Silent Hill Heaven Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


České Silent Hill Heaven Fórum
 
silent-hill.cz  PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Empty
PříspěvekPředmět: Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP   Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Icon_minitimeTue 10 Jan 2012 - 19:55

Potřebuju poradit, jak spustit tyhle dvě parádní hry na Windows XP. Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Computer

U Soul Reaver 1 jsem udělal všechno, co bylo popsáno v návodu na spuštění pro Win XP. Tedy:
1. Nainstalovat hru
2. Použít oficiální 1.2 patch
3. Použít neoficiální 1.2 win xp patch (pravděpodobně crack, protože se překopíruje přes spouštěcí soubor)
4. Ve vlastnostech spouštěcího souboru přejmenovat na Soul Reaver XP a přehodit kompatibilitu na Windows 98/ME

Když hru spustím, naběhnou mi loga Eidos a Crystal Dynamics. Potom úvodní menu, kde spustím hru a místo toho aby se spustilo intro a hra samotná, tak se mi akorát objeví správa o chybě a konec.



U Soul Reaver 2 žádný takový návod není.
Tady když spustím heu, tak vidím obraz takřka v barvách duhy. Je fialovej a světle zelenej takže je tam vidět prd a hru musím vypnout.



Nesetkal jste se s tím někdo?
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP   Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Icon_minitimeWed 11 Jan 2012 - 11:45

Tady ti asi někdo těžko poradí, zkus najít nějakou komunitu těchto her a prolézt jejich fóra, určitě už se s tím někdo setkal. Je to sice dlouhá a mravenčí práce...
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
J0ker
Wall Man
J0ker


Poeet p?íspivku : 220
Age : 32
Registration date : 30. 05. 10

Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP   Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Icon_minitimeFri 13 Jan 2012 - 16:47

To ti neporadím.Ale faktem je,že Soul Reaver 1 a 2 jsou originální gamesy a určitě stojí za zahrání (hry mojeho mládí Very Happy )
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP   Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Icon_minitimeFri 13 Jan 2012 - 17:02

Ono to přehození kompatibility je úplně na pytel, mě to nikdy u žádné starší hry nepomohlo. Udělal jsem to tak, že jsem na druhý HDD naisntaloval 98 a tam hrál starší hry Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Grin3
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP   Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Icon_minitimeFri 13 Jan 2012 - 20:28

Tak Soul Reaver 2 jsem už zprovoznil a jede bez sebemenšího problému. Stačilo jenom přepsat jednu položku v registrech a bylo to. S tím Soul Reaver 1 je to ale horší no. Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Sad3
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP   Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Icon_minitimeFri 13 Jan 2012 - 20:38

S tou jedničkou budou mít problém samotná XP. Některé hry pod nima zkrátka spustit nejdou.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP   Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Icon_minitimeFri 13 Jan 2012 - 21:01

Ono pokuď to nezprovozním, tak to stejně moc vadit nebude. Já jsem už jedničku hrál ještě na Plejstejšnu, dvojku ale ne.
Ta hra se mi ale hodně líbí, je to vedle Silent Hillu jedna z mejch hodně oblíbenejch her. Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Computer

A je to stejně zvláštní. Microsoft vyvýjí DirectX tak, aby hry ve starších verzích byly kompatibilní s novejma verzema DirectX, ale se samotným Windowsem to tak nemaj. Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Furious3 Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Wall
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP   Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Icon_minitimeFri 13 Jan 2012 - 21:29

Já pod XP nespustil Transport Tycoon, nebo Hinda. Prostě Microsoft musí mít vždy něco extra.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP   Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Icon_minitimeFri 13 Jan 2012 - 22:32

A když jsme u těch technickejch problémů, hraju SH2 na PC, mám hardwarovou akceleraci zvuku vypnutou, v nastavení hry pak mám u zvuku Full software emulation (nebo jak se to tam jmenuje) a stejnak se stává, že se zvuk zasekne a spraví to jen až vypnutí a znovu zapnutí hry. Taky to tak máš?
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP   Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Icon_minitimeFri 13 Jan 2012 - 22:52

Občas se to seklo v animacích. Ono pomůže dát při spuštěné hře Správce úloh a v něm nastavit, aby Silent spustil jen pod jedním jádrem. Pak to vůbec nezlobí. Nemá to rádo dvoujádrové procesory.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP   Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Icon_minitimeFri 13 Jan 2012 - 22:59

Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Shocked2 Tý jo, tak to zkusím. Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Bloodth2
Návrat nahoru Goto down
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP   Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Icon_minitimeSat 14 Jan 2012 - 16:31

PROBLÉM VYŘEŠEN Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Yes

Pokud si tedy kdokoli ze zde přítomných budete chtít na Windows XP zahrát Soul Reaver 1 nebo Soul Reaver 2 a shodou nešťastných okolností se vám stane, že vám hry nebudou fungovat správně, postupujte podle následujících instrukcí:

Ještě, než začnu s výpisem návodu, musím zde poděkovt za velikou pomoc Aldarisovi, díky kterému jsem zjistil, jak nastavit výkon procesoru a tak se mi podařilo zprovoznit i Soul Reaver 1.

Děkuju Aldarisi Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Bloodth2



Soul Reaver 1
1. Nastavte hardwarovou akceleraci grafiky na minimum (na ploše klikněte pravým tlačítkem a vyberte Vlastnosti, dále Nastavení, Upřesnit, Poradce při potížích. Zde se se nachází nápis Hardwarová akcelerace a napravo od tohoto nápisu je posuvník, který nastavte na Žádná.

2. Spusťte hru Soul Reaver 1 a ještě než se skutečně hra spustí, objeví se okno s nastaveními, kde v horní položce Select Driver vyberte svoji grafickou kartu (Ati Radeon nebo nVidia) následované slovy Software Mode.
Ve spodní položce Select Driver pak vyberte svoji zvukovou kartu.

Dejte OK a hra se spustí (pokud by se nakonec na obrazovce objevila chybová zpráva, zkuste jenom zvolit jiná nastavení z kroku 2)

3. Pokud se vám podařilo hru úspěšně spustit, ale po potvrzení Start A New Game se vám hra stejně nakonec vypne a vypíše chybovou zprávu, spusťte hru znovu, a až se objeví úvodní obrazovka, kde je napsáno Press Start, nemačkejte ENTER, ale přesuňte se do Windowsu (na klávesnici zmáčkněte tlačítko s logem Windows, mezi Ctrl a Alt vlevo dole). Ve Windowsu spusťte Správce úloh (na klávesnici současně zmáčkněte Ctrl, Alt, Delete). Zde vyberte záložku Procesy a ve sloupečku Název procesu najděte název kain2.exe. Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Nastavit spřažení.... V okně, které se následně objeví jsou políčka s názvy CPU 0CPU 31. Ta políčka, která jsou zašedlá si nevšímejte, důležitá jsou ta, která jsou várazná a dají se zaškrtnout. Zaškrtněte tedy všechny, které půjdou (u mě to jsou dvě políčka s názvy CPU 0 a CPU 1). Výběr potvrďte a vypněte Správce úloh. Následně se vraťte zpět do hry (na spodní liště ve Windows klikněte myší na Legacy of Kain: Soul Reaver).

PS: Pokud by hra ani takto nefungovala, zkuste opakovat krok 3 a pokuste se zvolit jiný políčka s názvem CPU.

PS 2: V důsledku vypnuté hardwarové akcelerace se při psuštění hry neobjeví ani loga Eidos ani Crystal Dynamics a dokonce se po zvolení položky Start A New Game nespustí ani renderované intro. Bohužel, je to pravděpodobně jediná možnost, jak hru uvést do chodu, ale sama hra by ale měla fungovat správně.



Soul Reaver 2
Pokud se vám podařilo hru spustit, ale po naběhnutí hlavního menu září obraz zeleně, modře a růžově, hru vypněte a udělejte následující:
1. Ve Windows klikněte na spodní liště na položku Start a vyberte Spustit...
2. Do okna, které se objevilo zadejte regedit
3. V novém okně, které se objevilo, vyberte v levém sloupci HKEY_CURRENT_USER, dále Software, Crystal Dynamics, Soul Reaver 2 a následně (pravděpodobně jedinou možnou) složku s názvem 1.00.000, následně napravo dvakrát klikněte levým tlačítkem myši na pložku s názvem DisableVShader a v okně, které se objeví přepište položku Údaj hodnoty: z 0 na 1
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP   Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Icon_minitimeSun 15 Jan 2012 - 12:43

Není zač, rádo se stalo Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Beatnik2
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Sponsored content





Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Empty
PříspěvekPředmět: Re: Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP   Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Soul Reaver 1 & 2 - problém s funkčností na Windows XP
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» POMOC-SH1-Problemy s Windows 7
» Silent Hill 4 a windows vista
» Silent Hill 5 v Games for Windows (tzn. v krabici)?
» Problem

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Silent Hill Heaven Fórum :: Lake View Hotel :: Obecná diskuze-
Přejdi na: