Silent Hill Heaven Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


České Silent Hill Heaven Fórum
 
silent-hill.cz  PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Lisa Garland

Goto down 
+7
g.schreiber
Hesi
vokoca
bomb
Rinter
aldaris
Lenne
11 posters
AutorZpráva
Lenne
Administrátorka

Lenne


Poeet p?íspivku : 534
Age : 35
Bydliště : Karviná
Registration date : 11. 08. 06

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeSun 18 Feb 2007 - 11:32

Věděli jste,že Lisa v SH1

Spoiler:

Mě to došlo až hodně dávno po tom Lisa Garland 2giggle
Návrat nahoru Goto down
http://silenthill.heavenforum.com
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeSun 18 Feb 2007 - 20:20

Lenne napsal:
Věděli jste,že Lisa v SH1

Spoiler:

Mě to došlo až hodně dávno po tom Lisa Garland 2giggle
No já z toho byl napřed zmatenej, ale pak mi došlo že je nejspíš zakletá v tom zvráceném světě, nebo mrtvá. Každopádně je mi jí líto, protože z toho nemůže pryč.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Rinter
Pyramid Head
Rinter


Poeet p?íspivku : 508
Age : 34
Bydliště : Blansko
Registration date : 12. 08. 06

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeSun 18 Feb 2007 - 21:35

jj, četl jsem to myslím na jedné stránce, kde byl rozbor SH1
Návrat nahoru Goto down
http://byrinter.blogspot.com
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeMon 22 Oct 2007 - 8:23

oa si totiz na konci vzpomela, ze je taky promenena, jako ty ostatni v nemocnici, ale zapomela na to.
Návrat nahoru Goto down
vokoca
Registrovaný uživatel



Poeet p?íspivku : 18
Age : 30
Registration date : 03. 01. 08

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeTue 8 Jan 2008 - 19:36

A to jak potom začala krvácet, to se měnila do podoby ostatních zmutovaných sestřiček, nebo umírala? A je taky divný že tam po ní zbyl jen deník, ale je to přece Silent Hill Lisa Garland Wink2 .
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeTue 8 Jan 2008 - 20:04

vokoca napsal:
A to jak potom začala krvácet, to se měnila do podoby ostatních zmutovaných sestřiček, nebo umírala? A je taky divný že tam po ní zbyl jen deník, ale je to přece Silent Hill Lisa Garland Wink2 .
Myslím, že umírala. Každopádně mi jí bylo strašně líto.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Hesi
Insane Cancer
Hesi


Poeet p?íspivku : 138
Age : 36
Registration date : 24. 12. 06

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeWed 13 Aug 2008 - 7:01

aldaris napsal:
vokoca napsal:
A to jak potom začala krvácet, to se měnila do podoby ostatních zmutovaných sestřiček, nebo umírala? A je taky divný že tam po ní zbyl jen deník, ale je to přece Silent Hill Lisa Garland Wink2 .
Myslím, že umírala. Každopádně mi jí bylo strašně líto.

No jestli umřela, tak ne na dlouho podle dvou z pěti možných konců... Chudáka Kaufman Lisa Garland Evil
Návrat nahoru Goto down
http://www.silent-hill.cz
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeWed 13 Aug 2008 - 23:14

Hesi napsal:


No jestli umřela, tak ne na dlouho podle dvou z pěti možných konců... Chudáka Kaufman Lisa Garland Evil

dobře mu tak...za to co Lise proved; jinak já myslim že byla mrtvá - nebo spíš jakýsi přízrak který si neuvědomuje vlastní smrt (něco jak 6. smysl) až si to uvědomí, pak se jako přízrak pořád potuluje otherworldem a pak najde Kaufmanna a vezme ho s sebou... Lisa Garland Bandana
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
Hesi
Insane Cancer
Hesi


Poeet p?íspivku : 138
Age : 36
Registration date : 24. 12. 06

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeThu 14 Aug 2008 - 16:15

g.schreiber napsal:
Hesi napsal:


No jestli umřela, tak ne na dlouho podle dvou z pěti možných konců... Chudáka Kaufman Lisa Garland Evil

dobře mu tak...za to co Lise proved; jinak já myslim že byla mrtvá - nebo spíš jakýsi přízrak který si neuvědomuje vlastní smrt (něco jak 6. smysl) až si to uvědomí, pak se jako přízrak pořád potuluje otherworldem a pak najde Kaufmanna a vezme ho s sebou... Lisa Garland Bandana

Hi, ve spojení s tím co jsi napsala, že Lisa je něco jako přízrak potulující se v otherworldu mě napadla jedna teorie – inspirace SH Hellraiserem – nakonec proč ne, když se mohli inspirovat Kingem (Bachman street v sh1 určitě není náhoda), proč ne Barkerem. Za předpokladu, že Silent Hill (nikoliv však jen omezeno na město) se vyskytuje ve třech dimenzích, jako ve filmu tedy: normální, mlžný/popelnatý (sakra je to mlha a sníh – pitomej film), otherworld. Potom mě napadlo, že Silent Hill funguje podobně jako u Hellraisera, lamet configuration (prostě ta kostka) – podle teorie co jsi napsala, hádám že Hellraisera znáš. Takže díly 0, 1, 3 bych přirovnal k Hellraiserům 1 – 4. A Silent Hilly 2 a 4 zase k Helraiserům 5 a 6. Zatímco James a Henry jakoby otevřely kostku a my prožíváme jejich „vlastní peklo“, tak v sh 0, 1, 3, jsme ti co sice kostku neotevřeli, nebo jí neotevřeli úmyslem, ale i přesto vidí Cenobity a zároveň je dokážou zničit. Kdybychom hráli v SH1 třeba za Kaufmana, potom by to spíš bylo jako hrát za Jamese ve 2. Dále mě napadlo, co když všichni, které si město „povolá“ – zmizí z okolního „normálního světa“ a přesunou se do mlžného, z kterého jsou pouze dvě cesty ven, buď do otherworldu nebo zpět do normálního světa a záleží jen na tom, jaké skutky udělají v mlžném Silent Hillu, pokud skutky nebudou dostatečné nebo pokud bude hlavní hřích prakticky nemožné odčinit, ale alespoň se o to pokusí, potom zůstanou v mlžném Silent Hillu na vždy. Také Pyramid Head nemusí být jen výplodem Jamesovi fantazie, ale jeden z vyšších posluhovačů Otherworldu, nebo právě naopak výplod fantazie po přečtení jisté knihy z viktoriánské doby, oboje by vysvětlilo, proč jej neviděl jen James. Tato teorie by mi taky odpověděla, proč beru SH2 a 4 (nekamenujte mě) jako spin offy. Nakonec bych ještě rád řekl, že mě tahle teorie napadla během několika minut a ještě jsem ji nedokázal úplně vychytat, a že většina teorií, tedy vlastně všechny, které se vztahují na Silent Hill jako sérii jsou mylné, protože je vlastně vytváříme my. Samozřejmě je nějaký základní scénář, ale spousta věcí je přidána, aby byli fanoušci spokojeni. Jak se říká o peníze jde vždy až v první řadě. Takže takový SH5 s PH!!! se bude určitě prodávat lépe, než bez PH a to i v případě, že by ho tam nijak logicky nešlo zapasovat, hlavně že tam bude. Na druhou stranu SH hry jsou vyjímečné třeba právě tím, že Cheryl položila k silnic Allesina mysl a ne Lisa, jak si myslel President Evil (dlouhou dobu uznávaná teorie). Lisa Garland Shrulesb
Návrat nahoru Goto down
http://www.silent-hill.cz
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeSun 17 Aug 2008 - 10:58

Hesi napsal:
Na druhou stranu SH hry jsou vyjímečné třeba právě tím, že Cheryl položila k silnic Allesina mysl a ne Lisa, jak si myslel President Evil (dlouhou dobu uznávaná teorie). Lisa Garland Shrulesb

jo to jsem si taky jednu dobu myslela a celkem mi to dávalo smysl (jakože ji za to kaufmann zabije) pak ale přišlo origins a odpovědělo mi na řadu otázek...k tomu Hellraiserovi - mě se hrozně líbí ta představa že peklo je strašně relativní pojem - kdo zná SH i Hellraiserovu sérii tak ho napadne že ta podobnost je více než zřejmá...pro mě osobně je tam jediný rozdíl - Otherworld jako takový není peklo (podle mě teda) - je to prostě "jiný svět"...jinak tvoje teorie se mi líbí (i když Harry "tu kostku" neotevřel neůmyslně - Alessa povolala jeho dceru a tím i jeho - i když to že někdo tu kostku otevře neúmyslně, neznamená že jde o náhodu - já bych jedničku srovnala třeba s H.2 - Kristy je sice povolána "otcem" (i když se časem ukáže že nešlo o jejího otce) ale nakonec pinheadovi pomůže zničit šíleného doktora...podobně jako Harry (vlastně podobně jako Travis) nevědomky pomůže Alesse zastavit šílenou Dahlii...
a ty krvavé matrace všude v otherworldu...jako dítě jsem kvůli H2 nemohla spát na čisté matraci, páč jsem měla strach "že si pro mě přijdou" Lisa Garland Rolf ...ty kreatury v ostnáčích...řetězy - trochu si otherworld půjčil z Hellraiserova inferna...
Četl jsi Carrie S. Kinga? To je nádhera...se souborem povídek Noční směna moje nejoblíbenější dílo od krále hororů - Inspiroval se jí Suzuki svým Kruhem a Alessa coby postava na níž jsou narážky v celé sérii taky trpí "carrieiným komplexem" ...ono těch popkulturních odkazů je hodně - teorií je samozřejmě milion...ale to je dobře - mě se na Silentu líbí ta náznakovost - že tě donutí nad tím uvažovat (já kvůli SH prostudovala mytologii a symbolismus - proto jsem došla na tu teorii Metatron - ne Samael)...no o prachy jde vždycky...ale ona se najde teorie co to dokáže odůvodnit jeho přítomnost; ve filmu to šlo odůvodnit několika způsoby, tak to půjde aj v pětce...jinak PH - mě tak napadlo že ti co uvíznou v Silent Hillu se můžou za určitých okolností stát PH....
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
Hesi
Insane Cancer
Hesi


Poeet p?íspivku : 138
Age : 36
Registration date : 24. 12. 06

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeSun 17 Aug 2008 - 21:55

g.schreiber napsal:
Hesi napsal:
Na druhou stranu SH hry jsou vyjímečné třeba právě tím, že Cheryl položila k silnic Allesina mysl a ne Lisa, jak si myslel President Evil (dlouhou dobu uznávaná teorie). Lisa Garland Shrulesb

jo to jsem si taky jednu dobu myslela a celkem mi to dávalo smysl (jakože ji za to kaufmann zabije) pak ale přišlo origins a odpovědělo mi na řadu otázek...k tomu Hellraiserovi - mě se hrozně líbí ta představa že peklo je strašně relativní pojem - kdo zná SH i Hellraiserovu sérii tak ho napadne že ta podobnost je více než zřejmá...pro mě osobně je tam jediný rozdíl - Otherworld jako takový není peklo (podle mě teda) - je to prostě "jiný svět"...jinak tvoje teorie se mi líbí (i když Harry "tu kostku" neotevřel neůmyslně - Alessa povolala jeho dceru a tím i jeho - i když to že někdo tu kostku otevře neúmyslně, neznamená že jde o náhodu - já bych jedničku srovnala třeba s H.2 - Kristy je sice povolána "otcem" (i když se časem ukáže že nešlo o jejího otce) ale nakonec pinheadovi pomůže zničit šíleného doktora...podobně jako Harry (vlastně podobně jako Travis) nevědomky pomůže Alesse zastavit šílenou Dahlii...
a ty krvavé matrace všude v otherworldu...jako dítě jsem kvůli H2 nemohla spát na čisté matraci, páč jsem měla strach "že si pro mě přijdou" Lisa Garland Rolf ...ty kreatury v ostnáčích...řetězy - trochu si otherworld půjčil z Hellraiserova inferna...
Četl jsi Carrie S. Kinga? To je nádhera...se souborem povídek Noční směna moje nejoblíbenější dílo od krále hororů - Inspiroval se jí Suzuki svým Kruhem a Alessa coby postava na níž jsou narážky v celé sérii taky trpí "carrieiným komplexem" ...ono těch popkulturních odkazů je hodně - teorií je samozřejmě milion...ale to je dobře - mě se na Silentu líbí ta náznakovost - že tě donutí nad tím uvažovat (já kvůli SH prostudovala mytologii a symbolismus - proto jsem došla na tu teorii Metatron - ne Samael)...no o prachy jde vždycky...ale ona se najde teorie co to dokáže odůvodnit jeho přítomnost; ve filmu to šlo odůvodnit několika způsoby, tak to půjde aj v pětce...jinak PH - mě tak napadlo že ti co uvíznou v Silent Hillu se můžou za určitých okolností stát PH....

Ti co uvíznou v Silent Hillu se můžou za určitých okolností stát PH, tak tohle je hodně zajímavý názor, který mě nikdy nenapadl, asi především proto, že jsem vždy o PH přemýšlel jako o jedné bytosti, přitom v souboji s Jamesem v SH2 jsou hned dva. Stejně tak, kdo ví, co s Travisem provede Butcher, za to že do něj sekl jeho vlastní sekyru v bad endingu… Navíc, když se vrátíme k Hellraiserovi, tak vlastně všichni Cenobiti, dokonce i sám Pinhead, byli dříve lidmi a až Leviathan z nich udělal démony/anděly. Odbočka, když si viděla poprvé Douga bradleyho bez masky, věřila si, že je to jeden a ten samý herec? Já teda ne, ale je to tak viděl jsem, jak ho maskovali, dokonce mu v prvním díle dali tak černý čočky, že půlku záběrů odehrál skoro po slepu. Lisa Garland Thumbsup
Kinga, čtu rád, i když Barkera mnohem radši, ale on toho napsal strašně moc, a tak se snažím číst především knížky, které jsem neviděl zfilmované, teda až na Pavučinu snů, takže jsem Carrie nečetl, což určitě napravím, i přesto že mě film moc nenadchl a to raději nemluvím o pokračování, přeci jen Kingovi náměti jsou více mystické a někdy bych se je nebál označit spíš za triléry s hororovým feelingem, než za plnokrevný horor. Ale kniha je kniha… Moje oblíbená kniha Cabal, je skvělá, ale film podle ní Noční Rasa už nic moc. Teď jsem přečetl Pytel Kostí a to prostě nemůžu označit za horor. Btw., závidím ti, že ses kvůli H2 bála, já ho viděl celkem pozdě a už to nebylo ono… Lisa Garland Bloodcry Zato třeba Deamon Wind v osmi letech, vidím mlhu a zdrhám o sto šest Lisa Garland Grin3 Lisa Garland Shrulesb
Návrat nahoru Goto down
http://www.silent-hill.cz
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeWed 20 Aug 2008 - 14:50

Hesi napsal:

Douga jsem bez masky viděla v nějakým dokumentu o hororrech - vzhledem k tomu že byla řeč o Hellraiserovi, tak jsem tu podobu tam našla, ale jinak bych ho asi nepoznala...

Abych se přiznala taky Kinga moc nečtu (já moc nečtu v globále - málo času) Carrie jsem viděla a film se mi líbil (i když je to spíš drama) další díly jsem (radši) neviděla...ale knížka je výborná...od Barkera jsem četla akorát 2 povídky - Hellraisera a věk touhy a pak první dva díly Abaratu - myslím že tahle kniha by Alessu velice zaujala Lisa Garland Yes Lisa Garland Wink3
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
Pyramid Head
Insane Cancer
Pyramid Head


Poeet p?íspivku : 169
Age : 34
Registration date : 17. 08. 08

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeMon 28 Jun 2010 - 23:47

Nechápu co máte pořád s těmi třemi dimenzemi sillent hill.Vždyt jsou jen dvě mlžny a otherworld,žádny normální se v 1,2 ani tři nevyskytuje.
Návrat nahoru Goto down
Sparito
Wall Man



Poeet p?íspivku : 263
Age : 44
Registration date : 27. 12. 07

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeTue 29 Jun 2010 - 0:59

Skutečný/Reálný Silent Hill tam je. Bez něj by nemohl existovat ten mlžný a otherworld, protože ty vychazjí z něho.
Návrat nahoru Goto down
Sol!d_Sn@k3
Pyramid Head
Sol!d_Sn@k3


Poeet p?íspivku : 533
Age : 33
Bydliště : Metal Gear Hideout
Registration date : 17. 01. 09

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeTue 29 Jun 2010 - 7:53

Rick Deckard napsal:
Skutečný/Reálný Silent Hill tam je. Bez něj by nemohl existovat ten mlžný a otherworld, protože ty vychazjí z něho.
Tak, tak. V SH2 je milionkrát zminovanej. Přece by Mary s Jamesem nebyli někde v prdeli...A jak by zaplatili pokoj v hotelu, kdyby tam nikdo nebyl?
Návrat nahoru Goto down
http://www.metalgearsolid.cz
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeTue 29 Jun 2010 - 11:32

On ale určitě ani ten skutečný nebude úplně ,,idylický" Lisa Garland Grin3
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Sparito
Wall Man



Poeet p?íspivku : 263
Age : 44
Registration date : 27. 12. 07

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeTue 29 Jun 2010 - 11:51

Teď už určitě ne. Very Happy Je to tam samý chuligán a okultista. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Pyramid Head
Insane Cancer
Pyramid Head


Poeet p?íspivku : 169
Age : 34
Registration date : 17. 08. 08

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeTue 29 Jun 2010 - 11:56

Podle mě sou ty dva,ten první jak tady zminujete tu byl,ale ještě předtím než udělali tohle s Alesou,což je někde kolem jedničky a James s Mary tam byli mnohem dříve.
Návrat nahoru Goto down
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeTue 29 Jun 2010 - 12:36

Je to vlastně tak, že ten hlavní svět, je ten náš (skutečný svět) kde žijeme. Když se ale někdo dostane do Silent Hillu, tak se dostane na místo, kde existuje jenom jakýsi "odraz" toho našeho skutečného světa (jiná dimenze), kde jednu dobu převládá mlžný svět a jednu dobu zase ten temný svět. Tyhle dva světy existují pohromadě a jeden bez druhého nemůžou být. Jsou to takové protiklady, jako den a noc nebo černá a bílá.
Návrat nahoru Goto down
Pyramid Head
Insane Cancer
Pyramid Head


Poeet p?íspivku : 169
Age : 34
Registration date : 17. 08. 08

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeTue 29 Jun 2010 - 12:57

jj řekl bych že Bomb to asi vystihl nejlépe.Very Happy
Návrat nahoru Goto down
jurasek1910
Registrovaný uživatel



Poeet p?íspivku : 2
Age : 27
Bydliště : Olomouc-ale né sakra opakuju nejsem hanák
Registration date : 27. 09. 13

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeFri 27 Sep 2013 - 2:16

Četl jsem, to je myslím nejrozumnější, že Lisu vytvořila Alessa ze svých vzpomínek na ni, aby Harryho zdržela v nemocnici (byla velmi atraktivní a furt somrovala ať ji nenechává samotnou), protože brala Haryho jako cizince (došlo k omylu mysel že Alessa je Cheryl, ale ta už přitom vůbec neexistovala) a ke všemu měl u sebe ten Flauros určený k její paralýze (celou dobu Dahlia Haryho využívala k dopadení své dcery). Nechtěla aby ji hledal a chtěla se ho zbavit, ale všimněte si v jak v té scéně kdy Dahlia Alessu konečně chytne, Alessa s ním předtím nejednala s úmyslem ho zabít (to mohla udělat kdykoliv, necítila od něj ale žádnou hrozbu, jenže netušila, že je to pěšák Dahlie a má u sebe Flauros), ale brala ho jako obtížný hmyz. A za další: Lisa umírá až když je Alessa v zajetí své matky a celý její svět (ten pekelný,other,strašidlový, dešťový) se hroutí (ta poslední mapa je totálně pošahaná: je tam kus z hospitalu, ze školy, místnosti nesou názvy pohanských bohů jak od H. P. Lovecrafta atd.-to je tím že když ho Alessa vytvořila už u toho nebyla při vědomý-také celé ty pekelné mapy dělala ona s cílem vás vystrašit a zahnat zpět-dávno by vás zabila nebýt ochranitelské ruky Dahlie- Alessa si myslela že utečete, jenže nevěděla, že Harry je hnán otcovským pudem a nelze ho tudíž polekat nějakými bubáky) jak se ten hnusný rudý svět rozpadá, Alessa přestává mít kontrolu nad Lisou a ta se chová jak ostatní monstra ve hře, čili nemusela zemřít ale dělat něco jiného jako enemy NPC ve hře (třeba se bugovat do zdi ve snaze vás zabít D:). Tak či tak byla to jen iluze (ale podle reálné osoby), která posloužila svému účelu. A to, že potom stáhne Kaufmana do pekla, umožní Alessa z posledních sil, nebo zasáhla some of vyšší moc (ale dle mého Lisa s ním v pekle nezůstala, to si nezaslouží, je to kladná postava). Lisa ve hře není tedy reálná, tu vidíme jen v intru jak se hádá s Kaufmanem (kvůli Alesse, drogám a nebo ji možná sexuálně zneužíval (známe to z Ordinace v růžové zahradě D:)). Chtěl bych ji někdy potkat v reálu. Asi bych jí koupil květinu a pozval na večeři D:. Ode mne vše.
A propo SH1 je nej ostatní díly jsou out a cthulhu je bůh. jen aby jste věděli o co se zajímám, nemám si s kým povídat.
Návrat nahoru Goto down
jurasek1910
Registrovaný uživatel



Poeet p?íspivku : 2
Age : 27
Bydliště : Olomouc-ale né sakra opakuju nejsem hanák
Registration date : 27. 09. 13

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeFri 27 Sep 2013 - 2:18

Četl jsem, to je myslím nejrozumnější, že Lisu vytvořila Alessa ze svých vzpomínek na ni, aby Harryho zdržela v nemocnici (byla velmi atraktivní a furt somrovala ať ji nenechává samotnou), protože brala Haryho jako cizince (došlo k omylu mysel že Alessa je Cheryl, ale ta už přitom vůbec neexistovala) a ke všemu měl u sebe ten Flauros určený k její paralýze (celou dobu Dahlia Haryho využívala k dopadení své dcery). Nechtěla aby ji hledal a chtěla se ho zbavit, ale všimněte si v jak v té scéně kdy Dahlia Alessu konečně chytne, Alessa s ním předtím nejednala s úmyslem ho zabít (to mohla udělat kdykoliv, necítila od něj ale žádnou hrozbu, jenže netušila, že je to pěšák Dahlie a má u sebe Flauros), ale brala ho jako obtížný hmyz. A za další: Lisa umírá až když je Alessa v zajetí své matky a celý její svět (ten pekelný,other,strašidlový, dešťový) se hroutí (ta poslední mapa je totálně pošahaná: je tam kus z hospitalu, ze školy, místnosti nesou názvy pohanských bohů jak od H. P. Lovecrafta atd.-to je tím že když ho Alessa vytvořila už u toho nebyla při vědomý-také celé ty pekelné mapy dělala ona s cílem vás vystrašit a zahnat zpět-dávno by vás zabila nebýt ochranitelské ruky Dahlie- Alessa si myslela že utečete, jenže nevěděla, že Harry je hnán otcovským pudem a nelze ho tudíž polekat nějakými bubáky) jak se ten hnusný rudý svět rozpadá, Alessa přestává mít kontrolu nad Lisou a ta se chová jak ostatní monstra ve hře, čili nemusela zemřít ale dělat něco jiného jako enemy NPC ve hře (třeba se bugovat do zdi ve snaze vás zabít D:). Tak či tak byla to jen iluze (ale podle reálné osoby), která posloužila svému účelu. A to, že potom stáhne Kaufmana do pekla, umožní Alessa z posledních sil, nebo zasáhla some of vyšší moc (ale dle mého Lisa s ním v pekle nezůstala, to si nezaslouží, je to kladná postava). Lisa ve hře není tedy reálná, tu vidíme jen v intru jak se hádá s Kaufmanem (kvůli Alesse, drogám a nebo ji možná sexuálně zneužíval (známe to z Ordinace v růžové zahradě D:)). Chtěl bych ji někdy potkat v reálu. Asi bych jí koupil květinu a pozval na večeři D:. Ode mne vše.
A propo SH1 je nej ostatní díly jsou out a cthulhu je bůh. jen aby jste věděli o co se zajímám, nemám si s kým povídat.
Návrat nahoru Goto down
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitimeSun 29 Sep 2013 - 16:56

Alessa otherworld nevytvořila...její otherworld prostě vznikl z jejích strachů. Tohle téma zhmotnění nočních můr se objevuje v každém díle. (ať už si o ostatních dílech myslíš cokoliv) Je to tak trochu alfa a omega celého SH. Otherworld jako odraz našeho nitra, našich obav, strachů i obsesí. Jinak otherworld existoval vždycky...dávno před Alessou. Alessa nechtěla Harryho vystrašit. Jediné co chtěla, zůstat schovaná ve svém otherworldu. Jenže pak přišla Cheryl. Alessa v podsatě celou dobu spíš Harryho vede. Skoro to chvílemi vypadá že Harry je pěšákem obou - Alessy i Dahlie. Tenhle rozkol jde dobře vidět v Origins - ale tam Travis pomáhá Alesse od začátku a jediné na co se Dahlia zmůže je "Why are you helping her???". Harry ale nemá páru co se tam děje a chce jen zpět svou dceru. Téhle nevědomosti Dahlia využívá - ale ne dlouho. Podle mě si Harry časem uvědomí, že Alessa není rozhodně tak démonická, jak Dahlia tvrdí.

Jak říkám, Alessa není nějaký démon, který by si kladl za cíl někoho děsit. Umožnila Harrymu vstupku do svého světa jen kvůli Cheryl. Alessa je spíš oběť, co volá o pomoc. Chtěla Harrymu otevřít oči aby zabránil Dahlii ve zrození boha. Ty můry co jsou v lokačkách souvisí s OW. Po Harrym jdou proto že jsou to můry a taky proto že (ač zpočátku nevědomky) pomáhá Alesse.

Nowhere. Ta lokačka kde je to tak trochu přeházené. Ono není úplně pravda že člověk by měl kontrolu nad svým otherworldem. Ze začátku možná, ale jak tě Otherworld pozná a ty necháš otherworld aby z tebe všechno to svinstvo vytahal - už není řeč o nějaké kontrole, protože začlo něco co nejde zastavit. V případě Alessy - došlo ke sjednocení dvou polovin a může tedy dojít ke zrození boha...Jestli si za boha chceš dosadit Cthulhua - pak ti to bude dávat smysl víc - pokud vím nowhere je chaos, a cthulhu je lord chaosu :3...moje vlastní teorie je podobná - dochází ke zrození Posvátné Ženy z lůna Posvátné Matky (Alessa) - temnota a chaos jsou odjakživa povážovány za počáteční/zárodečný stav světa a tudíž jde o aspekt ženy/matky...v tomto případě nowhere symbolizuje onen chaos ze kterého se zrodí řád v podobě Posvátné Ženy. Ti pohanští bohové - Kdysi jsem našla že ty jména patří menším olympským bohům, kteří souviseli s plodností. Další pěknou věcí je Ouroboros disk. Had co požírá svůj ocas...věčnost, plodnost. Podle mě to symbolizuje Alessinu schopnost se neustále reinkarnovat - viz obraz ve 3ce - Alessa mother of God, Daughter of God - podle toho by se dalo říct že Alessa je jak Holy Mother, tak Holy Woman. Jinak Nowhere se objevuje i v SH 3 - v podstatě ze stejného důvodu jako v jedničce.

Co se týče Lisy...tak jak říkáš by to šlo taky Wink Moje teorie je taková že ji Miachael střelil do hlavy. Proto má v Nowhere krev na hlavě. Michaela vidíme poprvé s bouchačkou v ruce a podivně zoufalým výrazem. V té samé místnosti v otherworldu najdeme Lisu. Podle mě je to spíš její duch. Odmítla uvěřit že zemřela a tak si ji Alessa nechá u sebe v otherworldu, aby se pak mohla pomstít Kaufmannovi...druhá verze souhlasí s tou tvojí - má stejný začátek...ale Lisin duch je jedna z těch Alessiných obsesí - Lisa byla jediná a zřejmě poslední osoba, které na Alesse tak nějak záleželo...pravda bude asi někde uprostřed...
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
Sponsored content





Lisa Garland Empty
PříspěvekPředmět: Re: Lisa Garland   Lisa Garland Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Lisa Garland
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Silent Hill Heaven Fórum :: Central Silent Hill :: Silent Hill 1-
Přejdi na: