Silent Hill Heaven Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


České Silent Hill Heaven Fórum
 
silent-hill.cz  PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 ach ty souboje...všeho moc škodí

Goto down 
+3
g.schreiber
Rinter
aldaris
7 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Karambit
Registrovaný uživatel



Poeet p?íspivku : 8
Age : 35
Registration date : 30. 10. 09

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeFri 30 Oct 2009 - 13:58

Homecoming jsem sice ještě nedohrál (jsem akorát v SH), ale ta policejní stanice je celkem jednoduchá lokace . Vždyť stačí pořád utíkat, až na 2 nepřátelé, které musíte oddělat (nejlíp brokovnící ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Rifle ), protože je třeba použít sekeru na zprůchodnění cesty a pak jednoho v garáži. ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Smash
Souboje jsou celkem těžký, ale přijde mi, že je to akorát. Ovládají se mnohem líp než ve 4 a hlavně jsou zábavný. Navíc se u nich víc bojím, když vím, že stačí jedna sestra a jdu za světlem... ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Knife Gameplay se mi až na jednoduchý puzzly líbí zatím nejvíc z předchozích dílů. Ty jsem hrál kvůli atmosféře, příběhu a puzzlům, ale teď jsou konečně dobře udělaný i souboje a nepřijdou mi jen jako nutný zlo, jak tomu bylo v předchozích dílech. Celkově mě Homecoming mile překvapil. Sice to není nic originálního, a chápu, že někomu to moc nesedne, ale přesto buďme rádi, že to dopadlo takhle. Resident Evil 4 a 5 (ten především) dělali pořád Japonci a jak to dopadlo... ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Hanganim
Návrat nahoru Goto down
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeFri 30 Oct 2009 - 18:24

Karambit napsal:
Homecoming jsem sice ještě nedohrál (jsem akorát v SH), ale ta policejní stanice je celkem jednoduchá lokace . Vždyť stačí pořád utíkat, až na 2 nepřátelé, které musíte oddělat (nejlíp brokovnící ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Rifle ), protože je třeba použít sekeru na zprůchodnění cesty a pak jednoho v garáži. ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Smash
Souboje jsou celkem těžký, ale přijde mi, že je to akorát. Ovládají se mnohem líp než ve 4 a hlavně jsou zábavný. Navíc se u nich víc bojím, když vím, že stačí jedna sestra a jdu za světlem... ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Knife Gameplay se mi až na jednoduchý puzzly líbí zatím nejvíc z předchozích dílů. Ty jsem hrál kvůli atmosféře, příběhu a puzzlům, ale teď jsou konečně dobře udělaný i souboje a nepřijdou mi jen jako nutný zlo, jak tomu bylo v předchozích dílech. Celkově mě Homecoming mile překvapil. Sice to není nic originálního, a chápu, že někomu to moc nesedne, ale přesto buďme rádi, že to dopadlo takhle. Resident Evil 4 a 5 (ten především) dělali pořád Japonci a jak to dopadlo... ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Hanganim

Mi přijde, že se vývojáři soustředí příliš na vypilování systému soubojů místo aby se snažili zamakat na puzzlech a atmosféře...
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeFri 30 Oct 2009 - 22:41

pepazdepa napsal:
Karambit napsal:
Homecoming jsem sice ještě nedohrál (jsem akorát v SH), ale ta policejní stanice je celkem jednoduchá lokace . Vždyť stačí pořád utíkat, až na 2 nepřátelé, které musíte oddělat (nejlíp brokovnící ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Rifle ), protože je třeba použít sekeru na zprůchodnění cesty a pak jednoho v garáži. ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Smash
Souboje jsou celkem těžký, ale přijde mi, že je to akorát. Ovládají se mnohem líp než ve 4 a hlavně jsou zábavný. Navíc se u nich víc bojím, když vím, že stačí jedna sestra a jdu za světlem... ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Knife Gameplay se mi až na jednoduchý puzzly líbí zatím nejvíc z předchozích dílů. Ty jsem hrál kvůli atmosféře, příběhu a puzzlům, ale teď jsou konečně dobře udělaný i souboje a nepřijdou mi jen jako nutný zlo, jak tomu bylo v předchozích dílech. Celkově mě Homecoming mile překvapil. Sice to není nic originálního, a chápu, že někomu to moc nesedne, ale přesto buďme rádi, že to dopadlo takhle. Resident Evil 4 a 5 (ten především) dělali pořád Japonci a jak to dopadlo... ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Hanganim

Mi přijde, že se vývojáři soustředí příliš na vypilování systému soubojů místo aby se snažili zamakat na puzzlech a atmosféře...
Mám stejný pocit, proto to už nikdy hrát nebudu. S kvalitou a atmosférou SH2, se tento vejškrabek vůbec ale vůbec nedá srovnat.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Karambit
Registrovaný uživatel



Poeet p?íspivku : 8
Age : 35
Registration date : 30. 10. 09

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeSat 31 Oct 2009 - 9:29

Atmosféra mi přijde dobrá. Co se týče soubojů a puzzlů tak na tom něco bude, ale na druhou stranu čeho je ve VŠECH SH více? Soubojů nebo puzzlů? Takže mi přijde pořád lepší, když jsou vypilovaný souboje, kterých je víc než puzzlů.
Aldarisi, myslel jsem, že jsou to hlavně ty souboje co ti vadí.
Návrat nahoru Goto down
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeSat 31 Oct 2009 - 10:25

To pak není strach o hlavního hrdinu, kterak dopadne, ale strach o život herní postavy, abych nemusel loadovat poslední uloženou pozici.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeSat 31 Oct 2009 - 10:43

Karambit napsal:
Atmosféra mi přijde dobrá. Co se týče soubojů a puzzlů tak na tom něco bude, ale na druhou stranu čeho je ve VŠECH SH více? Soubojů nebo puzzlů? Takže mi přijde pořád lepší, když jsou vypilovaný souboje, kterých je víc než puzzlů.
Aldarisi, myslel jsem, že jsou to hlavně ty souboje co ti vadí.
V první řadě souboje, ale chybí i ta pravá atmosféra, novější díly ji už nikdy mít nebudou. Souhlasím s tebou Pepo, tak nějak to taky vidím.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
pepazdepa
Administrátor
pepazdepa


Poeet p?íspivku : 940
Age : 36
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 12. 08. 06

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeSat 31 Oct 2009 - 12:59

Neříkám teda nutně, že by nepřátelé měli stát v rohu a čekat až je hlavní hrdina(-nka) zmlátí ocelovou trubkou. Je dobré mít tam určité napětí, dokonce je fajn mít pár přátel, které je těžké zabít. Ale to mají být bossové a ne první nepřátelé, které člověk ve hře potká.
Návrat nahoru Goto down
Sparito
Wall Man



Poeet p?íspivku : 263
Age : 44
Registration date : 27. 12. 07

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeSun 1 Nov 2009 - 11:25

pepazdepa napsal:
Tak jsem právě na začátku Grandhotelu a musím uznat, že sic v úvodní noční můře muset chodit okolo sestřiček se zhasnutým světlem bylo správně strašidelné, teď už mi to akorát leze na nervy. Psi a sestřičky se celkem ještě daly, ovšem Numbbodyčka (nebo jak se to tady jmenuje, prostě to co fluše z břicha kyselinu a vůbec je takový příliš aktivní) to je skutečné peklo. Člověk do nich kropí a seká a ono to s nima nic nedělá. Zlatý ty brouci, i když i ti, když si nevšimnete, že se vám health bar pomalu zmenšuje a máte jakési černé obtloustlé rameno, je to taky pěkně debilní. Snad se to obrátí a přibude puzzlů a ubyde otravných soubojů. Aspoň, že grafika je fajn a práce s dialogama též dobrá. A to ani nemluvím o hudbě. ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Smitten

Smokery střílej pistolí do břicha, vždycky když se chystají plivnout a otevřou slabinu. Jinak jestli už tohle nedáváš, tak se netěš až budeš muset bojovat se 3 nepřátely naráz. Very Happy A ještě další rada, používej nůž na sestřičky, lurkery, psy a brouky. Sekeru na needlery. Ještě tam jsou další nepřátele, ale nechci ti kazit překvapení. Každý z nepřátel má svoje slabé místo a 80 procent hry budeš vždycky bojovat stylem jeden na jednoho. V ostatních případech se vyplatí utéct, když to jde, hlavně na ulichích, zbytek musíš někdy zabít, jinak tě budou pronásledovat. Naštěstí těch míst není moc.

Jinak ta policejní stanice je lehká, jen je to taková lineární akční pasáž. A jak už karambit napsal, tak tam stačí zabít dva nepřátelé, jinak jenom utíkat.

Mě se překvapivě Homecoming líbil a to jsem to odsuzoval z recenzí a názorů druhých. Všichni na to plivají, že to je nehratelné, nemá to příběh, atmosféru nebo žádnou symboliku. Mě se zdá, že to všichni to odsuzují jen proto odkud tenhle díl pochází a s touhle myšlenkou to jdou hrát a i kdyby to bylo trochu dobré, tak to budou zapírat. Jediné, co opravdu sráží tuhle hru do kolen je množsví nedodělků. Zbraň občas nechce vystřelit, kupodivu jen když míříte na nepřátele, někdy vypadávají zvuky nebo mají divné přechody, animace postav jsou místy odfláknuté a nerovanjí se tomu, co bylo v předchozích dílech. Přesto jsem tohle zkousl, dojel to do samotného konce a líbilo se mi to. Příběh jsem považoval jen za obyčejné kopírování dvojky se stejným zvratem, naštěstí tvůrci se snažili udělat ještě jeden zvrat a ten se povedl. Do samotného konce je těžké odhadnout o co přesně jde. A jak se to člověk dozví, má pochyby jestli si to jen tak scénárista nevymyslel v závěru. Ale když si hru člověk zahraje podruhé vidí samé odkazy už od začátku, které tomu naznačují. Navíc to přidává k celému mýtu o Silent Hillu novou příběhovou část. Třeba takové Origins, skvěle zpracované, nepřínáší do přběhu vůbec nic nového a ještě se zdá nadbytečnou částí, která nemusí existovat.

Ale abych to zase nepřechvaloval ještě se mi nelíbila jedna věc. Celkový vzhled a zpracování. Hodně v tom jde vidět inspirace filmem. Vizáž prsatých sestřiček, peelingový efekt, přítomnost Pyramidheda plus ještě jednu věc, kterou nechci prozradit, určitě to ještě všichni nehráli. Měl jsem celou dobu pocit, že hraju spíše nějaký doplňkový materiál k filmu než samotné herní serii. Možná bylo lepší ohlásit Homecoming jako spin off série patříci k filmu. Když už se přes tychle věci člověk dostane je to pořád dobrá hra .
Návrat nahoru Goto down
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeSun 1 Nov 2009 - 14:34

Na smokery stačí 1-2 rány z pistole do plic když je otevře (poetickej fígl) - na needlery je sekera k ničemu - ty svině jsou strašně rychlý a než se rozpřáhneš tak tě 2x trefí - na ty je taky nejlepší nůž - já používala nůž snad na vše krom bossů - je to rychlá zbraň a když uhýbáš tak to není těžký - je to jen o zvyku

že akce v sh5 přibyla je ale to poslední co by mi vadilo. Jak připomněl deckard - pořád to není takovej obrat jak RE4 (sice výborná hra ale zlaté RE 123 a CV) Pořád se před potvorama dá zdrhnout a je to aspoň zpestření...ale absence puzzlů mi vadí. Dialogy na prd a až na pár hlášek si je člověk prostě nezapamatuje. Ve trojce člověk hledá těžko nejlepší dialog, protože jsou všechny geniální. Dvojka to samý. (u jedničky mi občas vadí afektovanost, ale lisa má krásný hlas) Chybí tu nějaká ta tragická scéna - kde jsou všechny ty emoce...kde jsou scény u kterých se člověk div nerozbrečí?? amíci nemamíci - blizzard je taky z ameriky a přesto maj in-game videa z warcraftu trojky grády jako prase a hlášky odtamtud si pamatuju líp než co řekl nějakej Alex. Vůbec postavy jsou docela o ničem (jenom ten fitch a jeho dcerka je typická sh postava a pak alexova matka) Ale nejhorší je ten příběh. Myšlenka dvojky špatně okopírovaná a zamazaná nesmysly aby to nikdo nepoznal - nemá to co dělat s tím kdo to dělal...

Právě origins se mi líbilo daleko víc - a taky ho nedělali japonci, a přesto si zachoval atmosféru. Není pravda, že nepřináší nic nového - celkem dobře osvětluje co se stalo v jedničce ale zároveň pořád nevykecá všechno a Travis je daleko větší sympaťák než alex, alessin návrat je grandiózní...+ hra se zrcadly byl hodně dobrej nápad...0 má jediný nedostatek a to je délka - jako konverze z hheldu je prostě krátká, ale
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
Karambit
Registrovaný uživatel



Poeet p?íspivku : 8
Age : 35
Registration date : 30. 10. 09

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeSun 1 Nov 2009 - 16:03

Na Needler monstra používám sekeru. Počkám až začne útočit, pak uhnu a provedu silný útok. A pak opakuji dle potřeby. Na to se vůbec nechytaj a jde to raz dva ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Yay
Návrat nahoru Goto down
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeSun 1 Nov 2009 - 16:14

Karambit napsal:
Na Needler monstra používám sekeru. Počkám až začne útočit, pak uhnu a provedu silný útok. A pak opakuji dle potřeby. Na to se vůbec nechytaj a jde to raz dva ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Yay

tuhle taktiku jsem zkoušela, ale nešlo mi to ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Brood zlatej nožík...ale tak každej dle svého stylu a umu ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 2thumbsu
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
Karambit
Registrovaný uživatel



Poeet p?íspivku : 8
Age : 35
Registration date : 30. 10. 09

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeSun 1 Nov 2009 - 19:32

A jakou taktiku používáš s nožem? ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Ears
Návrat nahoru Goto down
Sparito
Wall Man



Poeet p?íspivku : 263
Age : 44
Registration date : 27. 12. 07

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeSun 1 Nov 2009 - 19:52

Zapomněl jsem dodat. Když Needler zaůtočí musí se zmáčknou kolečko a Alex to vykryje.
Návrat nahoru Goto down
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeMon 2 Nov 2009 - 21:03

stačí se dostak needlerovi k boku (úhybem) a pak ho řezat na nekrytá místa a než tě sekne zase uhnout a zase seknout nožem - tenhle způsob nevyžaduje tolik reflexivity - je to víc intuitivní a když sekneš párkrát vedle není to taková hrůza...jenže když to párkrát nevychytáš sekerou jsi docela v háji - se sekerou nemůžeš tak snadno uhýbat - sekera je spíš pro lidi co maj dobrý reflexy a uměj vychytat ten okamžik, kdy se rozpřáhnout a seknout...ale taky záleží na místě - třeba v tom výtahu v hotelu bych to jenom nožem nedala, ale sundat je sekerou je mnohem snažší ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Beatnik2
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
Sparito
Wall Man



Poeet p?íspivku : 263
Age : 44
Registration date : 27. 12. 07

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeMon 2 Nov 2009 - 22:00

Nožem jsem to nezkoušel. Jen mi příjde divné, když používám sekeru a snažím se je seknout, tak to pokaždé vykryjou, ale asi tak po pátém uderu se spustí animace, kdy Alex udělá finish chvat a Needler zemře.
Na ty ve výtahu jsem vzal pistoli, nic jiného mě v tu chvíli nenapadlo, ale zkusím při dalším hraní ten nůž.
Návrat nahoru Goto down
Karambit
Registrovaný uživatel



Poeet p?íspivku : 8
Age : 35
Registration date : 30. 10. 09

ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitimeTue 3 Nov 2009 - 18:36

To, že se neuhýbá se sekerou tak rychle jako s nožem jsem vůbec nevěděl. Každopádně zní to zajímavě, budu to hrát znova, tak to zkusím. ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Sneaky Díky ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 2thumbsu
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: ach ty souboje...všeho moc škodí   ach ty souboje...všeho moc škodí - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
ach ty souboje...všeho moc škodí
Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Silent Hill Heaven Fórum :: Central Silent Hill :: Silent Hill: Homecoming-
Přejdi na: