Silent Hill Heaven Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


České Silent Hill Heaven Fórum
 
silent-hill.cz  PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 PSP (Playstation Portable)

Goto down 
3 posters
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Akira
Wall Man
Akira


Poeet p?íspivku : 270
Age : 38
Registration date : 27. 05. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeThu 16 Sep 2010 - 16:04

čau lidi, uvažuju o koupi PSP, bude to asi to nejnovější 3004 s lepším displayem, rozlišením a HW údajně, co jsem se tak dočetl.. a co mě zajímá je, jestli si na to můžu nainstalovat jakýkoliv emulátor, třeba z PSX nebo z Nintenda.. protože pak je tady zase řeč o Flashování, což jak jsem se dočetl je přeinstalace Firmware nebo tak něco.. ale to prý na tomhle modelu zase nejde.
Návrat nahoru Goto down
http://www.rygar.ic.cz
Sol!d_Sn@k3
Pyramid Head
Sol!d_Sn@k3


Poeet p?íspivku : 533
Age : 33
Bydliště : Metal Gear Hideout
Registration date : 17. 01. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeThu 16 Sep 2010 - 16:09

Akira napsal:
čau lidi, uvažuju o koupi PSP, bude to asi to nejnovější 3004 s lepším displayem, rozlišením a HW údajně, co jsem se tak dočetl.. a co mě zajímá je, jestli si na to můžu nainstalovat jakýkoliv emulátor, třeba z PSX nebo z Nintenda.. protože pak je tady zase řeč o Flashování, což jak jsem se dočetl je přeinstalace Firmware nebo tak něco.. ale to prý na tomhle modelu zase nejde.
Kromě displaye je to úplně stejný. Problém je, že dnes seženeš tohle PSP užjen s firmwarem vyšším, než 5.03, tudíž žádnej emulator, žádný homebrew. Radši si pořid PSP 2004 se starší základní deskou (podrobnosti ti nebudu ted zbytečně vysvětlovat) a rovnou si nainstaluj Custom Firmware, na kterým můžeš všechno...
Návrat nahoru Goto down
http://www.metalgearsolid.cz
Akira
Wall Man
Akira


Poeet p?íspivku : 270
Age : 38
Registration date : 27. 05. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeThu 16 Sep 2010 - 16:13

to si děláš pr*el, mmm, určitě to s vyšším fw nelze? Musí to nějak jít, ne? To je pěkně na nic teda.. jinak jsem doufal, že napíšeš ty, protože jsme se spolu už jednou bavili, ne přímo o PSP, ale vlastně to pak do toho vyplynulo


http://www.maxiforum.cz/index.php/topic,60439.0/wap2.html?PHPSESSID=b848eb73d7fccabe293e82e6a7158695

podívej se sem, ale je fakt, že tam píše pak jeden, že s vyšším jak s 5.03 to nelze
Návrat nahoru Goto down
http://www.rygar.ic.cz
Sol!d_Sn@k3
Pyramid Head
Sol!d_Sn@k3


Poeet p?íspivku : 533
Age : 33
Bydliště : Metal Gear Hideout
Registration date : 17. 01. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeThu 16 Sep 2010 - 16:27

Jo, vzpomínám si. A nejde to právě kvůli tomu, že novější firmwary mají pokročilejší ochranu. A taky z toho důvodu, že DarkAleX se na tvorbu CFW vysral už s verzí 5.00 (ted je nějak 6.22 asi), takže na tom nikdo jinej takhle zkušenej už nedělal (krom GENyUSa).
Návrat nahoru Goto down
http://www.metalgearsolid.cz
Akira
Wall Man
Akira


Poeet p?íspivku : 270
Age : 38
Registration date : 27. 05. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeThu 16 Sep 2010 - 16:43

no, třeba se ještě někdo zkušenější najde a verze PSP 3000 s lepším displayem a novějším fw se tim budou moci taky pyšnit.. třeba, protože mám jinak asi smůlu.. jako mě nejde o hry co jsou v prodeji na PSP, ty bych si kupoval i kdybych měl tu starší verzi PSP, spíš mi jde o nějakej emulátor na starší hry, které bych mohl hrát i na PSP

mmm mmm, to mě trochu štve no.. ale co se dá dělat a AVI tam v pohodě přehraju? Na tej třítísícovce s novejěším fw

edit:
jo a jinak, když teda seženu 3004 s fw do 5.03 tak to bude ok?
Návrat nahoru Goto down
http://www.rygar.ic.cz
Sol!d_Sn@k3
Pyramid Head
Sol!d_Sn@k3


Poeet p?íspivku : 533
Age : 33
Bydliště : Metal Gear Hideout
Registration date : 17. 01. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeMon 20 Sep 2010 - 19:40

Ou, tak ono je to téma hned vedle PSP (Playstation Portable) 2giggle .

No pokud seženeš do 5.03, tak jsi za vodou, ale ne úplně. Na 3000 nemůžeš používat pluginy, po vypnutí PSP musíš znova opravdu frustrujícně spouštět od začátku ChickHEN a CFW. A to POKAŽDÝ, když PSP vypneš!!!!!!! A na PSX hry je tuším taky nějakej fígl, kterej jsem radši ani nekoumal. Navíc po krátké době užívání (bo to je možná už od začátku) se na displayi objevují již zmínění duchové. Overall 2000 > 3000.
Návrat nahoru Goto down
http://www.metalgearsolid.cz
Akira
Wall Man
Akira


Poeet p?íspivku : 270
Age : 38
Registration date : 27. 05. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeMon 20 Sep 2010 - 20:23

co máš na mysli těma duchama? já s tím nemám žádné zkušenosti, víš? jinak sehnal jsem psp 3004 fw 5.02 ještě si pro něj musím ale dojít..
Návrat nahoru Goto down
http://www.rygar.ic.cz
Sol!d_Sn@k3
Pyramid Head
Sol!d_Sn@k3


Poeet p?íspivku : 533
Age : 33
Bydliště : Metal Gear Hideout
Registration date : 17. 01. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 13:31

Akira napsal:
co máš na mysli těma duchama? já s tím nemám žádné zkušenosti, víš? jinak sehnal jsem psp 3004 fw 5.02 ještě si pro něj musím ale dojít..
http://www.pspblogger.de/wp-content/uploads/2008/10/psp3000.jpg Tohle tím myslím. Ale pokud už to máš objednaný, tak je stejně pozdě to vysvětlovat, že PSP 2000 over 3000. Ted se teda zaměříme na tu 3000. Ten samotnej hack není těžkej, ale může tě stát nervy PSP (Playstation Portable) Hanganim .
Návrat nahoru Goto down
http://www.metalgearsolid.cz
Akira
Wall Man
Akira


Poeet p?íspivku : 270
Age : 38
Registration date : 27. 05. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 14:32

ješiš to je hrůza jako.. PSP (Playstation Portable) Sad2

no to sem teda zvědavej.. já sice všechny hry budu mít origo.. mě šlo jen o ty starý pecky, který bych tam měl třeba přes emulátor...

už teď mám asi 8 her a to ještě nemám psp.. mmm, já to chtěl hlavně kvůli Crysis Core, potom Ape Escape 1 a další FF a taky mám to SH Experience (tak jsem zvědavej, co to bude.. digi komix), Origins nepočítám, protože to už jsem měl na PS2 a teď to budu mít po ruce kdekoliv PSP (Playstation Portable) Elvis
Návrat nahoru Goto down
http://www.rygar.ic.cz
Sol!d_Sn@k3
Pyramid Head
Sol!d_Sn@k3


Poeet p?íspivku : 533
Age : 33
Bydliště : Metal Gear Hideout
Registration date : 17. 01. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 14:41

No co se dá dělat. Většinu emulátorů bys měl přehrát bez pluginů. Sice nevím o žádným, kterej by potřeboval doplnit pluginem, ale člověk nikdy neví. Ale s pluginama budeš mít prostě problém, at půjde o jakejkoliv. S kámošem sme zkoušel RemoteJoy Lite (doporučuju, to je to nejlepší, co homebrew scénu PSP potkalo!!!) a jeho 3000 každou chvilku padala a freezovala konzoli. Ale zkoušeli sme to jen s MPW, takže možná to bylo hrou (ano i to je možný)...
Návrat nahoru Goto down
http://www.metalgearsolid.cz
Akira
Wall Man
Akira


Poeet p?íspivku : 270
Age : 38
Registration date : 27. 05. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 15:03

počkej, heleď na mě musíš jak na debila a navíc si myslím, že tyhle informace tady nikomu neuškodí, ba naopak..

až ho budu mít, tak jak si zjistím a potvrdím, že je verze fw opravdu těch 5.02 a potom, co dál..

jasně, flashnout psp, někdo to dělá dokonce za peníze.. a to flashnutí je jenom softwarová záležitost a nebo se musí i do hardwaru?

a potom, píšeš tady o zamrznutí konzole! a o padání což mě teda děsí.. no

zajímá mě, co to flashnutí obnáší.. když budu mít na svém PSP tu verzi 5.02 tak co to flashnutí udělá? přeinstaluje fw? To fw 5.02 co tam budu mít není ok?

a když to teda flashnu, můžu to pak vrátit zase do původního nastavení?
Návrat nahoru Goto down
http://www.rygar.ic.cz
Sol!d_Sn@k3
Pyramid Head
Sol!d_Sn@k3


Poeet p?íspivku : 533
Age : 33
Bydliště : Metal Gear Hideout
Registration date : 17. 01. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 17:17

Akira napsal:
počkej, heleď na mě musíš jak na debila a navíc si myslím, že tyhle informace tady nikomu neuškodí, ba naopak..

až ho budu mít, tak jak si zjistím a potvrdím, že je verze fw opravdu těch 5.02 a potom, co dál..

jasně, flashnout psp, někdo to dělá dokonce za peníze.. a to flashnutí je jenom softwarová záležitost a nebo se musí i do hardwaru?

a potom, píšeš tady o zamrznutí konzole! a o padání což mě teda děsí.. no

zajímá mě, co to flashnutí obnáší.. když budu mít na svém PSP tu verzi 5.02 tak co to flashnutí udělá? přeinstaluje fw? To fw 5.02 co tam budu mít není ok?

a když to teda flashnu, můžu to pak vrátit zase do původního nastavení?
1) pomalu huh? I'm no Speedy, never was, never will be...
2) zjistíš si to lehce v informacích...
3) někdo to dělá za prachy, to jsou socky, páč to je otázka pár minut u PSP 1000/2000. U 3000 je to otázka pár nervů a i hodin, když jsem to dělal posledně kámošovi, tak jsem se málem zbláznil. A navíc nejde o hack ve správném slova smyslu.
4) to zamrzání není nic závažnýho...Píšou o tom samotní autoři toho hacku a krom toho, že přijdeš o postup hrou, když se neuložíš o nic nejde. Toho se neboj.
5) to pravý flashnutí jde jen na starých PSP (1000/2000) a nainstaluje ti to do flash paměti custom firmware, na kterým můžeš dělat prakticky skoro všechno, co hardware dovolí, na 3000 jde jen o jakýsi softwarový hack. Nezasahuje do flash paměti samotného firmwaru, jen se spouští podobně jako hra (jen poněkud divným způsobem). Přes ten hack (ChickHEN) pak můžeš spustit program, kterej emuluje custom firmware a můžeš dělat SKORO všechno, co na regulérním cfw. Ale pokud nehodláš na PSP pirátit, tak ti bude téměř k hovnu...Jo vlastně ty emulatory, ty bys měl v pohodě spustit pokud vím, ale pluginy, PSX, tam už se budeš potýkat s problémy, ne-li úplnou nefunkčností...
6) když na PSP3000 spustíš ten hack a následně cfw, budeš ho mít stále spuštěný. Pokud ale PSP nedej bože vypneš, budeš se muset znova stresovat se spouštěním, což je vážně peklo. Hack se totiž vymaže z RAMky a ty budeš mít spuštěnej opět oficiální firmware, na kterým ale nepřehraješ nový hry (kvůli vyžadujícímu aktuálnímu firmwaru). Teda jen některý že jo...

Edit: Ted mě napadá, že možná nespustíš hry vyžadující vyšší firmware z UMDčka vůbec, protože já třeba mám CFW (a to je plnohodnotnej custom firmware) a kupoval jsem si MGS: Peace Walker až z USA (kvůli limitce) a nespustím ho. Možná je to způsobeno některejma pluginama, ale to pochybuju, takže to stejně hraju ze stažený ISO verze hry, přestože mám origo. Navíc tak můžu do PSP nacpat mnohem víc her, než jen na UMD (ale to už je zas jiná věc PSP (Playstation Portable) Wink3 ).

Ale když se zase zapřemýšlím nad tím, že to nespustíš z UMD, tak je tu naopak možnost si tu hru zálohovat do ISO (samozřejmě neoficiálně), tím pádem bys spustil hru, kterou máš na UMD, akorát bys ji hrál z ISO souboru, tudíž UMD můžeš mít schovaný...Je to takovej způsob pirátění, ale vlastně jsi za tu hru zaplatil a ted si umožňuješ ji hrát.

Kurva dlouhej post a ještě nesrozumitelně...To su celej já:/.
Návrat nahoru Goto down
http://www.metalgearsolid.cz
Akira
Wall Man
Akira


Poeet p?íspivku : 270
Age : 38
Registration date : 27. 05. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 17:50

počkej, počkej... jak nespustím hry z UMD, to je vážně silně odstrašující teda.. se na to vyseru a bude to, radši.. některé hry na UMD vyžadují vyší fw? To je blbina ne? To by pak na starejch PSP nešli hrát hry na UMD vydaný nedávno, které pro spuštění potřebujou vyšší fw než má člověk ve svém PSP, to je ňáká hovadina.. a nebo jsem tě debilně pochopil
Návrat nahoru Goto down
http://www.rygar.ic.cz
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 18:56

S tím firmware (oficiálním), který potřebuješ ke spuštění těch nových her není problém, protože ať už máš jakoukoliv verzi PSP, tak pokud budeš mít originální hru na UMD, tak si z toho UMD budeš moci do PSP nainstalovat tu verzi firmware, která je zrovna aktuální, protože s tou hrou je na tom UMD právě ještě ten firmware, který byl zrovna v dobu vydání hry aktuální.
Pak je tady ještě možnost si ten firmware stáhnout z oficiálních stránek SONY, ale musíš vědět, jakou verzi PSP máš. Pokud budeš mít EU verzi PSP (což je asi nepravděpodobnější) tak musíš firmware aktualizovat vždycky na evropských stránkách SONY na Playstation Network.
Návrat nahoru Goto down
Sol!d_Sn@k3
Pyramid Head
Sol!d_Sn@k3


Poeet p?íspivku : 533
Age : 33
Bydliště : Metal Gear Hideout
Registration date : 17. 01. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 19:01

Pochopil jsi mě správně i špatně PSP (Playstation Portable) Grin3 . Ta hra obsahuje aktualizaci (pro ty, co nemají možnost se připojit k netu) oficiálního firmwaru, abys ji mohl hrát. Na verzi PSP nezáleží, všechny jsou výkonnostně stejný (jen PSP 1000 má tuším jen 32 RAM bo co to tam je za shit, ale všechny ostatní jsou pak už úplně stejný...a ani to 1000 se nijak neliší, páč přehraješ všechno).

Příklad: MGS Peace Walker vyžaduje firmware 6.20 tuším. S nižším oficiálním firmwarem si ho nezahraješ. Takže já se svým 5.50 ho hrát nemůžu (když neberu v potaz jisté neoficiální cesty). Ten můj firmware je ale cfw, tudíž si tu hru můžu zálohovat do ISO souboru a hrát to přímo z paměťovky.

Další možnost, jak si hru zahrát je nainstalovat ten požadovaný firmware. Tím si ale znemožním spoustu vychytávek a mě, jakožto hernímu redaktorovi by to dost uškodilo. Hry se z velké části snažím pořizovat legálně a to bud koupením nebo pořízením novinářské promo verze. Teda tak to bylo dřív...ted ty hry mívám sice na UMD, ale ještě bokem je stahuju, abych je mohl vůbec hrát. PSP (Playstation Portable) Bloodcry , ale pssst. Kdybych totiž nainstaloval ten cfw, tak si sice zahraju hru z UMD, ale zase bych nemohl natáčet gameplaye a na videorecenze by to byl dost značný nedostatek. (ale ted, když mě došlo, že si můžu ta ISA dělat sám, tak už nemusím stahovat PSP (Playstation Portable) Wink3 ).

Kurva zním jak největší pirát, ale to už tak vážně není. Dřív ano, ale teď, když mám prachy už ne...
Návrat nahoru Goto down
http://www.metalgearsolid.cz
Akira
Wall Man
Akira


Poeet p?íspivku : 270
Age : 38
Registration date : 27. 05. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 20:02

taaaak paaanove, nesmirně si vážím toho, co jste napsali, ale zkusíme to následovně, jestli na to ovšem máte nervy... měli byste brát v potaz, že jsem nikdy tohle neřešil, psp budu mít teď nově, takže je vše pro mě nové.. spoustu věcí tu chápu, co jste napsali, ale asi mi unikl důležitej základ.. já vám teď řeknu, co jsem z toho pochopil a vy mě prosím doplňte a opravte, abych pochopil zcela...


za prvý PSP (Playstation Portable) Rolf PSP, pěkná mašinka.. jsou různé druhy, 1OOO, 2OOO, 3OOO a GO NEŘEŠIM.. to číslo na konci (např. 4 je evropa) je podle země, to jsem taky pochopil

tzn. že v Evropě máme tedy 3004 PSP (Playstation Portable) Grin3 jooo, zatím si jistě vedu dobře no a pokračujem PSP (Playstation Portable) 2giggle

k tomu každé to psp pracuje na jiném fw (tzv. operační systém)

já budu mít PSP 3004, firmware 5.02 a to je dobře, protože flashovat se dá do verze 5.03 (nezáleží tedy na tom, jaké kdo má PSP, myšleno 1000, 2000, 3000, jde pouze o ten fw se kterým PSP kdo má)

a jedeme dále, hoho, zatím gut ne? PSP (Playstation Portable) Bloodth2 taaaaaa


každá hra pracuje pod jiným fw jak jste tu napsali a u každé hry na UMD je k dispozici fw, se kterým hra pracuje, tzn. že já mám fw na PSP 5.02 a hra dejme tomu plácnu Final Fanasy Crysis Core pracuje na fw 5.7 tak při spuštění se mi fw updatuje na svém PSP na fw 5.7 a hra se spustí, jo???

Něco jako u PS3, kde si mi updatuje systém, různé hry vyžadují novější update

No, ale to pak nechápu, když by to takhle bylo, kua to nedává smysl, bych pak měl fw 5.7 kvůli Crysis Core a nemohl bych flashnout, když to lze do 5.03



rozumíte co tím mám na mysli? prostě to fw mě pěkně vysírá a nechci ani vědět, jak tohle asi vysírá vás, když se musíte dívat na takovýho dementa, ale soráč, nerozumím tomu pořádně a abych řekl pravdu, netušil jsem, že budu muset řešit tyhle věci s pořízením PSP a chtěl bych tomu rozumět na 100%


Návrat nahoru Goto down
http://www.rygar.ic.cz
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 20:25

Myslím, že je to tak, že když si updatuješ firmware v PSP na vyšší (třeba 6,50), tak si ho pak zase můžeš updatovat na nižší (třeba 6,25). Ale tím si nejsem jistej, protože když u tý hry klikneš na položku s tím firmware a ta hra vyžaduje nižší firmware, než máš zrovna v PSP, tak se napíše jenom něco ve smyslu, že máš dostačující verzi firmware pro danou hru. To bys pak právě musel z toho PS Store stáhnout ten nižší, ale tím si opravdu nejsem jistej, jestli by ti to PSP pak dovolilo nainstalovat na tu nižší verzi.
Já jsem si totiž kdysi párkrát musel stáhnout vyšší verzi toho firmware, abych si mohl záhrát nějaký dema.
Jinak PSP jsem hacknutý nebo flashnutý nebo jak se tomu říká, nikdy neměl. Jenom s tím, co jsem výše napsal jsem chtěl alespoň pomoc.
Návrat nahoru Goto down
Akira
Wall Man
Akira


Poeet p?íspivku : 270
Age : 38
Registration date : 27. 05. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 20:32

kdyby to takhle bylo, tak proč by se řešilo, do jakého fw se dá flashovat, pak by to bylo jedno, jaké si kdo psp koupí a pak si jednoduše stáhl fw potřebné pro flashnutí...

co jsem vybíral psp, myslel jsem si, že fw co je na každém psp je základ, kterej tam vždy je a nedá se sním hýbat (snižovat, zvyšovat).. protože když by to takhle bylo, tak si přece může člověk koupit nové psp s fw třeba 6 a pak si jednoduše snížit fw na požadované číslo pro flash

prostě nechápu.. takže jako ani nechápu, proč jsem tedy sháněl psp 3OOO s fw do 5.03, když původně tohle PSP mohlo mít nové fw třeba 6 a dotyčnej ho pak snížil na fw 5.02, které už se dá flashovat..
Návrat nahoru Goto down
http://www.rygar.ic.cz
Sol!d_Sn@k3
Pyramid Head
Sol!d_Sn@k3


Poeet p?íspivku : 533
Age : 33
Bydliště : Metal Gear Hideout
Registration date : 17. 01. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 21:40

Takže ještě jednou od začátku. Pochopil jsi to úplně špatně. Máš PSP jo. To je taková malá věcička, na který můžeš hrát hry, poslouchat písničky, koukat na filmy...Podobně jako na PS3 i PSP má firmware, což je jakýsi operační systém PSPčka. Dejme tomu, že máš nový PSP s firmwarem 3.30. Ale koupil sis hru, která vyžaduje 3.35. Aktualizaci můžeš udělat z UMDčka, protože vždycky tam požadnovaný fw je! Ale můžeš to provádět i hned po vydání toho firmwaru přes online aktualizaci (jako na PS3). Provedeš tedy aktualizaci na 3.50 a hra, jelikož vyžaduje nižší - 3.35 ti na tom bez problému pojede. Říkejme tomu zpětná kompatibilita. To se stále pohybujeme v rámci oficiálních firmwarů.

Co se týče těch různých typů PSP - sakra jak ti mám vysvětlit, že všechny jsou STEJNÝÝÝÝ!!! UUUAAAAA STAAAARS!!! Můžeš mít PSP 1000 s nejnovějším firmwarem, dejme tomu 6.22 tuším je ted poslední, ale to bych kecal...a můžeš na něm hrát ty samé hry, jako na PSP 3000 se stejným firmwarem.

A k tomu "downgradu" firmwaru - nejde to. Jednou nainstaluješ vyšší a už není cesty zpět (co se oficiální cesty týče).

Opusťme ale oficiální scénu a přejděme do handheldového podsvětí. Hacking PSP se dělí na 3 frakce:
- PSP 1000 + PSP 2000 - plně hackovatelný s jakokouliv verzí oficiálního firmwaru
- PSP 2000 (se základní deskou TA088v.3) + PSP 3000 - částečně hackovatelný s verzí oficiálního firmwaru 5.03
- PSP Go - fuck you bitch!!! neexistuje žádný způsob hacku a jelikož nemá ani UMD mechaniku, všechno musíš kupovat elektronicky na Store...

Snad je to takhle dost srozumitelné...

Edit: V hlavě mám hrozně moc slov, které bych chtěl říct, ale než je napíšu, tak je zapomínám, proto to občas zní tak zmateně PSP (Playstation Portable) Rolf . Kdybys chtěl, můžem se sejít na Skypu a já bych ti všechno od začátku vysvětlil. Bylo by to tak mnohem jednodušší, rychlejší a efektivnější.
Návrat nahoru Goto down
http://www.metalgearsolid.cz
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 22:10

A jak se dá ze hry pro PSP udělat ten .iso formát, když se to UMD nedá ani dát do počítače? Jsou na to pořeba nějaký hardwarový doplňky nebo jenom stačí propojit PSP pomocí USB s počítačem?
Návrat nahoru Goto down
Sol!d_Sn@k3
Pyramid Head
Sol!d_Sn@k3


Poeet p?íspivku : 533
Age : 33
Bydliště : Metal Gear Hideout
Registration date : 17. 01. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 22:24

Musíš mít custom firmware a potřebný homebrew softík.
Návrat nahoru Goto down
http://www.metalgearsolid.cz
Akira
Wall Man
Akira


Poeet p?íspivku : 270
Age : 38
Registration date : 27. 05. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 22:38

ok, takže co mi teď přijde psp s fw 5.02 tak hned flashnout, než si na tom třeba spustím hru z UMD, která poběží na fw třeba 5.7, protože pak už se nebudu moct vrátit k fw 5.02 ???

Takže to si asi nic na tom nezahraju co teď mám, aby se mi náhodou nenavýšil kvůli hře z UMD fw.. to je dost divný
Návrat nahoru Goto down
http://www.rygar.ic.cz
Sol!d_Sn@k3
Pyramid Head
Sol!d_Sn@k3


Poeet p?íspivku : 533
Age : 33
Bydliště : Metal Gear Hideout
Registration date : 17. 01. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 22:41

Ta instalace je dobrovolná. Objeví se ti ikona. A flashnout můžeš jen z 5.03. Hele, zítra po třetí hodně budu doma, tak ti všechno vysvětlím na Skypu jo. Takhle to je vážně nahovno. Já totiž neumím vůbec vysvětlovat z výše uvedeného důvodu PSP (Playstation Portable) 2wasntme .
Návrat nahoru Goto down
http://www.metalgearsolid.cz
Akira
Wall Man
Akira


Poeet p?íspivku : 270
Age : 38
Registration date : 27. 05. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeTue 21 Sep 2010 - 22:51

já nemám skype, leda icq

takže fajn, navyšovat fw nebudu a když to nějaká hra co mám na umd bude potřebovat, tak hold počkám nejdřív na flash

no a s tím mě vlastně ještě zajímá, když to flasnu a povede se to, tak potom už je to jedno jakou verzi fw na psp mít budu? Po tom hacknutí z verze 5.03 mám na mysli.. to už pak můžu navyšovat? Protože jinak si asi hry na umd nezahraju, že jo a asi se mi nebude chtít kvůli tomu dělat ze všech svejch umd iso soubor a mít hru na kartě., když mám ta umd.. to by bylo k ničemu a plýtvalo by to místem
Návrat nahoru Goto down
http://www.rygar.ic.cz
Sol!d_Sn@k3
Pyramid Head
Sol!d_Sn@k3


Poeet p?íspivku : 533
Age : 33
Bydliště : Metal Gear Hideout
Registration date : 17. 01. 09

PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitimeWed 22 Sep 2010 - 7:16

Ty musíš číst jen půlku toho, co píšu nebo co... Kdyžtak si přečti tohle, snad to nějak pomůže... http://psp.novinky.org/view.php?cisloclanku=2009050005 . A jestli máš mikrofon, tak stažení skypu je otázka dvou minut...
Návrat nahoru Goto down
http://www.metalgearsolid.cz
Sponsored content





PSP (Playstation Portable) Empty
PříspěvekPředmět: Re: PSP (Playstation Portable)   PSP (Playstation Portable) Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
PSP (Playstation Portable)
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» PLAYSTATION originalni stare hry prodam

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Silent Hill Heaven Fórum :: Lake View Hotel :: Obecná diskuze-
Přejdi na: