluchátkách. V postelové konstrukci bylo i závěrečné monstrum, které nakonec musel dorazit, to taky symbolizovalo zabití jeho ženy. Mě už víc nenapadá, čím bych dokázal, že do Silent Hillu jel brzy po vraždě. A ten dopis od Mary, který ho tam přivede, je nejspíš dílem jeho svědomí, možná mu vůbec nepřišel, nebo je to dar jejího přízraku, uvězněného v Silent Hillu. Každopádně se dopis nakonec ztratí, protože ztratí svůj význam. Ten nůž od Angely, má také svoje opodstatnění. Ona mu ho nakonec nechala proto, že myslela, že on se sebou skončí, pod tíhou svědomí. Klade mu otázky, jestli by ji dokázal mít rád, tišit její bolest a starat se o ni. To jen James provinile kouká do země. Nedokázal by to. Ale nůž si přesto nechá. Záznam na kazetě bude iluze, výplod jeho mysli. To samé Marie. Žádná z dalších postav se o ní nezmíní, ani Laura, nejspíš nikdy neexistovala. Člověk si dokáže vytvořit imaginárního přítele a v Silent Hillu se ho určitě může i dotknout. Vlastně v postelových konstrukcích jsou i mrtvoly v Trojhránkově ,,dílně" v labyrintu. Nechci tě Sandy nějak shazovat, ale to že by Mary odešla sama, je nesmysl. Na plaketách, které ve věznici vložíte do šibenice, je Svůdnice, potom Tlusté prase (to si nejsem jist:0) a nakonec tuším Tyran. A to má být James. A určitě by nebyl označen za tyrana jen proto, že by mu lezla na nervy umírající manželka. To by byl tyran každý z nás. Nikdo nejsme tak svatí, abychom k smrti zbožňovali člověka, který nás svazuje tím, že u něj musíme neustále být a starat se. Každému to jde občas na nervy, ale nejsme tyrani. James mohl Mary zahýbat, proto přízrak Marie. Marie možná opravdu není skutečná, sám Baldvin, který byl duch naznačil, že jej vnímá proto, že je... Dál to nedořekl. Ale znal Jamese a asi poznal, jaký je Mariin příběh a jak dopadne. A věděl, že James spáchal něco zlého. Až to budu hrát příště, soustředím se na každičký detail.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeThu 18 Aug 2011 - 16:51

Jo a ještě něco: Nevím sandy proč si furt myslíš že někomu něco nutím, že se mermomocí snažím prosadit svou teorii, že pořád hledám něco abych vyzdvihl jen tu svou, já se jen snažím objasnit, jak to asi nejpravděpodobněji mohlo být. Jestli ti to vadí, moje příspěvky nečti. Opírám se o indicie ve hře. A od toho to fórum je. Mysli si že odešla před třemi lety, je mi to fuk. Já to sem píšu proto, abych těm které to zajímá nadhodil, jak to taky může být. Tak se laskavě přestaň navážet. Bude asi nejlepší, když se vzájemně budeme ignorovat. Hrál jsem SH2 už šestkrát, tak jsem si prostě všiml hodně věcí, které mě vedou k těmto závěrům.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitimeThu 18 Aug 2011 - 17:54

Přesně jak píše Aldaris - proč se asi úvod s Marií jmenuje "born from a wish"?????? Proč by se ve hře objevil kat Pyramid HEad, kdyby James byl nevinný - ohledně toho dopisu - písmo zmizí když James zabije Eddieho...James stojí nad jeho tělem a opakuje "I killed a human being..." - zřejmě zažije nepříjemné déjá -vue - proto z dopisu "od Mary" zmizí písmo...v hotelu po setkání s Laurou a faktem že jí bylo nedávno osm, začne Jamesovi svítat a dopis tak zmizí úplně => TEN DOPIS JE JASNÁ ILUZE...

mARIA- proč maria ending??? jednoduše proto, protože James se v tomto konci tolik upne na svou představu - svou iluzorní dívku - že ji není chopen opustit...proč se v celé hře pořád zjevuje, i když ji kat/Jamesovo svědomí několikrát zabije???...James není schopen iluzi odolat a tak se na ni upne i ve finále - hraničí to se schizofrenií

v SH přece není novinkou že se mysl zhmotní - Marii nikdo neviděl, ale třeba Alessa zhmotnila svou mysl do podoby malé holky ve školní uniformě, aby Harryho vedla správným směrem (ale cybil vidí do jisté doby sh jako zamlžené město)...stejně tak Laura nevidí jamesovy příšery a podobně

Alessiny noční můry...Memory of Alessa - to je skoro učebnicovej příklad...nebo jamese prohánějí jeho vlastní můry jenom tak ze srandy??? Všechno má v sh nějaký původ a důvod - svůj zvrácený silentovský důvod ale má...

Mimochodem Aldaris tady neprosazuje SVŮJ názor - takhle to v té hře prostě bylo, jak najdeš na translated-memories, kde jsou o tom taky zmínky
http://www.translatedmemories.com/bookpgs/Pg46-47SH2Character.jpg
http://www.translatedmemories.com/bookpgs/Pg48-49SH2Creature.jpg
http://www.translatedmemories.com/bookpgs/Pg50-51SH2Ending.jpg
tady zcela jasné co se ve hře stalo...
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
Sponsored content





DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu   DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
DISKUSE NAD DĚJI SILENT HILLU - pokračování z webu
Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» UFO Konce v Silent Hillu
» Symbolika Silent Hillu
» Chyby v Silent Hillu

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Silent Hill Heaven Fórum :: Lake View Hotel :: Cafe 5to2-
Přejdi na: