Silent Hill Heaven Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


České Silent Hill Heaven Fórum
 
silent-hill.cz  PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Mala otazocka o smrti Marie

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
silent
Lying Creature



Poeet p?íspivku : 29
Age : 36
Bydliště : Trstená
Registration date : 05. 03. 10

Mala otazocka o smrti Marie Empty
PříspěvekPředmět: Mala otazocka o smrti Marie   Mala otazocka o smrti Marie Icon_minitimeFri 4 Mar 2011 - 19:49

Dlho-predlho si lamem hlavu nad smrtou Marie v SH2-jke. Zomrela pocas hry neviem asi 3 alebo 4 krat a to som ju navyse zabijal ako final bossa, a ja sa vas vazení kolegovia pytam ze co to ako ma znamenat, ako to mam chapat, coze je to za symbol lebo si to skratka nemozem vysvetlit. Takze pekne prosim zaplatajte mi tuto dieru v pribehu svojimi odpovedami.
Návrat nahoru Goto down
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

Mala otazocka o smrti Marie Empty
PříspěvekPředmět: Re: Mala otazocka o smrti Marie   Mala otazocka o smrti Marie Icon_minitimeFri 4 Mar 2011 - 22:48

Pokusím se. Mala otazocka o smrti Marie Yes Protože James Mary zabil a protože mu poslala onen dopis (nebo Jamesovi tak moc chyběla, že si to celé vymyslel/vysnil), kterým ho zvala do Silent Hillu, vzbudila se v Jamesovi nadějě, že svou milovanou ženu znovu uvidí. Bohužel, našel Marii. Mám pár teorií, které by mohly fungovat. První je taková a ta si myslím by mohla být i nejpravděpodobnější, že Mary se Jamesovi chtěla pomstít za její zabití a proto ho do města nalákala pod vidinou toho, že se s ní setká. Když James potkal Mariu, sám viděl, že je Mary velice podobná, ale bohužel Mary to (pro Jamese!) nebyla (myslím si ale, že ve skutečnosti to byla Mary, která úmyslně předstírala někoho jiného). Její přítomnost i ta podoba ho museli strašně mučit a trápit a k tomu všemu Maria začala kašlat stejně jako Mary. Co se týče těch Mariiných smrtí, to bylo nejspíš kvůly tomu, aby Jamese trestala znovu a znovu tím, že zas přišel o někoho "blízkého." Nakonec, když už byl na dně ho chtěla prostě zabít a skoncovat s ním. Druhá teorie by mohla být taková, že všechno víše uvedené by mohlo platit tak, že ale Maria nebyla Mary, ale prostě Maria, neznámá žena, která se Mary pouze podobala. Zbytek by mohl být podobný. James se trápí, protože znova a znova přichází o osobu, ke které si vybudoval vztah. Tam je ale zádrhel v tom, jak by normální a živá žena mohla několikrát po sobě zemřít? Doplnil bych to tím, že si tedy Jamesova mysl představovala Marii a ne Mary, nejspíš kvůli hluboko schovanému pocitu viny a "touhy" po sebepotrestání a očištění. Nevím, která z těch dvou teorií může být ta pravá, ostatně někdo jiný může přijít s úplně jinými. Tím je ale právě ta hra vyjímečná. Jak jsem ale napsal, sám bych se nejvíce přikláněl k té první možnosti.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Mala otazocka o smrti Marie Empty
PříspěvekPředmět: Re: Mala otazocka o smrti Marie   Mala otazocka o smrti Marie Icon_minitimeSat 5 Mar 2011 - 12:00

Vzpomínám si, že když jsem to hrál prvně, byl jsem z toho úplně stejně zmatenej. Arcade velmistr, to vysvětlil takto: Maria byla pro Jamese součástí trestu. Silent Hill vytvořil ženu úmyslně velmi podobnou Mary, i s Maryinými vzpomínkami (proto i starost o Lauru) a vším okolo. Symbolizovala i Jamesovu touhu po jiných ženách, když byla Mary nemocná a on se musel o ni jen starat. Maria pokaždé musela takovými způsoby zemřít proto, aby Jamesovi bylo připomenuto, že zemřela naprosto bezmocná, neschopná se bránit. Stejně jako Mary, když ji vraždil on. Nebohá Marie byla po smrti znovu vzkříšena a neměla ani potuchy o tom, že už byla zabita. Takto byl Jamesovi neustále připomínán jeho čin. A na konci se jednalo o Maryiinu pomstu za to všechno v podobě někoho, na kom Jamesovi v krátké době začalo dost záležet. Maria je vlastně jen tragická postava, vytvořená jen pro Jamese, těžko říct, zda by ji ostatní vůbec viděli.
Jestli chceš osvětlit nebo pochopit další věci, přečti si mou povídku o Jamesově příběhu v Silent Hillu, použil jsem do ní i poznatky Arcade Velmistra, protože na spoustu věcí bych nepřišel: http://www.silent-hill.cz/vlatnitvorbapovidkynesplslib.html
Pak pochopíš i některé další věci.


SPOILER: Ve scénáři Born from a Wish, zná přízrak Ernesta Baldwina Mariein neblahý osud. Přímo jí to neřekne, ale varuje před Jamesem. Baldwin zná celý Jamesův příběh i to, co ho čeká a proč. Arcade Velmistr se domnívá, že nápis ve městě, na který narazíte tuším během toulek po odchodu z nemocnice: ,,Jestli si stále ještě nepřeješ přestat, Jamesi, modlím se k Pánu, aby měl slitování nad tvou věčnou duši." Tak že je právě varování od Baldwina. Ví, že Jamese čeká nejspíše jen krutá smrt, sebevražda (ENDING WATER), opakování všeho od začátku (MARIA ENDING), jen malá naděje na přežití (ENDING LEAVE), či značně nejistý pokus o vzkříšení Mary (ENDING REBIRTH). Mě mrzí, že Baldwin není nějak více ve hře rozvinut, nebo nejsou nějak naznačeny jeho zásahy. Podle Arcade Velmistra tam jsou, ale máme si je najít sami Mala otazocka o smrti Marie Rolf Je moc škoda, že ta jeho stránka byla zrušena.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
silent
Lying Creature



Poeet p?íspivku : 29
Age : 36
Bydliště : Trstená
Registration date : 05. 03. 10

Mala otazocka o smrti Marie Empty
PříspěvekPředmět: Re: Mala otazocka o smrti Marie   Mala otazocka o smrti Marie Icon_minitimeSat 5 Mar 2011 - 18:56

Veeelka vdaka za objasnenie a vysvetlenie tohoto mojho pripadu. Konecne mi to dava zmysel a zapada to do seba a tvorí to tak jeden velmy putavy a napínavy príbeh.
PS: Zboznujem SH2 !!!
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

Mala otazocka o smrti Marie Empty
PříspěvekPředmět: Re: Mala otazocka o smrti Marie   Mala otazocka o smrti Marie Icon_minitimeSat 5 Mar 2011 - 21:30

silent napsal:
Veeelka vdaka za objasnenie a vysvetlenie tohoto mojho pripadu. Konecne mi to dava zmysel a zapada to do seba a tvorí to tak jeden velmy putavy a napínavy príbeh.
PS: Zboznujem SH2 !!!
To my zbožňujeme taky. Mala otazocka o smrti Marie Grin3
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Sponsored content





Mala otazocka o smrti Marie Empty
PříspěvekPředmět: Re: Mala otazocka o smrti Marie   Mala otazocka o smrti Marie Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Mala otazocka o smrti Marie
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Silent Hill Heaven Fórum :: Central Silent Hill :: Silent Hill 2-
Přejdi na: