Silent Hill Heaven Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


České Silent Hill Heaven Fórum
 
silent-hill.cz  PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3

Goto down 
+6
Johny
aldaris
Sparito
bomb
J0ker
pepazdepa
10 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeSat 23 Jul 2011 - 22:33

Se vší úctou, celý ten projekt mi přijde postavený na hlavu. Místo aby udělali nějaký pořádný další díl v duchu SH 1,2,3, vyhodí peníze za takovouto blbinu.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Sparito
Wall Man



Poeet p?íspivku : 263
Age : 44
Registration date : 27. 12. 07

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeSun 24 Jul 2011 - 10:25

Vyhazování peněz by bylo dělat nový Silent Hill, hlavně když už jeden mají rozpracovaný. Vývoj dnešních her se pohybuje v rozmezí od 6 - 10 milionu dolarů. Kolik je může stát takový jednoduchý port? Určitě ne ani čtvrt milionu.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeSun 24 Jul 2011 - 12:26

Neříkám že je to bůhvíjak předražené, ale přijde mi to zbytečné. Věc názoru.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Sparito
Wall Man



Poeet p?íspivku : 263
Age : 44
Registration date : 27. 12. 07

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeSun 24 Jul 2011 - 20:14

Tak jasné, pro tebe je zbytečný i ten Downpour, když si ho nemáš na čem zahrát. Very Happy

Svým způsobem každá z těch kolekcí je zbytečná. Ale ber to z té pozitivní stránky. Ty chceš, aby Konami udělalo zase Sh hru podobnou prvním třem dílům. Ale je to pro ně riskantní, když neví, jestli na tom můžou vydělat. Jestli tenhle styl dokáže přilákat dostatečné množství zákazníků, kteří by měli ochotu si to koupit. S vydáním té kolekce se toho může hodně změnit. Když se bude dostatečně dobře prodávat, tak je to jasné znamení, že tam venku jsou lidi, co by si koupili i další podobný díl. Navíc tím k sérii můžou přilákat i nové lidi. SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Beatnik2
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeMon 25 Jul 2011 - 11:37

Hele to že si nějakou hru nemám na čem zahrát, neznamená, že ji kvůli tomu odsuzuji!!!!!!! Zas takové pako nejsem. Než jsem vyhrabal emulovanou verzi SH1, taky jsem ji nestrhával. Jen ty díly které následovaly po SH3 stály za starou belu, aby to bylo jako kdysi, musel by to dělat starý Silent team a ne kdejaký umělec, který si to od Konami koupí. Netrpím žádnými komplexy vůči Americe, ale jakmile do něčeho kvalitního Amerika hrábne, většinou to z*urví. Stačí remaky japonských hororů. Základem kvalitního Silent Hillu byl chytlavý a šokující příběh, to všechny následující díly postrádaly, není to výplod z mé zvrácené mysli, ale velké množství názorů, kterých je plný internet. Nemůžu si pomoct, ale ten parchant co vypadne z břicha obřího pavouka, či co to mělo být, mi připomíná jeden trapný prastarý horor asi z šedesátých let, kde obří zmutovaná tarantule na konci hořela a vypadlo z ni ,,polostrávené" tělo přítele hlavního hrdiny. Prostě z víckrát použitého pytlíku čaje, se další kvalitní čaj neudělá. Staré díly tvořilo hlavně prostředí, zvlášť když se v děsivém OW člověk ocitl nečekaně a nedostal se z něho, když se mu prostě chtělo. Ta zrcadla v Origins jsou taky trochu mimo. Hráče ani moc nevyděsí, když se na něj žene tlupa nestvůr a nahání klávesy kvůli takovým blbinám jako kombo a podobně, to už se moc přibližuje akční hře, nejúzkostnější je to tajemno a neznámo, tma, kde bliká jen jedna osamocená zářivka, z dáli je slyšet mlaskání jako když tam něco někoho požírá a když se dojde za roh, není tam nic. A tohle nedokáže líp nikdo, než Japonci. A jelikož burgeržrouti musí mít všechno vysvětleno, aby to jejich tukem zalité mozky vůbec pochopily, hry neobsahují nejasnosti a prostory k teoriím. SH skončí stejně jako Star Wars, staré díly skvělé, ty nové ani poloviční. Nebo Kruh 2 a Nenávist 2, už taky nebyly nic moc. Musí se sáhnout po novém sáčku starého čaje a přemýšlet, co k němu nového přidat. Jestli se k cukru a citrónu ještě může přidat med, nebo rum.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeMon 25 Jul 2011 - 14:29

Rick Deckard napsal:
S vydáním té kolekce se toho může hodně změnit. Když se bude dostatečně dobře prodávat, tak je to jasné znamení, že tam venku jsou lidi, co by si koupili i další podobný díl. Navíc tím k sérii můžou přilákat i nové lidi.

Taky doufám v to, že by to tak mohlo být.



aldaris napsal:
...nejúzkostnější je to tajemno a neznámo, tma, kde bliká jen jedna osamocená zářivka, z dáli je slyšet mlaskání jako když tam něco někoho požírá a když se dojde za roh, není tam nic. A tohle nedokáže líp nikdo, než Japonci. A jelikož burgeržrouti musí mít všechno vysvětleno, aby to jejich tukem zalité mozky vůbec pochopily, hry neobsahují nejasnosti a prostory k teoriím.

Přesně v tomhle s tebou souhlasím. To je ta představa, která se mi vyjeví pokaždé, když si sám položím otázku: "Jak by měl vypadat ryzí horor?"
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeMon 25 Jul 2011 - 16:14

bomb napsal:
Rick Deckard napsal:
S vydáním té kolekce se toho může hodně změnit. Když se bude dostatečně dobře prodávat, tak je to jasné znamení, že tam venku jsou lidi, co by si koupili i další podobný díl. Navíc tím k sérii můžou přilákat i nové lidi.

Taky doufám v to, že by to tak mohlo být.



aldaris napsal:
...nejúzkostnější je to tajemno a neznámo, tma, kde bliká jen jedna osamocená zářivka, z dáli je slyšet mlaskání jako když tam něco někoho požírá a když se dojde za roh, není tam nic. A tohle nedokáže líp nikdo, než Japonci. A jelikož burgeržrouti musí mít všechno vysvětleno, aby to jejich tukem zalité mozky vůbec pochopily, hry neobsahují nejasnosti a prostory k teoriím.

Přesně v tomhle s tebou souhlasím. To je ta představa, která se mi vyjeví pokaždé, když si sám položím otázku: "Jak by měl vypadat ryzí horor?"
No právě, tohle chybí i na filmovém plátně. Ty rádoby béčkové horory jsou akorát plné nechutností, místo aby z toho člověk měl husí kůži. Takových filmů jako například Noční můra v Elm street, se už asi nedočkáme...
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Sparito
Wall Man



Poeet p?íspivku : 263
Age : 44
Registration date : 27. 12. 07

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeMon 25 Jul 2011 - 23:24

Kdyby jsi hrál Shattered Memories, tak by jsi neřekl, že díly po trojce už nemají chytlavý a šokující konec. SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Wink2 A ještě k těm hororům. Viděl jsi japonskou verzi Kruhu 2? Nebo dalších jiných pokračování jejich známých hororů? Stojí za houby. Takže i ten Japonec se může utnout. Nemluvě o tom, že americkou verzi Kruhu 2 točil přímo tvůrce série a Hollywood mu byl po vůli.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeTue 26 Jul 2011 - 10:59

Nevím, SM možná není úplně špatné, ale je to trochu mimo mísu. A taky mě odrazuje ten ledový OW, přijde mi to trochu kýčovité, ani podle videí to moc děsivě nevypadá. Kruh 2 japonskou verzi jsem neviděl, ale to se dalo čekat, že nebude nic moc, už to nemělo co nového nabídnout. Zmeškaný hovor 2 byl už taky nic moc. Netvrdím že se Japonci nemohou seknout, ani jsem to nikde nepsal, SH4 mluví za své, dělal jsem v japonské firmě, tak vím moc dobře jací jsou, někdy větší idioti než my. No necháme se překvapit.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Sparito
Wall Man



Poeet p?íspivku : 263
Age : 44
Registration date : 27. 12. 07

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeTue 26 Jul 2011 - 23:14

Dámy a pánové, ten trailer byl podvrh. Na letošním Comic Conu Konami neuveřejnila žádný trailer.

http://silenthillhistoricalsociety.com/?p=8520
Návrat nahoru Goto down
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeWed 27 Jul 2011 - 9:17

Rick Deckard napsal:
Dámy a pánové, ten trailer byl podvrh. Na letošním Comic Conu Konami neuveřejnila žádný trailer.

http://silenthillhistoricalsociety.com/?p=8520

Jestli to mají na svědomí fanoušci, jak píšou v tom článku, tak tím té hře nijak výrazně nepomohli. Spíš naopak.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeWed 27 Jul 2011 - 10:55

Rick Deckard napsal:
Dámy a pánové, ten trailer byl podvrh. Na letošním Comic Conu Konami neuveřejnila žádný trailer.

http://silenthillhistoricalsociety.com/?p=8520
No to snad ne, kterej blbec zase! Teď se ten dotyčný ,,vtipálek" smíchy plácá do kolen.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeWed 17 Aug 2011 - 14:21

Na hrej.cz se objevila novinka ohledně SH: HD Collection, který byl nyní nově ohlášen i pro Xbox 360. V novince se ovšem píše i o čtvrtém dílu, je ale možné, že je to překlep.

Další zpráva se pak týká hry SH: Book of Memories pro PS Vita. Prý to má být akční hra z tzv. top-down pohledu, tedy zezhora (podobně, jako staré hry Metal Gear Solid nebo GTA) a má mít RPG prvky.

http://handheld.hrej.cz/novinky/2011/08/17/silnet-hill-book-of-memories-jako-akce-25337/
Návrat nahoru Goto down
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeWed 17 Aug 2011 - 23:30

Konami konečně vydali video, kde se můžete podívat a poslechnout nový dabing pro SH2:
http://konzolista.cz/articles/onearticle/?link=silent-hill-hd-kolekce-nakonec-i-pro-xbox360-165612&sekce=novinky

Nevím, jak vám, ale mě se ten dabing ani trochu nezamlouvá. Popravdě, s vypnutým zvukem to vypadá mnohem lépe. Ale asi to bude jen otázka zvyku. SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Wall
Návrat nahoru Goto down
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeWed 17 Aug 2011 - 23:53

Zdá se mi to nebo Mary Elizabeth McGlynn si krom režije dabingu střihla i hlas Mary?

Jinak LOOKS FUCKING SHIT! Věc zvyku stranou, ten dabing mi přijde divnej, takovej strojovej neemoční.
Návrat nahoru Goto down
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeThu 18 Aug 2011 - 16:38

První gameplay SH: Book of Memories:
http://konzolista.cz/articles/onearticle/?link=silent-hill-book-of-memories-gameplay-165631&sekce=novinky&page=0

Tom Hulett nám k tomu sice poví pár pěkných slov, ale divím se, že mu ty slova vůbec lezou přes zuby. SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Wall
Návrat nahoru Goto down
SandyShepherd
Insane Cancer
SandyShepherd


Poeet p?íspivku : 136
Age : 32
Bydliště : Shepherd´s Glen, Silent Hill
Registration date : 05. 08. 11

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeThu 18 Aug 2011 - 18:47

pepazdepa napsal:
Zdá se mi to nebo Mary Elizabeth McGlynn si krom režije dabingu střihla i hlas Mary?

Jinak LOOKS FUCKING SHIT! Věc zvyku stranou, ten dabing mi přijde divnej, takovej strojovej neemoční.

Myslím, že je to ME McGlynn... Ale ten hlas k jemnýmu obličeji Mary/Marii vůbec nesedí.... Jedinej hlas, kterej sedí dobře je ten Eddieho Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Johny
Insane Cancer



Poeet p?íspivku : 96
Age : 33
Registration date : 20. 11. 08

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeSun 28 Aug 2011 - 14:11

Máme tu obal na HD kolekciu SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 2thumbsu .
SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Silentifi
Návrat nahoru Goto down
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeTue 30 Aug 2011 - 17:13

Kdo je ta paní na obrázku s tím obojkem? SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 G
Návrat nahoru Goto down
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeWed 31 Aug 2011 - 14:18

Otevřený dopis Guye Cihiho (původního dabéra Jamese Sunderlanda) pro Konami: (převzato z Facebooku)

[Hodně se toho napsalo a naspekulovalo ohledně rozhodnutí předabovat hlasy pro nadcházející znovuvydání Silent Hillu 2. Objevily se určité komentáře a určitá napadení a situace se stala chaotickou. Zveřejňuji toto sdělení s nadějí, že pomůže urovnat věci do pořádku.]

Vážené Konami Digital Entertainment, Inc.

Ač se to může zdát fascinující, ani já, ani, co vím, žádný z dabérů spjatých s vývojem Silent Hillu 2, jsme neobdrželi písmenou dohodu o naší práci. Vše, co mám, je ústní dohoda založená na různých vyjednáváních mezi mnou a zástupci Konami. Bylo mi řečeno, že dostanu psanou smlouvu, ale žádnou jsem nikdy nedostal. Vyzývám kohokoliv, kdo tvrdí, že smlouva existuje, ať mi předloží její kopii. Má ústní dohoda s vedením Konami pokrývala vydání SH2 na konzolích Playstation 2. O vydání na jiné konzole nepadlo ani slovo, natožpak aby to bylo odsouhlaseno.

Kalifornský zákon, který za těchto podmínek řídí dohodu mezi Konami a mnou ustanovuje, že dabérům ve videohrách jsou ponechána všechna práva na reprodukci a znovuužití jejich hlasových záznamů a motion-capture záznamů, pokud je umělec konkrétně nepřevede na jinou osobu. Závěr by měl být dostatečně patrný už z reedicí a znovupoužití mých záznamů na jiných konzolích než je Playstation 2. Je jasné, že si je právní oddělení Konami vědomo síly mé pozice, jinak by Konami neinvestovalo tolik úsilí a peněz na přetočení hlasů, aby mohla být vydána reedice ve vysokém rozlišení. Bylo by mnohem snažší, kdyby někdo v odpovědné pozici v Konami mě jednoduše kontaktoval a pokusil se to vyřešit přátelsky.

Nedávno bylo řečeno lidmi tvářícími se, že jsou členy Konami, kupříkladu, že se Konami pokusilo se mnou spojit, aby mi pomohlo tuto záležitost vyřešit. To je lež. Po dokončení produkčních prací, pouze jedna osoba spřízněná s Konami se odvážila mě kontaktovat, a to Michael Ranja, Vedoucí pro oprávnění v Konami Digital Entertainment, Inc. v Kalifornii. 6. října 2010 mi pan Ranja poslal následující zprávu: "Co se týče dabingu udělaného pro hru Silent Hill 2 (vaše role Jamese Sunderlanda), vešlo do mého vědomí, že bylo dohodnuto, že Konami odkoupí a bude vlastnit všechna práva na dabing. Jelikož tu k tomuto nemáme písemné dokumenty, bylo by možno pro Vás vyplnit přílohu a odmailovat či odfaxovat mi ji nazpět?" Jeho druhý e-mail, a poslední příležitost, kdy jsem komunikoval s Konami, přišel 22. října 2010, když pan Ranja odpověděl na můj e-mail se slovy, že se vynasnaží, aby se se mnou brzy spojil ohledně urovnání.

Rád bych něco ujasnil: tento můj problém s Konami se nikdy netýkal peněz. Vždy byl o bezohledném způsobu, jakým bylo naloženo s každým spjatým s produkcí. Znovupoužití mého vlastnictví bez mého svolení a bez vlastnictví písemné dohody, která by to ospravedlňovala je jeden příklad. Jiný příklad je ten, jak můj přínos hře, a můj obličej, byly úmyslně vymazány z krátkého filmu "making of". Proč to bylo uděláno? To je několik otázek, na které jsem se Konami tázal, aby se mnou vyřešilo před uzavíráním jakýchkoliv nových dohod. Do dnešního dne jsem od Konami neobdržel žádné vysvětlení.

Jako všichni ostatní, i já cítím, jaká je to ostuda, že to muselo dojít až sem. Původní herecké obsazení, scénáristé a režiséři Silent Hillu 2 všichni cítili, že dělají něco ohromného, ale neřekl bych, že si tehdy kdokoliv z nás uvědomoval, jak úspěšné a respektované se to stane. Navždy budu vděčen, že právě mě Team Silent vybral ke ztvárnění role Jamese Sunderlanda. Jsem stejně tak vděčen oddaným fanouškům SH2, kteří mě uvedli v realitu, že SH2 je mnohem víc než jen duševní vlastnictví ke koupi, prodeji a znovuzabalení.

Po dlouhém a důkladném přemýšlení jsem došel k závěru, že nechci být součástí jakékoliv právního zátarasu nebo výmluvy, která by znemožnila nové generaci zažít Silent Hill 2 tak, jak ho původní Team Silent stvořil. Zdá se, že jediný způsob, jak toho docílit, je zříci se všech mých práv ve prospěch Konami, a tak se tímto kompletně vzdávám všech svých práv na záznam hlasu a pohybu (motion capture) v Silent Hillu 2 bez požadavku na dodatečné doladění detailů. Ať mi váš právník pošle příslušné dokumenty k tomu potřebné, abychom mohli toto fiasko hodit za hlavu.

Vyzývám Konami, aby vydalo HD verze SH2 a všechny další reedice s původním, netknutým hlasovým záznamem. Pokud po tom toužíte, přijímám i zahrnutí nového dabingu, aby si fanoušci mohli vybrat, který se jim líbí víc.

S úctou

Guy Cihi

Srpen 2011
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeWed 31 Aug 2011 - 14:33

Má pravdu ten chlapec. Nedivím se že ho to nadzvedlo, asi to pro něho je taky srdcová záležitost.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeWed 31 Aug 2011 - 15:34

V konami jsou teda pěkný prasata. Pěkně mě to leze na nervy, jak je celej svět založenej jenom na penězích. Ony vlastně peníze jsou nejsilnější ze všech možných náboženství. Do tohohle náboženství patříme všichni bez rozdílu a je hrozně jednoduchý stát se v tomhle náboženství fanatikem. Peníze jsou bůh i ďábel zároveň.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeWed 31 Aug 2011 - 17:47

Japonci jsou sakra na peníze, dělal jsem v japonské firmě. Šílení skrblíci, ale mají strašně rádi nástěnky a na nich barevné grafy. Když jsme chtěli mít klid, vymysleli jsme si v excelu nějaké grafy, udělali je barevné a vyvěsili. Pak když přijela z Japonska nějaká návštěva, tak se i rozplývali nad několik let starými grafy, které si tehdy někdo vymyslel. Ale ve vedrech se šetřilo, tak klimatizaci nepouštěli. Radši tam chodili s vějíři. My padali vedrem, ani ten vějíř nám nedali SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Rolf
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeWed 31 Aug 2011 - 17:55

aldaris napsal:
Japonci jsou sakra na peníze, dělal jsem v japonské firmě. Šílení skrblíci, ale mají strašně rádi nástěnky a na nich barevné grafy. Když jsme chtěli mít klid, vymysleli jsme si v excelu nějaké grafy, udělali je barevné a vyvěsili. Pak když přijela z Japonska nějaká návštěva, tak se i rozplývali nad několik let starými grafy, které si tehdy někdo vymyslel. Ale ve vedrech se šetřilo, tak klimatizaci nepouštěli. Radši tam chodili s vějíři. My padali vedrem, ani ten vějíř nám nedali SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Rolf

No prostě SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Wall SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Rolf
Návrat nahoru Goto down
SandyShepherd
Insane Cancer
SandyShepherd


Poeet p?íspivku : 136
Age : 32
Bydliště : Shepherd´s Glen, Silent Hill
Registration date : 05. 08. 11

SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitimeThu 1 Sep 2011 - 14:51

aldaris napsal:
Má pravdu ten chlapec. Nedivím se že ho to nadzvedlo, asi to pro něho je taky srdcová záležitost.

Nevím jestli máš FB na Guye Cihiho, ale několikrát jsem si s ním psala v komentech i ve zprávách a James pro něj nebyl jen tak nějaká práce. Guy ve skutečnosti pracuje v nějaké společnosti týkající se rozvoje a zlepšování komunikace telefony a internetem... Dokonce tenhle týden Guy věnoval velkou pozornost fan artům Jamese, které jsme mu my fanoušci posílali, stahoval je, vyptával se na autory těch fan.artů a na jednotlivých fanartech označoval ty, kteří mu je vložili na zeď, takže je celkem dost jasné, že Guy bere Jamese jako nedílnou součást svého života nebo aspoň kariéry...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3   SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3 - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
SH HD Kolekce - OTEVŘENÝ DOPIS JAMESE SUNDERLANDA NA st. 3
Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Moje kolekce :-))

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Silent Hill Heaven Fórum :: Lake View Hotel :: Cafe 5to2-
Přejdi na: