Silent Hill Heaven Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


České Silent Hill Heaven Fórum
 
silent-hill.cz  PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Obecná diskuse ke hře

Goto down 
+12
Dominno
Eleonory
Akira
vatiell
pepazdepa
bomb
aldaris
bun
travis
Sparito
g.schreiber
Sol!d_Sn@k3
16 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorZpráva
travis
Wall Man



Poeet p?íspivku : 262
Age : 38
Registration date : 08. 07. 08

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeWed 10 Mar 2010 - 18:59

Takže pořad na to nemužu přijit...,už sme zjisitl co mam s tim dělat ale nevim jak...
Návrat nahoru Goto down
Dominno
Wall Man
Dominno


Poeet p?íspivku : 384
Age : 34
Bydliště : Havířov
Registration date : 17. 08. 07

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Hmm...   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeWed 10 Mar 2010 - 19:04

Jde tam vlastně jen o baterku...Jo,to je dobrá rada...Hlavní je baterka... Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Beatnik2
Návrat nahoru Goto down
travis
Wall Man



Poeet p?íspivku : 262
Age : 38
Registration date : 08. 07. 08

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeWed 10 Mar 2010 - 19:14

Domi diky:),taky sem to zkoušel něco s baterkou a nic fakt už nevim ty woe...
Návrat nahoru Goto down
Dominno
Wall Man
Dominno


Poeet p?íspivku : 384
Age : 34
Bydliště : Havířov
Registration date : 17. 08. 07

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Hmm...   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeWed 10 Mar 2010 - 19:17

No a když máš baterku tak máš světlo...A když máš světlo tak vidíš...A když vidíš třeba obrys něčeho od světla tak se tomu říííkáááá?????????? Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Yay
Návrat nahoru Goto down
Dominno
Wall Man
Dominno


Poeet p?íspivku : 384
Age : 34
Bydliště : Havířov
Registration date : 17. 08. 07

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Hmm...   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeWed 10 Mar 2010 - 19:18

A už dost,napsal bych to ale neumím udělat spoiler... Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Furious3 Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Yay
Návrat nahoru Goto down
travis
Wall Man



Poeet p?íspivku : 262
Age : 38
Registration date : 08. 07. 08

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeWed 10 Mar 2010 - 19:23

Stín?Very Happy ale stejně tě pořad nechapu:D
Návrat nahoru Goto down
Dominno
Wall Man
Dominno


Poeet p?íspivku : 384
Age : 34
Bydliště : Havířov
Registration date : 17. 08. 07

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Hmm...   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeWed 10 Mar 2010 - 19:25

Jojojo,stín...A už na to příjdeš...Fakt,věř mi...Prostě stíny...
Návrat nahoru Goto down
travis
Wall Man



Poeet p?íspivku : 262
Age : 38
Registration date : 08. 07. 08

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeWed 10 Mar 2010 - 19:26

Ok pokusim se a asi na to nepřijdu ani tak tak sem asi...Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Frankie8
Wall Man
Frankie8


Poeet p?íspivku : 282
Age : 32
Bydliště : Ostrava
Registration date : 17. 01. 10

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeWed 10 Mar 2010 - 19:42

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Grin3
Návrat nahoru Goto down
Sol!d_Sn@k3
Pyramid Head
Sol!d_Sn@k3


Poeet p?íspivku : 533
Age : 33
Bydliště : Metal Gear Hideout
Registration date : 17. 01. 09

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeWed 10 Mar 2010 - 20:56

To dáš Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 G
Spoiler:
Návrat nahoru Goto down
http://www.metalgearsolid.cz
Frankie8
Wall Man
Frankie8


Poeet p?íspivku : 282
Age : 32
Bydliště : Ostrava
Registration date : 17. 01. 10

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeThu 11 Mar 2010 - 9:30

Ja jsem takhle dopadl jednou z takovou hrou o upirech, typu něco jako Polda, už nevím jak se to jmenuje. Taky jsem tam nad něčim faral, nemohl jsem nato přijít a odpověď sem měl přímo před nosem. Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Wink2 Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Grin3
Návrat nahoru Goto down
travis
Wall Man



Poeet p?íspivku : 262
Age : 38
Registration date : 08. 07. 08

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeThu 11 Mar 2010 - 15:14

Very Happy apořad sem an to nepřišel to nasere msuim zkoušet dal:D
Návrat nahoru Goto down
travis
Wall Man



Poeet p?íspivku : 262
Age : 38
Registration date : 08. 07. 08

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeThu 11 Mar 2010 - 16:46

MAMMMMMM TOOOOOO:D,tak sem to udělal...,jak sem spojil ty bile svině a pak sem se na to podival zboku tak mně to došlo co je to za ...Very Happy,a pak jenom sem ty sochy sem neveděl tak sem typoval..Very Happy, a mam ještě 1 otazku budu tam ještě tak težke hadanky?
Návrat nahoru Goto down
travis
Wall Man



Poeet p?íspivku : 262
Age : 38
Registration date : 08. 07. 08

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeFri 12 Mar 2010 - 19:41

SH:SM dohrany mazeccccccc jasna 9/10 bez komentaře...
Návrat nahoru Goto down
Akira
Wall Man
Akira


Poeet p?íspivku : 270
Age : 38
Registration date : 27. 05. 09

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeTue 13 Apr 2010 - 9:19

tak jsem si pořídil Shattered Memories.. kupodivu, nemyslel jsem si, že si ho koupím takhle rychle, no ale budiž.. a co na to říct:

hraje se to dobře, to je fakt

ta mrznoucí krajina není zdaleka tak zajímavá jako klasický otherworld v Silent Hillu

nechápu, co Harry myslel tím, Siletn Hill? Kde to jsem? A pak na to: Já bydlím v Levin Street, pust´te mě domů, tady bydlím já, kde je Cheryl?!!

Teď jsem ve škole a zajímalo by mě, jak je to s ukládáním, protože se to jeví pěkně napikaču.. když si to uložím, dám na mobilu Save Game a tam se mi ukáže jen Cancel a vedle toho Overwrite.. tzn. že uložením se mi vždy přepíše předešlý save, tzn. že nemůžu hrát oblíbenou část znovu. What the fuck? To je humus, kvůli tomuhle jsem prodal Cursed Mountain, tam se to ukládalo automaticky a člověk si tak nemohl zahrát oblíbenou část, která se mu v dané oblasti líbila.. V Shattered Memories je to stejné??? Není možné uložit před zajímavou oblastí a pak ukládat průběh hry na jiný save, abych se mohl vrátit???
Návrat nahoru Goto down
http://www.rygar.ic.cz
Sol!d_Sn@k3
Pyramid Head
Sol!d_Sn@k3


Poeet p?íspivku : 533
Age : 33
Bydliště : Metal Gear Hideout
Registration date : 17. 01. 09

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeTue 13 Apr 2010 - 14:24

Pokud ti vadí tenhle save, tak nechápu, jak můžeš hrát hry. Osobně já jsem dlouho poté, co jsem postoupil z PSX dál neukládal na další pozice, protože jsem byl zvyklý ukládat na jediný pamětový slot a musel jsem si místo šetřit na další hry a vůbec mi to nedělalo problém. Pokud ti to vadí, tak nechápu, jak jsi mohl projít většinu konzolových her.
Návrat nahoru Goto down
http://www.metalgearsolid.cz
Akira
Wall Man
Akira


Poeet p?íspivku : 270
Age : 38
Registration date : 27. 05. 09

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeTue 13 Apr 2010 - 14:48

tak tenhle tvůj příspěvěk (neuraž se) se mi zdá dost mimo, já se ptal na něco jiného, ale samosebou, že ti rád zodpovím dotaz a vysvětlím, jak jsem mohl hrát konzolové hry:o)

Víš, někdo nemusel (když se obracíš v čase zpátky k psx nebo ps2) mít pouze jednu paměťovou kartu, od toho byly různé provedení, modrá, černá, červená atd. takže jich mám víc, takže s místem jsem tolik šetřit nemusel.. teď už snad pochopíš, jak jsem mohl projít většinu konzolových her;o)

kdybys hrál kupříkladu Drakana dvojku na PS2, nebo GOW na PS2 bylo by ti dál jasné, že by ti jedna memory karta jen těžko stačila.. možná tak pouze a jen na tyhle dvě hry a možná ještě trochu místa na jinou.

ano vadí mi, že je zde jen jedno místo, na které můžeš ukládat, je to silně neprakticé, je to k ničemu, lidé by měli mít na výběr, jestli budou chtít přeukládat pořád jeden save a nebo si uložit pozici na druhý, nemyslíš?

Já nejsem typ člověka, jako možná ty, který hraje hru, dohraje jí a pak na ní nesáhne.. já se chci kochat znovu a znovu pěkným a oblíbeným místem bez toho, abych musel celou hru hrát znovu, víš? Jasně že oblíbené tituly hraju vícekrát, ale podívat se na hezké místo chci kdykoliv, ne jen jednou během hraní..


Naposledy upravil Akira dne Tue 13 Apr 2010 - 14:54, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://www.rygar.ic.cz
Sparito
Wall Man



Poeet p?íspivku : 263
Age : 44
Registration date : 27. 12. 07

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeTue 13 Apr 2010 - 14:50

Jééé já taky mám jen jednu kartu na PS 1 a 2. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Sol!d_Sn@k3
Pyramid Head
Sol!d_Sn@k3


Poeet p?íspivku : 533
Age : 33
Bydliště : Metal Gear Hideout
Registration date : 17. 01. 09

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeTue 13 Apr 2010 - 14:55

Aha, no u mě byl problém v tom, že já měl sice čtyři karty, ale na ty desítky her, co tu ještě někde mám mi to prostě nestačilo.

A sry, jestli jsem psal zmateně. Dneska jsem psal maturitní z češtiny - slohovku, takže jsem celej úplně mimo.

Jo a nemysli si, já nejsem ten typ, co hru dohraje a zahodí. Když mě hra baví, hraju ji víckrát a první MGS jsem dohrál snad padesátkrát (nekecám, jen možná trochu přeháním). Jen teď už na hry není tolik času, tak si vybírám, co hrát a co ne.
Návrat nahoru Goto down
http://www.metalgearsolid.cz
Akira
Wall Man
Akira


Poeet p?íspivku : 270
Age : 38
Registration date : 27. 05. 09

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeTue 13 Apr 2010 - 14:56

já hry neberu jen jako polygony, ale i u nich relaxuji svým způsobem, kochám se.. a vracím se rád (když to hra umožňuje, ale to v Cursed Mountain nelze a v Shattered Memories nejspíš taky ne)

nebo hráli jste někdy Rygara? Tam postačí ukládat na jedno místo, kupříkladu 1 z 10 na který můžete ukládat, ale také po dohrání se zpřístupní mód rozdělený do kapitol, jaká se hráči zrovna nejvíc líbila, tak si jí může zahrát znovu.. bez loadu

to je parádní..

teď co vytvářej je na hovno a vážně mě to sere, člověk když už za to dá ty prachy, tak by měl po dohrání hry taky něco dostat, odměnu, už třeba bonusy, nebo výběr kapitol a opětovné hraní, nebo aspoň přinejmenším více míst, kam ukládat..

To by mě zajímalo, zkuste si představit, jak by to vypadalo třeba ve Final Fantasy VIII.. jeden save, nikam jinam by se nedalo ukládat a člověk by si tak nemohl zahrát oblíbenou areu znovu, ač třeba kvůli bossákovi, nebo kvůli krásné animačce, nebo prostředí, prostě na hovno.. tady tenhle moderní zlozvyk bych z her vymítil conevidět


edit: jo a mimochodem, jak tak procházím SM, tak mi to přijde dost úchylný teda.. už od začátku tam byly podněty a jsou stále a pořád přituhuje.. takže Dahlia je šlapka, nebo co? Rozhodně tak vypadá

no.. Silent Hill to rozhodně nepřipomíná.. jedničku už vůbec.. spíš byli v Climaxu líní vymejšlet vlastní novej příběh, tak z toho udělali reklamu, že oživěj první díl, nechali si z toho taťku, nabourané auto, dcerku která se ztratí a tatínek jí hledá..

doufám, že v Climaxu nebudou vytvářet další díly Silent Hillu,sice nápadů je tam dost, co stojí za pozornost, špatně se to taky nehraje, ale k tomu nefalšovanému Silent Hillu to má daleko

další edit: tak jsem potkal Lisu, haha.. to bylo úplně trapný, tu tam šoupli asi jen z nutnosti, aby se neřeklo, když už jsem byl v nemocnici.. protože pak zase hned na to umřela, když jsem jí otrávil pilulkou, haha.. ale dobrý bylo, jak přišla Cybil, hmm, Cybil, tak je taky hrozná, ale budiž no.. a myslela si, že jsem jí zabil a pak vše zmrzlo, hehe.. to bylo hezký.. vlastně jako předtím Dahlia v autě..

jinak tu hru vůbec absolutně nechápu.. jsem zvědavej, jak tohle skončí, protože mi to nedává zatím žádnej smysl
Návrat nahoru Goto down
http://www.rygar.ic.cz
Karambit
Registrovaný uživatel



Poeet p?íspivku : 8
Age : 35
Registration date : 30. 10. 09

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeTue 20 Jul 2010 - 16:19

Zdravíčko. Chci se jen zeptat těch, co hráli SM na PS2, jak se vám hra ovládala? Případně jestli nejsou nějaké trable s touto verzí?
Návrat nahoru Goto down
Sparito
Wall Man



Poeet p?íspivku : 263
Age : 44
Registration date : 27. 12. 07

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeSat 15 Jan 2011 - 12:00

Sjíždím Shattered Memories na pspčku. A dostává mě ta grafika. Sice to je port, ale i tak nechápu, jak se jim tam podařilo nacpat všechny ty detaily. Každý nápis jde přečíst a je ve slušném rozlišení, postavy nenosí palčáky a baterka háže slušný stíny. Hlavně se jim podařilo dobře zpracovat prozkoumávání města. Vstupovat do různých budov bez loadingu je vážně krok kupředu. Čas od času, ale hra zamrzne a nahrává se. Ale to je určitě tím, že je to na psp. I tak tenhle styl mě ponořil do husté atmosféry. Stejně tak, čtení různých nápisů přímo ze zdi, kde jsou čas od času telefonní čísla a na ně se dá zavolat. Jediná věc, co mi trochu vadí je úroveň hádanek. Už jsem několikrát narazil na zavřené dveře a klíč k nim byl dostlova pár kroků, někde schovaný šuplíku nebo skřínce. Příběh je zatím takový příjemné opijové dobrodružství.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeSat 15 Jan 2011 - 22:22

No když vidím tu grafiku, tak je mi jasné, že na pc by to asi byl pořádný záhul. Záleželo by na odladění enginu. Kdybych si mohl psp od někoho půjčit, možná bych to zkusil.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Sparito
Wall Man



Poeet p?íspivku : 263
Age : 44
Registration date : 27. 12. 07

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeWed 26 Jan 2011 - 23:58

Kdyby Ostrava byla blíže Plzni, hned bych ti ho půjčil. Smile

Tak jsem to konečně dohrál... už čtyřikrát. Very Happy No musím říct, že to rozhodně není survival horor, občas dokonce ani horor, ale spíše adventura, mixnutná jemnou akční pasáží. I přesto můžu s klidem říct, že se mi to strašně líbilo.

Hlavně proto že tvůrci sázejí na příběh a jeho podání. A právě jeho podání je dost důležité. Už ze začátku se tam snaží rozehrát psychologické drama a dávají sbohem okultistickým složkám předchozích dílů. Což se mi líbilo, protože mě už nudilo poslouchat, jak celý kult působil a jak, kde, kdy nebo proč. Místo toho aby se soustředili na zajímavý příběh, tak vytvářeli důvody, které ospravedlňovaly existenci celého dílu v SH universu. Takže tohle smetli ze stolu a dávají prostor postavám a jejich příběhu.

Celé je to pak pojaté jako alternativní verze Silent Hillu, kdyby se soustředila jen na psychologické prvky. A i název Shattered Memories měl pro mě pěknou slovní hříčku. Příběh se částečně podobá prvnímu dílu. Je tam Harry, který hledá svou dcerku. Ale všechno je jaksi jiné než jsem si pamatoval. Jsou tam stejné postavy, stejné lokace, podobná hudba. To všechno přináší vlnu nostalgie, přesto něco nesedí. A ani Harry si není jistý svou pamětí. Celé to pak připomíná hodně vzdálenou vzpomínku, která je zahalena do opiového retrospektivního vyprávění, kdy sedím v ordinaci doktora K. a ten mi dává záludné otázky. Very Happy V tomhle hra exceluje. Protože každé odpověď formuje další dění ve hře. A taky vytváří Harryho osobnost. V tom se stírá hranice mezi hrou a hráčem, tím co se děje za obrazovkou a před ní. Prostě jsem nehrál za Harryho, ale byl ním. Very Happy S tím se mění i další aspekty hry, jako je vzhled postav, jejich postoj vůči Harrymu nebo dokonce i celá hraná pasáž.

Jediné, co mi fakt vadilo jsou hádanky a jejich úroveň. Klíče k zamknutým dveřím jsou ve stejné místnosti, schované ve skřínce nebo šuplíku. Takže na dosah ruky. Jen asi takové tři hádanky jsou opravdu na úrovni.

Jinak se mi to celkem opravdu líbilo. Asi to i zpřehází můj žebříček v celé sérii. Je tam sice hodně změn, ale zase to přineslo čerstvý vítr do série. Dobře se jim daří vypůjčit si různé psychologické hříčky ze SH2 a doplňovat je vlastními nápady, bez toho že by to působilo rušivě. Tentokrát žádné trapné použití The Butcher/The Boogeyman = The Pyramid Head.

EDIT: Ještě jsem si vzpomněl. Jak tady Akira píše, že to nedává smysl a třeba postavu Lisy tam mají jen z nutnosti. První hraní hry je opravdu zmatené a nedává to moc smysl až do samotného konce. Pak je všechno vysvětleno a celé to zapadne do sebe. Vlastně je to první Silent Hill, který hráči přímo řekne, co se celou dobu dělo. To neznamená, že by to bylo o jednom dohrání a konec. Závěr je jen taková nápověda, jak se na celý děj hry dívat a hledat v něm detaily.
Návrat nahoru Goto down
J0ker
Wall Man
J0ker


Poeet p?íspivku : 220
Age : 32
Registration date : 30. 05. 10

Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitimeMon 23 May 2011 - 16:26

Tak a ted mi sakra poradte.Mam Si to koupit nebo ne??!! Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Bloodcry Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Wall
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Obecná diskuse ke hře   Obecná diskuse ke hře - Stránka 9 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Obecná diskuse ke hře
Návrat nahoru 
Strana 9 z 10Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Silent Hill Heaven Fórum :: Central Silent Hill :: Silent Hill: Shattered Memories-
Přejdi na: