Silent Hill Heaven Fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


České Silent Hill Heaven Fórum
 
silent-hill.cz  PříjemPříjem  Latest imagesLatest images  HledatHledat  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 To je fakt trapárna!

Goto down 
+12
bomb
cyrcles
wasago
travis
shephard
jamessunderland
g.schreiber
Valtiel
Hesi
Sparito
Sol!d_Sn@k3
aldaris
16 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
cyrcles
Insane Cancer
cyrcles


Poeet p?íspivku : 85
Age : 32
Bydliště : Lom u Mostu (Silent hill plnej cikánů- pro představu)
Registration date : 10. 08. 10

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeSun 22 Aug 2010 - 10:58

shephard napsal:
V Shattered Memories nejsou žádný souboje, může se jenom zdrhat. Taky vám to příjde jako úplná volovina? Navíc je to remake jedničky a to je to s dvojkou můj nejoblíbenější díl. Harry tam má brejle a vypadá jako teploušek. SH Homecoming není žádná sláva (neřekl bych trapárna, spíš slabší průměr) ale oproti tomu co příjde mu musím zvednou palec nahoru.

A rozhalenej Harry s líznutejma vlasama dozadu teploušek nebyl?:-D Teď se mi zdá realičtější.

Btw. dokoukal jsem kompletní gameplay s hq rozlišením páč nemám wii a teda kdyby to nebyl silent hill, tak je to docela průměrná hra... ale že je to silent hill tak jsem zklamanej. Éra SH 1,2,3 byla unikát, ty se nerestartujou. Ne takhle. S horším soundtrackem a konci, které kompletně rozlámaly příběh o Harrym, Cheryl, Alesse. Sice můj první SH byl homecoming, který uznávám kvůli dalšímu dílečku puzzle do skládačky příběhu a sympaťákovi Alexovi, ale amíci tuhle sérii táhnout neumí...
Návrat nahoru Goto down
http://ivozedek.blog.cz
g.schreiber
Moderátorka
g.schreiber


Poeet p?íspivku : 663
Age : 38
Bydliště : Silent Hill
Registration date : 07. 07. 08

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeTue 24 Aug 2010 - 9:32

no, o amíky nejde...SM dělal britskej climax...tuhle sérii umí táhnout jen jistá skupina lidí (nemusí to být čistě japonci)...jinak SM podle videí - výborný scénář, nejlepší ufo ending, ale taky jednotvárná monstra, neděsivý OW, hudba nic moc a hlavně prkenné postavy bez emocí... To je fakt trapárna! - Stránka 2 No
Návrat nahoru Goto down
http://rez.blog.cz/
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeSun 26 Sep 2010 - 21:54

No dohrál jsem Homecming a když jsem si všimnul této diskuze, nemohl jsem než taky něco napsat.
Na tu hru jsem byl docela zvědavý a podle toho, co jsem o ní věděl, jsem byl přesvědčený, že tak špatné to zase být nemusí. Jenže to nakonec nebyla tak úplně pravda. Nebudu zde psát, jak na prd jsou souboje (a oni na prd opravdu jsou) a jaké jsou ve hře bugy (hrál jsem PC verzi a pár se jich tam opravdu najde), ale to, co chci napsat je to, že tahle hra úplně postrádá všechno, co dělalo Silent Hill Silent Hillem. Ve většině recenzí bylo psáno, že hra začne nabívat na zajímavosti teprve až od druhé poloviny, ale abych pravdu řekl, ani tam to nebylo nic extra. Na začátku to v té nemocnici ještě šlo, i když samotná Alchemilla byla všelijak předělaná a ani jste nepoznali, že je to ona, pokud byste se nepodívali na mapu. Co přišlo pak? Nuda. Abych nijak zbytečně nespojloval, tak napíšu to, že první polovina hry měla do jisté míry svou zvláštní atmosféru, hlavně díky grafice a jejím barvám, ale zde mám pocit, že se opakuje ten stejný případ s The Romm. Ta hra by mohla být dobrá, pokud by to ovšem nebyl Silent Hill. Dokonce i ten The Room mi teď příjde zajímavější, protože je v něm jistá, vlastně velká dávka originality, která právě v Homecomingu není. Homecoming je totiž sestaven z věcí, které do Silent Hillu patří (kromě té akčnosti samozřemně), ale tyto věci postrádají svou duši. Prostě je to, jako když by Metal Geara najednou začali dělat v Activisionu.
Druhá polovina hry pak začala dostávat jisté kouzlo, které bylo ovšem už tak slabé, že nebylo téměř cítit. Musím říct (i když se mi budete určitě smát), že jsem dokonce použil trainer, protože ty souboje mi lezli na nervy tak, že bych se na snad i vykašlal, protože není nic horšího, než když do vás šílená sestřička začne sekat nožem jako smyslů zbavená a vy se jí snažíte vyhýbat jak to jen jde, ale ona vás pořád nějak nechce přestat sekat a at vás ze sta procent energie dostane na nulu během chvíle, přičemž vy můžete jen všechno sledovat. K čemu tam teda to vyhýbání je, když je nepoužitelné? Co bylo pak? Když jsem tedy měl načítováno, tak se všechno najednou změnilo. Když odpadla ta debilní frustrace z debilních soubojů s ještě debilnějšími monstry, tak jsem teprve poté začal vnímat onu atmosféru (pokud se to tak dá nazvat), která díky tomu předtím cítit nebyla. Není zde tedy něco špatně? Nevypovídá to snad něco o něčem? Možná si můžete myslet, že neumím hrát hry a že jsem číter. Hrál jsem už plno her, ale tohle byl opravdu krok vedle. Nevím, proč se v Konami pořád nějakým zvláštním způsobem snaží tuhle hru potopit. No o soubojích jsem psát nechtěl, ale na tom už nezáleží.
Další věc je ta, že si hodně lidí stěžuje na postavu Alexe, ale ten mi zas tak hrozný nepříjde, až tedy na ty hlášky "Hey man" a pak několik sprosťáren, které mi do této hry opravdu nesedí a je opravdu vidět, že je to práce američanů. Horší je na tom už postava Elle, ta zní jak kdyby se snažila nekoktat a proto mluví rychle a je téměř až k smíchu.
Z této hry je mi nějak na nic a jestli to tak půjde dál, tak se na náš Tichý Kopeček asi pěkně vykašlu.
Proč Origins, který nebyl japonský měl úplně vše, co měly první tři díly a tenhle s nimi nemá společné vůbec nic, tedy až na jméno?
Návrat nahoru Goto down
Sparito
Wall Man



Poeet p?íspivku : 263
Age : 43
Registration date : 27. 12. 07

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeSun 26 Sep 2010 - 22:20

Kvůli cheatům se ti snad nikdo smát nebude. Co jsem tady tak četl, PC verze je vážně prasárna se spousty bugů. Vůbec bych se nedivil, že ta obtížnost byla způsobena právě nedotažedným kódem hry. Třeba moje PS3 verze měla snad jen jeden bug, co vzpomínám a to ten, že dost selhávalo střílení. Zbraň nechtěla vystřelit, když jsem zrovna na někoho mířil. Proto jsem hlavního bosse umlátil sekerou a upíchal nožíkem. Spoušť na pistolích fungovala vždycky, když jsem mířil vedle. Jinak ten zbytek byl celkem funkční a taky dost vybalancovaný na mou obtížnost. Většina soubojů byla jeden na jednoho a to se dalo. Až na pár míst to bylo o nervy. Třeba na policejní stanici nebo ve stokách, kde hra nutí bojovat proti více příšerám a i ten systém uhýbání a vykrývaní fungoval. Jen šlo o timing.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeMon 27 Sep 2010 - 12:24

Bomb: píšeš mi z duše. Taky jsem musel používat trainer, protože přes policejní stanici bych se nedostal. Masivní bug jsem měl u Scarlett, nešla zabít. A jak říkáš, až po odpadnutí potíží s těžkými souboji, jsem taky trošku vnímal atmosféru, která ale spíš působí nastaveným čajem. Tomu dílu výrazně uškodila přílišná akčnost a časté poměrně nelogické chování hlavní postavy. Nejvíc se mi líbil začátek. Nejméně zbytek hry.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
bomb
Administrátor
bomb


Poeet p?íspivku : 999
Age : 34
Bydliště : Greenfield Apartments
Registration date : 09. 10. 07

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeMon 27 Sep 2010 - 12:45

Přesně ták Aldarisi. Vždycky jsem si říkal, že třeba The Room je úplně jinej horor, než jsme u Silent Hillu zvyklí, ale jak už jsem psal, tak ta hra měla svoji duši. Homecoming nemá ani to. Je to jenom mrtvá a prázdná schránka, která má příběh tak okatě umělý, že to na tebe z monitoru až křičí. Bez pochyb je tam ten příběh jen tak naoko, aby se neřeklo, ale kdyby sis ho odmyslel, v té celkové sérii by vůbec nechyběl.
The room byl sice jiný, ale nebyl špatný, to ví přeci každý. Byl dobrý, protože tam byla cítit ta japonská zvláštnost, která dělá horor hororem. Ne nadarmo to je tak, že co se například filmů týče, tak američani dělají většinou jen průměrné remaky jinak skvělých japonských (a ne jenom japonských) hororů. Co se týče originálních amerických hororů, tak všichni víme, že to ve většině případů jsou jen nechutné krváky, které jsou bez nejmenších pochyb mnohdy až k smíchu. Američani totiž zábavu vnímají trochu jinak (= jednodušeji) než ostatní. Jediné, co potřebují, je pořádnej randál, hektolitry krve a zubatý zrůdy s tesákama.
Homecoming je prostě spíš pro lidi, kteří Silent Hill neznají. Pro mě tam ta hra prostě nezapadá a nepatří tam.
Když se člověk podívá na Origins, tak ani nepozná, že ho nedělali japonci. nezbývá nám než doufat, že ten nový Silent Hill, na kterém pracují ve Vatra Games bude za něco stát.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeMon 27 Sep 2010 - 22:49

Homecoming taky nepovažuju za součást série. A jak říkáš, Room měl něco originálního a to tu část v bytě. Návraty z těch světů do zpočátku bezpečného bytu, uzdravení a save a vždycky nějaké překvapení ať milé či nemilé. Hnuscoming neměl nic. Jen převzaté prvky, divný příběh, bláznivé souboje a trapný konec. A americké horory jsou epizody samy o sobě. Béčka typu Pach krve nebo Hory mají oči, či všechny Texaské masakry jsou akorát k smíchu. Všechno na jedno kopyto, jednoduchá klišé zápletka, pokaždé pár lidí, kteří se nemohou dostat pryč a jeden po druhém chcípají a když poslední dva utečou, stupidní otevřený konec. Prostě hnus.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Frankie8
Wall Man
Frankie8


Poeet p?íspivku : 282
Age : 32
Bydliště : Ostrava
Registration date : 17. 01. 10

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeWed 29 Sep 2010 - 14:59

aldaris napsal:
Homecoming taky nepovažuju za součást série. A jak říkáš, Room měl něco originálního a to tu část v bytě. Návraty z těch světů do zpočátku bezpečného bytu, uzdravení a save a vždycky nějaké překvapení ať milé či nemilé. Hnuscoming neměl nic. Jen převzaté prvky, divný příběh, bláznivé souboje a trapný konec. A americké horory jsou epizody samy o sobě. Béčka typu Pach krve nebo Hory mají oči, či všechny Texaské masakry jsou akorát k smíchu. Všechno na jedno kopyto, jednoduchá klišé zápletka, pokaždé pár lidí, kteří se nemohou dostat pryč a jeden po druhém chcípají a když poslední dva utečou, stupidní otevřený konec. Prostě hnus.

Ještě si zapoměl na "Černoch v hororu = jeho jistá smrt." A to nejen v hororu. To je fakt trapárna! - Stránka 2 Grin3
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeWed 29 Sep 2010 - 15:44

Frankie8 napsal:
aldaris napsal:
Homecoming taky nepovažuju za součást série. A jak říkáš, Room měl něco originálního a to tu část v bytě. Návraty z těch světů do zpočátku bezpečného bytu, uzdravení a save a vždycky nějaké překvapení ať milé či nemilé. Hnuscoming neměl nic. Jen převzaté prvky, divný příběh, bláznivé souboje a trapný konec. A americké horory jsou epizody samy o sobě. Béčka typu Pach krve nebo Hory mají oči, či všechny Texaské masakry jsou akorát k smíchu. Všechno na jedno kopyto, jednoduchá klišé zápletka, pokaždé pár lidí, kteří se nemohou dostat pryč a jeden po druhém chcípají a když poslední dva utečou, stupidní otevřený konec. Prostě hnus.

Ještě si zapoměl na "Černoch v hororu = jeho jistá smrt." A to nejen v hororu. To je fakt trapárna! - Stránka 2 Grin3
Tak toho jsem si nikdy nijak nevšiml.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Sparito
Wall Man



Poeet p?íspivku : 263
Age : 43
Registration date : 27. 12. 07

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeWed 29 Sep 2010 - 20:48

Přece tam je ten policajt, co to ke konci schytá. Ale ne jako první, podle toho pravidla o hororových filmech. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeWed 29 Sep 2010 - 21:28

Rick Deckard napsal:
Přece tam je ten policajt, co to ke konci schytá. Ale ne jako první, podle toho pravidla o hororových filmech. Very Happy
Ve stupidním UFO konci, který jsem měl já, na konci právě byl.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Sparito
Wall Man



Poeet p?íspivku : 263
Age : 43
Registration date : 27. 12. 07

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeWed 29 Sep 2010 - 22:04

Však i v tom ufo zakončení to Wheeler "schytá". Very Happy Ufoni černochy neberou. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeWed 29 Sep 2010 - 23:29

Rick Deckard napsal:
Však i v tom ufo zakončení to Wheeler "schytá". Very Happy Ufoni černochy neberou. Very Happy
Tak to už si nevzpomínám, mě ten konec v tu chvíli tak na*ral, že jsem přestal vnímat. To je fakt trapárna! - Stránka 2 Rifle
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
cyrcles
Insane Cancer
cyrcles


Poeet p?íspivku : 85
Age : 32
Bydliště : Lom u Mostu (Silent hill plnej cikánů- pro představu)
Registration date : 10. 08. 10

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeFri 1 Oct 2010 - 23:56

mě se homecoming líbil To je fakt trapárna! - Stránka 2 Grin3
Návrat nahoru Goto down
http://ivozedek.blog.cz
silent
Lying Creature



Poeet p?íspivku : 29
Age : 36
Bydliště : Trstená
Registration date : 05. 03. 10

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeFri 14 Jan 2011 - 20:27

Ja som si ho kupil pod stromcek na vianoce a nelutujem. Ale na druhej strane ma znepokojila dlzka hry sa mi zda ako keby bol o polovicu kratsi ako SH2.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeFri 14 Jan 2011 - 21:55

silent napsal:
Ja som si ho kupil pod stromcek na vianoce a nelutujem. Ale na druhej strane ma znepokojila dlzka hry sa mi zda ako keby bol o polovicu kratsi ako SH2.
Máš pravdu, je kratší.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
silent
Lying Creature



Poeet p?íspivku : 29
Age : 36
Bydliště : Trstená
Registration date : 05. 03. 10

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeWed 2 Mar 2011 - 19:48

aldaris napsal:
silent napsal:
Ja som si ho kupil pod stromcek na vianoce a nelutujem. Ale na druhej strane ma znepokojila dlzka hry sa mi zda ako keby bol o polovicu kratsi ako SH2.
Máš pravdu, je kratší.
A to som neporovnal aj velkost oproti SH2(mimochodom moj najoblubenejsi diel) co ma 2,2GB a Homecoming az cosi vise 8GB. Samozrejme, je tam lepsia grafa ale SH2-ke nesiaha, co sa pribehu a atmosky tyka, ani po kolena. Ale musim napriek tomu povedat ze neni to hra na zahodenie do kosa a dokonca mam v plane si ju este zahrat.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeWed 2 Mar 2011 - 23:28

silent napsal:
aldaris napsal:
silent napsal:
Ja som si ho kupil pod stromcek na vianoce a nelutujem. Ale na druhej strane ma znepokojila dlzka hry sa mi zda ako keby bol o polovicu kratsi ako SH2.
Máš pravdu, je kratší.
A to som neporovnal aj velkost oproti SH2(mimochodom moj najoblubenejsi diel) co ma 2,2GB a Homecoming az cosi vise 8GB. Samozrejme, je tam lepsia grafa ale SH2-ke nesiaha, co sa pribehu a atmosky tyka, ani po kolena. Ale musim napriek tomu povedat ze neni to hra na zahodenie do kosa a dokonca mam v plane si ju este zahrat.
Mě se líbil ten začátek, to byl pravý SH. Nemocnice byla udělaná skvěle. Pak to šlo do kytek.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
silent
Lying Creature



Poeet p?íspivku : 29
Age : 36
Bydliště : Trstená
Registration date : 05. 03. 10

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeFri 4 Mar 2011 - 19:35

aldaris napsal:
silent napsal:
aldaris napsal:
silent napsal:
Ja som si ho kupil pod stromcek na vianoce a nelutujem. Ale na druhej strane ma znepokojila dlzka hry sa mi zda ako keby bol o polovicu kratsi ako SH2.
Máš pravdu, je kratší.
A to som neporovnal aj velkost oproti SH2(mimochodom moj najoblubenejsi diel) co ma 2,2GB a Homecoming az cosi vise 8GB. Samozrejme, je tam lepsia grafa ale SH2-ke nesiaha, co sa pribehu a atmosky tyka, ani po kolena. Ale musim napriek tomu povedat ze neni to hra na zahodenie do kosa a dokonca mam v plane si ju este zahrat.
Mě se líbil ten začátek, to byl pravý SH. Nemocnice byla udělaná skvěle. Pak to šlo do kytek.
To mas pravdu, ta hra je spravena ako akcna americka "strielacka" a vymyka sa z povodneho podania pribehu a atmosfery. Hlavne sa odchylili od toho pomenovania zanru "horor" co je o strachu z prezitia a vtiahnutia hraca do pribehu a tej danej postavy.
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeSat 5 Mar 2011 - 11:35

silent napsal:
aldaris napsal:
silent napsal:
aldaris napsal:
silent napsal:
Ja som si ho kupil pod stromcek na vianoce a nelutujem. Ale na druhej strane ma znepokojila dlzka hry sa mi zda ako keby bol o polovicu kratsi ako SH2.
Máš pravdu, je kratší.
A to som neporovnal aj velkost oproti SH2(mimochodom moj najoblubenejsi diel) co ma 2,2GB a Homecoming az cosi vise 8GB. Samozrejme, je tam lepsia grafa ale SH2-ke nesiaha, co sa pribehu a atmosky tyka, ani po kolena. Ale musim napriek tomu povedat ze neni to hra na zahodenie do kosa a dokonca mam v plane si ju este zahrat.
Mě se líbil ten začátek, to byl pravý SH. Nemocnice byla udělaná skvěle. Pak to šlo do kytek.
To mas pravdu, ta hra je spravena ako akcna americka "strielacka" a vymyka sa z povodneho podania pribehu a atmosfery. Hlavne sa odchylili od toho pomenovania zanru "horor" co je o strachu z prezitia a vtiahnutia hraca do pribehu a tej danej postavy.
Mluvíš mi z duše, já se bál akorát v té nemocnici. Ještě jedna trochu zajímavá oblast, ne strachem ale spíš nápadem, byl ten OW v jeho domě. Taky jsem myslel, když jsem viděl všude po městě výrazné stromové kořeny, že to taky bude třeba něco znamenat. A nic. Sympatická mi byla ta holčina, radši bych to hrál za ni, než za toho nesympatického troubu. I když na ťulpase Henryho z SH4 nemá To je fakt trapárna! - Stránka 2 Grin3
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
SandyShepherd
Insane Cancer
SandyShepherd


Poeet p?íspivku : 136
Age : 32
Bydliště : Shepherd´s Glen, Silent Hill
Registration date : 05. 08. 11

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeFri 5 Aug 2011 - 22:22

g.schreiber napsal:
nevim - já to taky hrála na PS3 a žádný chyby - nic - možná chce čas zvyknout si na ovládání (+ on hrál NTSC verzi a já PAL)...(+ mě akční adventury přestaly vadit po RE4 - to už taky nebyl resident ale hra parádní) SH5 už není silent, ale kvalit RE4 nedosahuje. Přesto se mi 5ka líbí, ale nedovedu si představit, že bych psala k pětce příběh - není tolik působivá tudíž neinspirativní...víc než sám příběh mě zaujaly především lokace. Ano OW je moc barevný a nesilentovský, jenže mě fascinuje industrial, takže se mi přesto líbil (ale jak psali v jedný recenzi "v OW se má člověk bát a a ne se do něj těšit") Pak je tu pár drobností...je fakt, že s odstupem mě někt. věci dost vadí (naprostá ztráta emocí, přestože grafiku má nejlepší, aji v té jedničce byly emoce ztvárněny daleko lépe než tady) Ale nejlepší věcí na 5ce je samozřejmě hudba - AY rulez!!!! jinak SH 5 - takovejch 6.5 u mě

Eště k tý recenzi -SPOILER!! ty monstra co tam alex potkává nejsou jenom jeho démoni - podle mě většina monster představuje to jak lidi z kultu obětovali ty děcka (udušená Nora-smog, rozřezaná Scarlett - needle, schizm, utopenej Josh - lurker, joey-pohřben zaživa - švábi...siam mohl reprezentovat vztah Alexova otce a matky - dominance a submisivita, sestřičky jsou myslím jasný

No neřekla bych že double helix SH vyloženě pohřbil. Nedělá hře moc dobrý jméno ale ani vyloženě hru nepohřbívá. SH bude pohřben po premiéře Shattered Memories která se nezadržitelně blíží To je fakt trapárna! - Stránka 2 Thumbsdo . To už nebude trapárna ale dost debilní parodie To je fakt trapárna! - Stránka 2 Rifle

..

Nemůžu souhlasit s tím, že tam je naprostá ztráta emocí. Dabbing je bezvadnej a rozhodně musím říct, že emoce jsem pociťovala víc než kdy předtím. Určitě jsem se víc sžila s Jamesem ve 2ce, ale Homecoming je emocema nabitej v jednom kuse. Už jenom vztahy v Shepherdovic rodině tomu dávají pořádnou ťafku. A že Homecoming není inspirativní? To mi taky nepřipadá. Já jsem během jeho hraní dostala nápad na povídku :_) Rozhodně by tam mohli bejt komplikovanější postavy, protože každýho koho potkáte máte během jeho prvních dvou vět přečtenýho a tušíte, co s ním bude dál, ale určitě je inspirativní. Nemůžu na Homecoming nadávat, protože se mi ta hra líbí celkově. Příběh je dobrej (sice je fakt, že tam jde znát, že je to Amerika), ale SH leží v USA ne? :_) Bugy... no comment :_D Líbí se mi hlavně ten nápad, že Shepherd´s Glen vzniklo kvůli tomu, aby se lidé odprostili od Řádu ačkoliv museli dávat oběti. Co OW týče... je pravda, že není až tak děsivá jako třeba ve 2ce, ale podle mýho názoru je to podmíněno i dobou, protože v době, kdy se Homecoming tvořil přicházel do módy tzv. Steampunk styl... Jelikož ale nemám tolik času hrát ještě se mi nepodařilo s Alexem tolik sžít, jsem totiž u Scarllet, ale neschází toho mnoho a co jsem viděla ukázky, tak mám takovej dojem, že jeho problémy s rodičema mně k němu přišoupnout cobydup, ;_)
S názorem na monstra, že se jedná i o performaci umrtí dětí atd... ten schvaluju všema deseti !
Návrat nahoru Goto down
SandyShepherd
Insane Cancer
SandyShepherd


Poeet p?íspivku : 136
Age : 32
Bydliště : Shepherd´s Glen, Silent Hill
Registration date : 05. 08. 11

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeFri 5 Aug 2011 - 22:31

aldaris napsal:
silent napsal:
aldaris napsal:
silent napsal:
aldaris napsal:
silent napsal:
Ja som si ho kupil pod stromcek na vianoce a nelutujem. Ale na druhej strane ma znepokojila dlzka hry sa mi zda ako keby bol o polovicu kratsi ako SH2.
Máš pravdu, je kratší.
A to som neporovnal aj velkost oproti SH2(mimochodom moj najoblubenejsi diel) co ma 2,2GB a Homecoming az cosi vise 8GB. Samozrejme, je tam lepsia grafa ale SH2-ke nesiaha, co sa pribehu a atmosky tyka, ani po kolena. Ale musim napriek tomu povedat ze neni to hra na zahodenie do kosa a dokonca mam v plane si ju este zahrat.
Mě se líbil ten začátek, to byl pravý SH. Nemocnice byla udělaná skvěle. Pak to šlo do kytek.
To mas pravdu, ta hra je spravena ako akcna americka "strielacka" a vymyka sa z povodneho podania pribehu a atmosfery. Hlavne sa odchylili od toho pomenovania zanru "horor" co je o strachu z prezitia a vtiahnutia hraca do pribehu a tej danej postavy.
Mluvíš mi z duše, já se bál akorát v té nemocnici. Ještě jedna trochu zajímavá oblast, ne strachem ale spíš nápadem, byl ten OW v jeho domě. Taky jsem myslel, když jsem viděl všude po městě výrazné stromové kořeny, že to taky bude třeba něco znamenat. A nic. Sympatická mi byla ta holčina, radši bych to hrál za ni, než za toho nesympatického troubu. I když na ťulpase Henryho z SH4 nemá To je fakt trapárna! - Stránka 2 Grin3

Já si nemůžu Alexe vynachválit :_DDD Dva roky jsem chodila s týpkem, co vypadal totálka jako Alex :_DDD A taky mi není cizí jeho postoj k rodičům a naopak- věčně se jim snažil zavděčit, chtěl, aby na něj byli pyšní, ale docílil jen pravého opaku... U nás doma hadr... Jen mi vadí, že jsou všici takový průhlední od matky, která lže a hraje, že je mimo až po Elle, která je z Alexe totálně hotová jen na ní promluví :_D A nemusíte u Homecomingu tolik přemýšlet, všechno se vám tam vyjasní samo. U 1ky a 2ky to bylo právě naopak... Ikdyž mi dvojka připadala trochen nedomyšlená v tom pokoji v apartmánech, kde viděl figurínu oblečenou jako Mary a jediný, co ho na tom upoutalo byla baterka :_D Ale zatím 2ka vede ... hlavně taky proto, že se nehoníme za nějakým fakánětem ale za jeho ženou :_)
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeFri 5 Aug 2011 - 23:06

U té dvojky u těch šatů, nemáš tak docela pravdu. Když sebereš baterku a znovu ťukneš na ty šaty, objeví se titulek: Ty šaty... Zbytek je na hráči, aby si to domyslel.
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
SandyShepherd
Insane Cancer
SandyShepherd


Poeet p?íspivku : 136
Age : 32
Bydliště : Shepherd´s Glen, Silent Hill
Registration date : 05. 08. 11

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeFri 5 Aug 2011 - 23:18

aldaris napsal:
U té dvojky u těch šatů, nemáš tak docela pravdu. Když sebereš baterku a znovu ťukneš na ty šaty, objeví se titulek: Ty šaty... Zbytek je na hráči, aby si to domyslel.

Zkoušela jsem to několikrát a nepamatuju se, že by něco tam bylo... Počki až to rozehraju znovu tak ti dám vědět :_D
Návrat nahoru Goto down
aldaris
Samael
aldaris


Poeet p?íspivku : 1173
Age : 39
Bydliště : Plzeň
Registration date : 17. 12. 06

To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitimeSat 6 Aug 2011 - 2:11

SandyShepherd napsal:
aldaris napsal:
U té dvojky u těch šatů, nemáš tak docela pravdu. Když sebereš baterku a znovu ťukneš na ty šaty, objeví se titulek: Ty šaty... Zbytek je na hráči, aby si to domyslel.

Zkoušela jsem to několikrát a nepamatuju se, že by něco tam bylo... Počki až to rozehraju znovu tak ti dám vědět :_D
Aspoň v pc verzi to je To je fakt trapárna! - Stránka 2 Wink2
Návrat nahoru Goto down
http://tolucaprison.blog.cz/
Sponsored content





To je fakt trapárna! - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: To je fakt trapárna!   To je fakt trapárna! - Stránka 2 Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
To je fakt trapárna!
Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Silent Hill Heaven Fórum :: Central Silent Hill :: Silent Hill: Homecoming-
Přejdi na: