Silent Hill Heaven Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


České Silent Hill Heaven Fórum
 
silent-hill.cz  PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?

Goto down 
+8
Sareavok
Dominno
bobulky
Peter
Rinter
Shadow Follower
Lenne
pepazdepa
12 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
bobulky
Wall Man
bobulky


Poeet p?íspivku : 229
Age : 33
Registration date : 16. 09. 07

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeSun 11 May 2008 - 12:50

Popravdě si myslim, že je třetí díl nejlepší.

Příběh/hratelnost/hudba/znovuhratelnost.

Druhej díl, leč je dobrej, nedosahuje kvalit následujícího dílu. Takže nechápu, proč končit hru v nemocnici. *smutnej výraz*
Návrat nahoru Goto down
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeSun 11 May 2008 - 14:12

Císař Napoleon Bonaparte napsal:

Druhej díl, leč je dobrej, nedosahuje kvalit následujícího dílu. Takže nechápu, proč končit hru v nemocnici. *smutnej výraz*

My se ale bavíme, pokud se nepletu o SH1, kde se vkládaj do dveří pláty díky básničce.
Na základě podobnosti např. červený plát - v básničce krev, oranžový - mandarinky atd.

Jo a Znovuhratelnost je u SH2 myslím si největší, přeci jen 7 konců oproti 3em je docela dost V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Grin3 A ta atmosféra! (i když záleží, jestli ti sedne příběh, jinak to asi moc záživný nebude)
Návrat nahoru Goto down
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeSun 11 May 2008 - 16:34

Dvojka není moc strašidelná. Sice ten příběh je fakt pěkně promyšlenej, ale moc strašidelný to není.
Návrat nahoru Goto down
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeSun 11 May 2008 - 21:26

Neřekl jsem strašidelnej, řekl jsem atmosféra V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 G
Návrat nahoru Goto down
bobulky
Wall Man
bobulky


Poeet p?íspivku : 229
Age : 33
Registration date : 16. 09. 07

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeMon 12 May 2008 - 8:22

pepazdepa napsal:
Císař Napoleon Bonaparte napsal:

Druhej díl, leč je dobrej, nedosahuje kvalit následujícího dílu. Takže nechápu, proč končit hru v nemocnici. *smutnej výraz*

My se ale bavíme, pokud se nepletu o SH1, kde se vkládaj do dveří pláty díky básničce.
Na základě podobnosti např. červený plát - v básničce krev, oranžový - mandarinky atd.

Jo a Znovuhratelnost je u SH2 myslím si největší, přeci jen 7 konců oproti 3em je docela dost V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Grin3 A ta atmosféra! (i když záleží, jestli ti sedne příběh, jinak to asi moc záživný nebude)

Aha, myslel jsem, že mluvíte o SH3.

Ale i tak bych chtěl něco říct.

Nepřipadá mi moc "poctivé" sázet u hry na znovuhratelost na úkor "hromady-všmožných-konců".

Ano, Silent Hill 2 má nějakých sedm konců, ale nalijme si čistého vína, koho by to opravdu nenudilo, hrát SH2 po sedmé? Tebe? Nevěřim.

Naproti tomu má třetí díl (omlouvám se, že musim mluvit stále o něm, ale mám ho nejraději) jen tři konce, ale i po třetí jsem se dokázal vylekat i pochrochtávat si zábavou.
A, že má jako Silent Hill 2 hodně konců mi je celkem jedno, neb já, a myslim, že i většina ostatních to udělala tak, že ho dohrála jednou, možná pak ještě znuděně po druhé a zbytek si vyhledala někde na internetu.

+ Připočteme fakt, že má SH3 o mnoho lepší ovládání (a taky se lépe kouká na hlavní hrdinku), je skoro nemožné si myslet, že by se našel někdo, komu se "zapáčil" víc předchozí díl.

Tedy ano, příběhy obou dílů jsou na velmi vysoké úrovni, ale to je asi tak všechno, včem se může 2 více zamlouvat. (ale je pravda, že se najdou i tací, jenž mají radši dvojku i po jiných stránkách, to ano, já jen vždycky nechápavě kroutim hlavou)

BTW Někdo tu řekl, že není druhý díl strašidelný, což?
Dobrá, přátelská rada: Až budeš příště rozehrávat survival horor, zkus si ho lépe vychutnat a v žádném případě nehrát na easy ale na hard.
Návrat nahoru Goto down
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeMon 12 May 2008 - 12:13

S těma 7 koncama máš pravdu, pár bych jich klidně vyškrtnul, ale minimálně In Water, Rebirth a Dog jsou naprosto dokonalý konce a též při hraní se musíš snažit (a ne jen kropit v Princess Heart kostýmu...) V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Wink2

Navíc SH3 má podle mě příliš přímočarej příběh, oproti SH2 plnému metafor a skrytých podtextů.

Ovládání je, pokud se nepletu kromě prohození START a SELECT, úplně stejné, takže to je taky argument vycucanej z prstu a že se ti líp kouká na slečnu? Já se radši ztotožnim s hlavním hrdinou a stejně za mnou furt bude dolézat Maria V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Tongue2

Jo, ale souhlasim s tím HARD, minimálně PH je mnohem víc nebezpečnější a dodává víc respektu...
Návrat nahoru Goto down
bobulky
Wall Man
bobulky


Poeet p?íspivku : 229
Age : 33
Registration date : 16. 09. 07

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeMon 12 May 2008 - 12:24

U Silent Hill 2 nefungovala myš, hra se musela chaoticky ovládat na klávesnici a celkově se to ovládalo mnohem hůř, než třetí díl.

Příběh může a nemusí sednout jak komu. Mně se líbil více ten z trojky, i když je druhý díl příběhově minimálně stejně tak do ... *odmlka..* ...konalý.

Že se ti líbil víc Henry, to je čistě věc vkusu (heh, pro někoho taky orientace), ale mně přišla Heather jako uvěřitelnější postava (hlavně styl její mluvy).

Hudba ze třetího dílu mi také přišla poněkud záživnější, i když emotivně je asi na úrovni všech ostatních dílů + fakt, že se tu oběvili zpívané songy a ty se set-sakramentsky dobře poslouchaji, takže asi tolik. : - )

Chceš něco dodat?


Naposledy upravil Císař Napoleon Bonaparte dne Mon 12 May 2008 - 17:33, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeMon 12 May 2008 - 16:56

Myš budu komentovat jen jediným slovem - Playstation. Pouze na ni vyšel původní díl a tam měla i zůstat, aby si blbý PCčkáři nemohli stěžovat, že nemůžou používat myš...

Ach ta čeština... Jo a u SH2 je příběh dle mého názoru o fous promakanější.

Je to James, to bych měl zmínit prvně (Henry byl ve 4ce), gay nejsem a Heather může mluvit jako puberťačka, koneckonců taky je, ale James je už trochu odrostlejší týpek.

Ach ta čeština podruhé... Záživnější? Co to je "záživnější"? Že prospívá zažívacímu traktu? Ty asi neposloucháš soundtrackovou a klasickou hudbu nebo ji hraješ na nějaký nástroj, že? Jinak bys věděl, že zpěv neurčuje přímo kvalitu písničky. Čili se poslouchají stejně tak dobře, jen ty jsi moc hloupý na to, abys to vnímal.

Nějaké otázky?
Návrat nahoru Goto down
bobulky
Wall Man
bobulky


Poeet p?íspivku : 229
Age : 33
Registration date : 16. 09. 07

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeMon 12 May 2008 - 17:32

Imho "blbý pcčkáři" ? Nejsem si jistý, ale myslim, že je docela logické, že si budou "blbý PCčkáři" stěžovat na ovládání, které je jedním slovem hrozné.

Mně tvoje argumenty připadaj takový na způsob: "Řekl jsem to, takže to tak prostě je."

Zda-li jsi gay, to nevim, nic takového jsem neřekl, a je mi to fuk, neb si v soukromém životě užívej třebas se psem, když se ti to bude líbit.

K Heather a její uvěřitelnosti:
Opravdu člověk "uvěří" postavě, která je víc "normální", nebo-li konzumní.

Hudba, to už je věc vkusu, pokud TOBĚ připadá hudba záživnější ve druhém díle, budiž, já jsem také napsal něco jako, že "mně připadá hudba ze třetího dílu záživnější".

Nevim, zda-li jsi hloupý, nebo se prostě jen nedokážeš smířit s tim, že má někdo jiný názor a tak se hned naježíš a snažíš se říct ostatním, že jenom ty máš ten správnej názor. *ach jo*

EDIT: Hudbě se věnuji, hudbě rozumín a zpěv celkovou písničku (nikoli hudbu) ovlivní znatelně.

EDIT2: Tvoje "ach čeština" nechápu. A "ach" jsem používal já, tudíž bych tě chtěl poprosit, abys (ano, to se taky píše takhle - "abys") mi nekopíroval hlášky, ano?

Nějaké připomínky?
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeMon 12 May 2008 - 17:44

Císař Napoleon Bonaparte napsal:
pepazdepa napsal:
Císař Napoleon Bonaparte napsal:

Druhej díl, leč je dobrej, nedosahuje kvalit následujícího dílu. Takže nechápu, proč končit hru v nemocnici. *smutnej výraz*

My se ale bavíme, pokud se nepletu o SH1, kde se vkládaj do dveří pláty díky básničce.
Na základě podobnosti např. červený plát - v básničce krev, oranžový - mandarinky atd.

Jo a Znovuhratelnost je u SH2 myslím si největší, přeci jen 7 konců oproti 3em je docela dost V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Grin3 A ta atmosféra! (i když záleží, jestli ti sedne příběh, jinak to asi moc záživný nebude)

Aha, myslel jsem, že mluvíte o SH3.

Ale i tak bych chtěl něco říct.

Nepřipadá mi moc "poctivé" sázet u hry na znovuhratelost na úkor "hromady-všmožných-konců".

Ano, Silent Hill 2 má nějakých sedm konců, ale nalijme si čistého vína, koho by to opravdu nenudilo, hrát SH2 po sedmé? Tebe? Nevěřim.

Naproti tomu má třetí díl (omlouvám se, že musim mluvit stále o něm, ale mám ho nejraději) jen tři konce, ale i po třetí jsem se dokázal vylekat i pochrochtávat si zábavou.
A, že má jako Silent Hill 2 hodně konců mi je celkem jedno, neb já, a myslim, že i většina ostatních to udělala tak, že ho dohrála jednou, možná pak ještě znuděně po druhé a zbytek si vyhledala někde na internetu.

+ Připočteme fakt, že má SH3 o mnoho lepší ovládání (a taky se lépe kouká na hlavní hrdinku), je skoro nemožné si myslet, že by se našel někdo, komu se "zapáčil" víc předchozí díl.

Tedy ano, příběhy obou dílů jsou na velmi vysoké úrovni, ale to je asi tak všechno, včem se může 2 více zamlouvat. (ale je pravda, že se najdou i tací, jenž mají radši dvojku i po jiných stránkách, to ano, já jen vždycky nechápavě kroutim hlavou)

BTW Někdo tu řekl, že není druhý díl strašidelný, což?
Dobrá, přátelská rada: Až budeš příště rozehrávat survival horor, zkus si ho lépe vychutnat a v žádném případě nehrát na easy ale na hard.

Já tedy sh2 hrál minimálně čtyřikrát a ani jednou jsem se u něj nenudil a to vůbec nezávisí na počtu konců. Nejvíc mě tam právě chytl příběh, je to geniální náhled do hloubky lidské psychiky a otázka, jak bychom asi na Jamesově místě jednali my. Nechali Mary trpět, nebo... a pak to v sobě pohřbili? Možná moc přemýšlím, ale tímhle dějem mě ta dvojka chytila asi nejvíc. Na trojku také nedám dopustit, ale než vyšla čeština a než jsem si zahrál SH1, tak jsem to moc nechápal.
Ve výsledku má každý díl něco. Pouze čtvrtý mi moc nesedí, z neutrálního pohledu dobrá a záživná hra, ale kromě těch několika pojmů ve hře, by mi to jako Silent Hill nepřišlo.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
bobulky
Wall Man
bobulky


Poeet p?íspivku : 229
Age : 33
Registration date : 16. 09. 07

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeTue 13 May 2008 - 5:37

Jasně *úsměv*
Samozřejmě, každý dle svého gusta, já jen řekl, že si to asi každý nebude chtít zahrát s radostí i po sedmé, navíc když už zná celý příběh v lineární hře, tak je znovuhratelnost v kombinaci s chaotickou hratelností na úkoru špatného ovládání poměrně nízká.

To ovšem neznamená, že se i tací najdou.

A čtvrtý díl se mi líbil velmi. Větší náklon k psychu + velmi poutavý příběh, to udělá své.

Heh, uvězněný ve vlastním bytě.

Ale uznávám, že se někomu nemusel líbit příběh + akčnější pojetí, dokonce i oproti předchozímu dílu, navíc světlejší prostory ....

No, jednoduše tak trochu jiný SH, ale dle mne vydařený.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeTue 13 May 2008 - 17:10

Císař Napoleon Bonaparte napsal:
Jasně *úsměv*
Samozřejmě, každý dle svého gusta, já jen řekl, že si to asi každý nebude chtít zahrát s radostí i po sedmé, navíc když už zná celý příběh v lineární hře, tak je znovuhratelnost v kombinaci s chaotickou hratelností na úkoru špatného ovládání poměrně nízká.

To ovšem neznamená, že se i tací najdou.

A čtvrtý díl se mi líbil velmi. Větší náklon k psychu + velmi poutavý příběh, to udělá své.

Heh, uvězněný ve vlastním bytě.

Ale uznávám, že se někomu nemusel líbit příběh + akčnější pojetí, dokonce i oproti předchozímu dílu, navíc světlejší prostory ....
Mě ve čtyřce chybí ta strašidelná, děsivá a hororová atmosféra. Ani jednou jsem se tam ničeho nelekl, nebál se atd. Než horor, tak mi čtyřka přijde spíš jaké takové tajemno a záhadno.

No, jednoduše tak trochu jiný SH, ale dle mne vydařený.

Mě ve čtyřce chybí ta strašidelná hororvá atmosféra, ani jednou jsem se tam totiž nelekl ani se nebál. Než horor, tak je to spíše takové to tajemno a záhadno.


Naposledy upravil aldaris dne Tue 13 May 2008 - 22:04, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Rinter
Pyramid Head
Rinter


Poeet p?íspivku : 508
Age : 34
Bydliště : Blansko
Registration date : 12. 08. 06

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeTue 13 May 2008 - 17:38

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Grin3 To je sranda když se dva rafaj. Mě se SH3 hraje líp než dvojka po takové té akčnější stránce. Líbí se mi tam, že dostáváte nový zbraně za dokončení (jako v jedničce) a tak. Ale zase v SH2 se mi víc líbí příběh. Podle mě je nový samostatný příběh s pár odkazama na jiný díly lepší než pokračování.
Jinak mě pobavila hláška:
citace :
A "ach" jsem používal já, tudíž bych tě chtěl poprosit, abys (ano, to se taky píše takhle - "abys") mi nekopíroval hlášky, ano?
Jsem nevěděl, že Ach je hláška na kterou se dá dat copyright V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 G
Návrat nahoru Goto down
http://byrinter.blogspot.com
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeWed 14 May 2008 - 17:14

Jo, každému se líbí něco jinýho a každý má jiný vkus.
Ten SILENT HILL 2 jsem si zahrál ůplně stejně jalo ostatní Silenty a vychutnal jsem si ho a to, že jsem napsal, že není tak strašidelný jsem myslel v porovnání s ostatníma dílama.
Řekněte ale sami, jestli jste se u dvojky bály víc, než třeba u jedničky nebo trojky?
Dvojka má rozhodně velkou atmosféru a s tím musím souhlasit.
Návrat nahoru Goto down
bobulky
Wall Man
bobulky


Poeet p?íspivku : 229
Age : 33
Registration date : 16. 09. 07

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeThu 15 May 2008 - 21:42

Ano, ale podmínkou je nastavení vysoké obtížnosti při startu hry.
Návrat nahoru Goto down
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeThu 15 May 2008 - 23:35

Podle mě SH (jakýkoliv...) vždycky dokázal postrašit nezávisle na obtížnosti, to je podle mě to, co ho dělá lepší než ostatní survival horrory (survival - přežití) jako RE AitD atd. ... To nastavení obtížnosti je takový extra featurette (to samé puzzle level)
Návrat nahoru Goto down
Rinter
Pyramid Head
Rinter


Poeet p?íspivku : 508
Age : 34
Bydliště : Blansko
Registration date : 12. 08. 06

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeFri 16 May 2008 - 15:08

pepazdepa napsal:
Podle mě SH (jakýkoliv...) vždycky dokázal postrašit nezávisle na obtížnosti, to je podle mě to, co ho dělá lepší než ostatní survival horrory (survival - přežití) jako RE AitD atd. ... To nastavení obtížnosti je takový extra featurette (to samé puzzle level)

Taky to tak vidím. Když mám zabíjet hordy čehosi tak se u toho nebojím. Jde o tu atmosféru a né o to jestli Lying Creature zabiješ dvěma ranama z pistole nebo deseti
Návrat nahoru Goto down
http://byrinter.blogspot.com
bobulky
Wall Man
bobulky


Poeet p?íspivku : 229
Age : 33
Registration date : 16. 09. 07

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeFri 16 May 2008 - 17:09

Já tedy znám spousty her, které jsou opravdu hororové a SH serie je oproti nim dětská záležitost.

Třeba i nejstarší Alone in The Dark je dost možná strašidelnější.

Já se u žádného Silent Hill dílu na nižší obtížnost nikdy pořádně nebál, vyjímkou byl sem-tam nějaký ten psycho výlev v kombinaci s vysokou obtížností.

Čili mi SH serie připadá spíše jako psychologická záležitost, která se pořádně projevila ve čtyřce.

Naproti tomu pustit si SH hned poprvé a na vysokou obtížnost, to už někdy opravdu strach nažene. A to poměrně velký. (jaký-koliv díl)

Ale podmínky:

- Vysoká obtížnost
- Nikdo jiný v místnosti
- Tma (noční bouřka ještě vypomůže)
- Zvuk nahlas (pokud možno ve sluchátkách)

Tak to vidim já .....

EDIT: Rinter - Ano, atmosféru, ale pokud "Lyring Creature" (přiznávám, že nevim co to vlastně je) zabiješ na dvě rány, tak to prostě žádnou hororovou atmosféru neudělá.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeFri 16 May 2008 - 17:52

Rinter napsal:
pepazdepa napsal:
Podle mě SH (jakýkoliv...) vždycky dokázal postrašit nezávisle na obtížnosti, to je podle mě to, co ho dělá lepší než ostatní survival horrory (survival - přežití) jako RE AitD atd. ... To nastavení obtížnosti je takový extra featurette (to samé puzzle level)

Taky to tak vidím. Když mám zabíjet hordy čehosi tak se u toho nebojím. Jde o tu atmosféru a né o to jestli Lying Creature zabiješ dvěma ranama z pistole nebo deseti
Mám stejný názor. Nebaví mě půl hodeiny zabíjet hromadu oblud se slabými zbraněmi a malým počtem elixírů. To dosáhne jediného výsledku: Nasere mě to, místo vyděsí. Mě spíš na SIlent Hillu vystraší to ,,neznámo". Všelijaké pazvuky v onom ,,přívětivém" prostředí apodobně, když nevíme co na nás vyleze.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
bobulky
Wall Man
bobulky


Poeet p?íspivku : 229
Age : 33
Registration date : 16. 09. 07

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeFri 16 May 2008 - 17:55

Hmm, jenže ono neznámo, kde nevíš jestli jako někde něco od někud nevyleze, po druhý nefunguje. (u mně)
Návrat nahoru Goto down
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeFri 16 May 2008 - 18:18

Tady vydíte, jak se každému líbí něco úplně jiného. Někdo má rád, a tky se u toho vyděsí, když na něj vyběhne pyramid head se sým velkým rezavým nožem a začne okolo sebe máchat, protože vy jste pouze obyčejný člověk, ale pyramid je...... no vlastně ani pořádně nevím co on je a právě tohle nahání zase strach těm druhým. Takže nezáleží na tom jakou si dáte poprvé obtížnost.

ps: silenta jsem na easy nikdy nehrál.
Návrat nahoru Goto down
bobulky
Wall Man
bobulky


Poeet p?íspivku : 229
Age : 33
Registration date : 16. 09. 07

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeFri 16 May 2008 - 22:55

Och, tak tohle je opravdu perla.

"Takže nezáleží na tom, jakou si dáte poprví obtížnost ....... Ps. Silenta jsem na easy nikdy nehrál ....."

No fuj. . .

Prostě a jednoduše jde o to, jakou si dáš obtížnostt. Vždyť i ona sama hra je tak přizpůsobená.
Pokud se někdo nechce bát, klikne při startu na easy a pokud ano, klikne na hard.

Vlastně úplně stejně jako u RE, kde vždycky platilo, že:

lehká obtížnost = akční hra
těžká obtížnost = hororová akční hra.

Nikdo se s tim nikdy netajil a ani u SH by tomu nemělo bejt jinak.
Návrat nahoru Goto down
Rinter
Pyramid Head
Rinter


Poeet p?íspivku : 508
Age : 34
Bydliště : Blansko
Registration date : 12. 08. 06

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeFri 16 May 2008 - 23:39

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Rolf V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Rolf Snažíš se říct, že když dáš SH na easy tak se u něj nebudeš bát? V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 G
Návrat nahoru Goto down
http://byrinter.blogspot.com
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeSat 17 May 2008 - 10:16

Rinter napsal:
V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Rolf V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Rolf Snažíš se říct, že když dáš SH na easy tak se u něj nebudeš bát? V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 G
Já zkoušel SH3 na Normal, a začátek byl peklo. Moc nestvůr a málo patron. Nakonec jsem si to dal na easy. SH2 hraji na Normal, to ještě jde. Na Hard jsem se dostal až na konec, s obrovským úsilím přemohl Pyramiďáky, ale na Mary už jsem nestačil.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
bobulky
Wall Man
bobulky


Poeet p?íspivku : 229
Age : 33
Registration date : 16. 09. 07

V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitimeSat 17 May 2008 - 16:32

Rinter: Ano, ani v noci v parku bych se u žádného Silent Hillu na easy nebál.

Na medium jsem se možná doma občas aspoň trochu bál nebo lekl, ale jinak taky žádný velký strach. Prostě ne.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?   V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry? - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
V jakém pořadí jste hráli / hrajete SH hry?
Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» co zrovna hrajete?

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Silent Hill Heaven Fórum :: Lake View Hotel :: Cafe 5to2-
Přejdi na: