Silent Hill Heaven Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


České Silent Hill Heaven Fórum
 
silent-hill.cz  PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Symbolika Silent Hillu

Goto down 
+6
Zifil
Vlasák
pepazdepa
Rinter
James
vatiell
10 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Symbolika Silent Hillu   Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Icon_minitimeTue 5 Feb 2008 - 20:41

Dominno napsal:
A nebo podřezána...To víš,já mám rád nože spíš než zbraně... Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Evil

detail - nůž je též zbraň, ať už řezná či bodná. Každopádně jsi asi chtěl hovořit o "střelných zbraních", že? Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 2giggle

Zifil napsal:
A až nějaký moderátor promaže ty vaaše flame spamy

Provedeno v SH1, zde je plodná diskuse na téma postav SH2...
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Symbolika Silent Hillu   Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Icon_minitimeTue 5 Feb 2008 - 21:39

[quote="pepazdepa"]
Dominno napsal:
A nebo podřezána...To víš,já mám rád nože spíš než zbraně... Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Evil

detail - nůž je též zbraň, ať už řezná či bodná. Každopádně jsi asi chtěl hovořit o "střelných zbraních", že? Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 2giggle

To asi každému došlo... tedy snad Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 2giggle
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Symbolika Silent Hillu   Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Icon_minitimeTue 5 Feb 2008 - 21:50

aldaris napsal:
pepazdepa napsal:
Dominno napsal:
A nebo podřezána...To víš,já mám rád nože spíš než zbraně... Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Evil

detail - nůž je též zbraň, ať už řezná či bodná. Každopádně jsi asi chtěl hovořit o "střelných zbraních", že? Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 2giggle

To asi každému došlo... tedy snad Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 2giggle

Tak pro jistotu Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Wink2
Návrat nahoru Goto down
Vlasák
Lying Creature
Vlasák


Poeet p?íspivku : 28
Age : 39
Bydliště : Prague, Czech Republic
Registration date : 24. 04. 07

Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Symbolika Silent Hillu   Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Icon_minitimeTue 5 Feb 2008 - 23:14

Zifil napsal:
No rozhodne Angela je pro me nejpromakanejsi charakter celeho SH.

jj, klidně bych si dokázal představit hypotetický díl SH, kde by byla hl.postava. Něco ve stylu SH2...

Dominno napsal:
Tak to už je maso... Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Shocked2 Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Shocked2 Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Shocked2 Fylosof/Blázen,ukaž mi rozdíl???Sem rád že sem blbej... Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Yay Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Yay Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Yay

Jako něco stylu "Blázen neví, že je blázen; filozof to vědět nechce."? Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Grin3
Návrat nahoru Goto down
http://www.sigil.cz
Dominno
Wall Man
Dominno


Poeet p?íspivku : 384
Age : 34
Bydliště : Havířov
Registration date : 17. 08. 07

Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Hmm...   Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Icon_minitimeWed 6 Feb 2008 - 6:09

Blázni to maj lehčí,oni prostě o sobě neví že sou blázni...Ale fylozof celý život bude řešit otázku jestli blázen není...
Návrat nahoru Goto down
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Symbolika Silent Hillu   Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Icon_minitimeTue 20 May 2008 - 16:37

Já sem blázen. Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Yay
Návrat nahoru Goto down
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Symbolika Silent Hillu   Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Icon_minitimeMon 7 Jul 2008 - 18:39

Samael vs Metatron

Na forech, mnoha strankach atd. je za patrona Alessy považován Samael, ale Metatronova pečeť ze trojky vypadá jako symboly z jedničky (ano jsou tam menší rozdíly ale podle mě jde o tentýž symbol) ...Dahlia sice říká že jde o znak Samaela, ale podle mě lhala (Dahlii se nikdy nedalo přece věřit)...nejdřív mě napadlo, že Alessa povolala Sama i Metatrona, jenže menší studie mytologie prokázaly, že Sam je padlý anděl, tudíž démon, zatímco Metatron je anděl.

Můj názor je ten, že Dahlia chtěla povolat Samaela,což se částečně povedlo, démon je ovšem zabit. Když dívka svěří Harrymu dítě, coby reinkarnaci božské Alessy, zahrnuje dítě znovu zárodek boha. Jenže ne stejného. Alessa tehdy použila symbol Metatrona (dost možná to byla ona kdo použila onu Mat. pečeť) Použití pečetě a k tomu reinkarnace muselo způsobit že tentokrát se v Alesse/Heather usídlil Metatron (proto jsou ve trojce časté narážky na křesťanství - Met. je anděl) - proto také nefunguje pečeť Metatronova pro účel boha zničit...

Co si o tom myslíte? Je to jen moje teorie a potřebuji vědět jestli je alespoň částečně správná...
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Symbolika Silent Hillu   Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Icon_minitimeMon 7 Jul 2008 - 22:06

g.schreiber napsal:
Samael vs Metatron

Na forech, mnoha strankach atd. je za patrona Alessy považován Samael, ale Metatronova pečeť ze trojky vypadá jako symboly z jedničky (ano jsou tam menší rozdíly ale podle mě jde o tentýž symbol) ...Dahlia sice říká že jde o znak Samaela, ale podle mě lhala (Dahlii se nikdy nedalo přece věřit)...nejdřív mě napadlo, že Alessa povolala Sama i Metatrona, jenže menší studie mytologie prokázaly, že Sam je padlý anděl, tudíž démon, zatímco Metatron je anděl.

Můj názor je ten, že Dahlia chtěla povolat Samaela,což se částečně povedlo, démon je ovšem zabit. Když dívka svěří Harrymu dítě, coby reinkarnaci božské Alessy, zahrnuje dítě znovu zárodek boha. Jenže ne stejného. Alessa tehdy použila symbol Metatrona (dost možná to byla ona kdo použila onu Mat. pečeť) Použití pečetě a k tomu reinkarnace muselo způsobit že tentokrát se v Alesse/Heather usídlil Metatron (proto jsou ve trojce časté narážky na křesťanství - Met. je anděl) - proto také nefunguje pečeť Metatronova pro účel boha zničit...

Co si o tom myslíte? Je to jen moje teorie a potřebuji vědět jestli je alespoň částečně správná...
To by možná i mohlo odpovídat. Co tedy je ta krasavice na konci SH3? Jestli s tím zvířátkem z jedničky nemá nic společné, jedná se o koho? Omlouvám se, ale čím víc o tom přemýšlím, tím větší Silent Hill v tom mám.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Symbolika Silent Hillu   Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Icon_minitimeTue 8 Jul 2008 - 19:21

aldaris napsal:

To by možná i mohlo odpovídat. Co tedy je ta krasavice na konci SH3? Jestli s tím zvířátkem z jedničky nemá nic společné, jedná se o koho? Omlouvám se, ale čím víc o tom přemýšlím, tím větší Silent Hill v tom mám.

..právě podoba boha mi přijde jako míň podstatná záležitost "Bůh má takovou podobu, jakou má v mysli ten, kdo jej povolá" (Translated memories)...jasně hned je na místě otázka, jaktože si Claudia představovala boha skoro stejně jako Dahlia (akorát s "Alessinou" hlavou)...Vincent tvrdí že Claudii vymyla mozek Dahlia...i kdyby lhal, Claudia si s Alessou často kreslila - v Alessiném pokoji (v jedničce i trojce) leží na zemi u stolu dětský obrázek vyobrazující velmi zřetelně inkuba, obklopeného ohněm (osobně to považuji za jednu z alessiných vizí budoucnosti, která se vpřípadě goodendingu splnila)...že by Claudia tu představu vzala tady? Jasně pro ni byla bohyní Alessa, ale podvědomě mohla vzít tu představu částečně odsud... Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Wink2
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
Sponsored content





Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Symbolika Silent Hillu   Symbolika Silent Hillu - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Symbolika Silent Hillu
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Chyby v Silent Hillu
» UFO Konce v Silent Hillu

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Silent Hill Heaven Fórum :: Lake View Hotel :: Cafe 5to2-
Přejdi na: